Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

235/45r17 na lato może być ale w zime zapomniej o komforcie :decayed:

Wiem, dlatego zapytałem, co wybrać... :wink:

Powiedzcie, o jakich parametrach szukać opon, jako dobrej alternatywy na sezon zimowy? Chciałbym oponki przełożyć na posiadane felgi 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

macie namiary na kolegę który na forum kiedyś sprzedawał opony w niezłych cenach?

To był Bedi ale nie mogę sie z nim skontaktować.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejne pytanie: kiedy są najlepsze oferty na opony zimowe? Już teraz czy lepiej poczekać jeszcze trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejne pytanie: kiedy są najlepsze oferty na opony zimowe? Już teraz czy lepiej poczekać jeszcze trochę?

Najlepsze to były chyba jak się sezon zimowy kończył. Teraz będą nowe dostawy towaru wiec pewnie ceny będa zaczynały już rosnąć aż w sezonie wymian polecą do góry.

---------- Post dopisany at 23:17 ---------- Poprzedni post napisany at 23:15 ----------

Ktoś coś powie o Fulda Kristal Montero 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z oponami Toyo Snowprox S953?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45r17 na lato może być ale w zime zapomniej o komforcie :decayed:

Wiem, dlatego zapytałem, co wybrać... :wink:

Powiedzcie, o jakich parametrach szukać opon, jako dobrej alternatywy na sezon zimowy? Chciałbym oponki przełożyć na posiadane felgi 17".

Najlepiej kupić stal w 16 lub 15 :wink: i dobrać opony, ja już nigdy nie będę jeździł na 17 zimą, porażka. Chyba, że lans przede wszystkim to duże koło musi być :naughty: wtedy zostaje 225/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przejezdzilem 1 sezon na UG 8 goodyear-a z cala pewnoscia moge polecic jeszcze zalatwial mi kolega bedi ale z tego co wiem ciezko go zlapac teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu UG jest bardzo głośna, jeźdźiłem kilkoma samochodami z tą oponą w różnych rozmiarach i w pierwszej chwili myślałem, że coś się dzieje z zawieszeniem samochodu, a głośny szum był spowodowany przez opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich oponach zimowych śmigacie i jakie polecacie ??

To zależy po jakich drogach się jeździ.

U mnie w regionie niestety zawsze drogi są białe,nie sypane solą i piaskiem.

Czy mogę polecić Dębicę Frigo 2 ?

Ja jestem zadowolony.

W B5 przejeździłem 5 zimowych sezonów,sprawowały się b.dobrze.

Do B6 także je zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poczytalem poprzednie strony i wnioskuje ze GY UG8 (240 pln) to dobre opony. Mi spodobaly sie rowniez Dunlopy Winter Sport 4D (241 pln), Uniroyal MS Plus 77 (205pln) oraz Yokohama W Drive (209pln). Ta ostatnia to asymetryk.

Lepsze beda na zime kierunkowe czy wlasnie takie asymetryczne?

Moze ktos pomoze mi wybrac sposrod tych opon bo nie wiem czy te tansze sie sprawdza czy warto dolozyc do ktorejs z wyzej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45r17 na lato może być ale w zime zapomniej o komforcie :decayed:

Wiem, dlatego zapytałem, co wybrać... :wink:

Powiedzcie, o jakich parametrach szukać opon, jako dobrej alternatywy na sezon zimowy? Chciałbym oponki przełożyć na posiadane felgi 17".

Najlepiej kupić stal w 16 lub 15 :wink: i dobrać opony, ja już nigdy nie będę jeździł na 17 zimą, porażka. Chyba, że lans przede wszystkim to duże koło musi być :naughty: wtedy zostaje 225/50/17

Jak masz seryjne hamulce to 16" wejdzie, dla niektórych 17" to minimum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45r17 na lato może być ale w zime zapomniej o komforcie :decayed:

Wiem, dlatego zapytałem, co wybrać... :wink:

Powiedzcie, o jakich parametrach szukać opon, jako dobrej alternatywy na sezon zimowy? Chciałbym oponki przełożyć na posiadane felgi 17".

Najlepiej kupić stal w 16 lub 15 :wink: i dobrać opony, ja już nigdy nie będę jeździł na 17 zimą, porażka. Chyba, że lans przede wszystkim to duże koło musi być :naughty: wtedy zostaje 225/50/17

Powiedz dlaczego taka porażka na 17tkach zimą ? Ja właśnie szukam opon 17" - moze cos polecicie w dobrej kasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem BMW 330D i jeździłem zimą na 17 i oponach Nokian. Żadnych innych na zimę nie kupię,dziś zamówiłem kolejne opony Nokian i zakładam na 17. 235/45/R17 takie powinny być,według producenta. Kasa? to już inna sprawa,albo chcesz latać bezpiecznie i pewnie,albo kupić taniochę i codziennie rano patrzeć w okno,czy przypadkiem nie nawaliło śniegu. Ja osobiście polecam Nokian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem BMW 330D i jeździłem zimą na 17 i oponach Nokian. Żadnych innych na zimę nie kupię,dziś zamówiłem kolejne opony Nokian i zakładam na 17. 235/45/R17 takie powinny być,według producenta. Kasa? to już inna sprawa,albo chcesz latać bezpiecznie i pewnie,albo kupić taniochę i codziennie rano patrzeć w okno,czy przypadkiem nie nawaliło śniegu. Ja osobiście polecam Nokian.

235 na zimę masakra, ja w lecie na takich jeżdżę i na kolejnych nie jest łatwo a co dopiero w zime :-\

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem już na 15 i na 16 oraz ostatnio na 17stkach.

B6-ek już jest masa na mieście i jedynie duża felga odróżni cię od zwykłej lekko zaniedbanej audiczki których jest coraz więcej.

Klubowa musi wyglądać dobrze więc trzeba dać większą felgę :D

15 na stali wygląda paskudnie ale jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne a auto dużo bardziej zrywne.

16 to taka norma, a 17 na oponie 225/50 to wbrew pozorom bardzo wygodne rozwiązanie - niezły komfort, ale juz wygrzebanie sie z dużej zaspy na 225 na pewno jest cieższe niż na 195 czy 215

Wszystko zależy jak u was odśnieżają i czy jezdzi sie po bocznych uliczkach czy więcej po głównych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...