Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś zastanawiał się nad Hankook i*cept evo W310 to szczerze polecam tania oponka a bardzo cicha na suchym i mokrym, nie wiem jak na śniegu, bo jeszcze go nie zaznałem. Co do hałasu to lepiej niż niejedna letnia. Przyczepność też świetna Testowany rozmiar to 215/55r17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wszyscy pisza o nowych oponach, a ja dam nalewke Profil 215/55R16 NOWE BIEŻNIKOWANE 205/55/16 ZIMA (2747668768) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bardzo dobre opony, nalewane calosciowo, podklad nie starszy niz 2 lata i co wazne opona bardzo miekka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy pisza o nowych oponach, a ja dam nalewke Profil 215/55R16 NOWE BIEŻNIKOWANE 205/55/16 ZIMA (2747668768) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bardzo dobre opony, nalewane calosciowo, podklad nie starszy niz 2 lata i co wazne opona bardzo miekka

Bardzo dobra opona to nowa opona, jestem przeciwnikiem takich kombinacji. Ktoś kto chce zaoszczędzić niech wybierze oszczędność na czyms innym a nie na oponie , ale to tylko moje zdanie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ze ludzie bardzo sobie chwala te opony i wiekszosc mowi, ze jesli mieli by brac nastepne to tylko takie

z nowych polecam fulde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie kupił nalewek do auta osiągającego więcej niż 140 km/h. Te opony nadają się może do starszych aut, gdzie nie warto inwestować w opony, które przekroczyły by prawie wartość auta. Na jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo w aucie nie powinno się oszczędzać. Z drugiej jednak strony takie nalewki na pewno będą lepsze niż zajechane używki niewiadomego pochodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy pisza o nowych oponach, a ja dam nalewke Profil 215/55R16 NOWE BIEŻNIKOWANE 205/55/16 ZIMA (2747668768) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bardzo dobre opony, nalewane calosciowo, podklad nie starszy niz 2 lata i co wazne opona bardzo miekka

no cóż opona wygląda strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem komplet nowych Dębica Frigo 2; póki co zimy nie ma więc nie mogę napisać nic konkretnego. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami po tym jak zima zaskoczy drogowców. Mam kilku znajomych którzy mają te oponki i chwalą sobie, poza tym w tym przedziale cenowym i tak nic lepszego z nowych opon się nie kupi. Myślę że do normalnego toczenia się powinny być OK.

W samochodzie żony są Kleber KrisAlp i też nie mogę narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też już założone od miesiąca, tylko kiedy śnieg będzie?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zimówki wszystkie nowe w rozmiarze 195/65R15 (w golfie IV 136km "jazda agresywna") ocena w skali 1 do 10 :

-Michelin- mega zadowolony 9/10

-POINT S Winterstar 2- bardzo zadowolony 8/10

-KLEBER Krisalp HP2 -na błocie pośniegowym porażka, auto nie trzyma się drogi, natomiast na świeżym śniegu wymiata ten bieżnik 6/10.

-DĘBICA Frigo- w niej fajne było to , ze była nowa 4/10 (jak ktoś śmiga po samym mieście to ok, ale trasa i drogi boczne to ja bez łańcuchów się nie ruszałem)

-SAVA Eskimo- może być -6/10

Wiadomo każda nowe opona z wysokim bieżnikiem, będzie lepsza niż stara markowa opona z zużytym bieżnikiem.

Na dzisiejszą chwile gdybym miał kupić coś tańszego to POINT S. Naprawdę polecam bo nogi lekkiej nie mam, mieszkam poza miastem(zaspy) i śmigam w długie trasy (oblodzone droga i błoto pośniegowe) to te oponki dawały sobie rade najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zimówki wszystkie nowe w rozmiarze 195/65R15 (w golfie IV 136km "jazda agresywna") ocena w skali 1 do 10 :

-Michelin- mega zadowolony 9/10

-POINT S- bardzo zadowolony 8/10

-KLEBER -na błocie pośniegowym porażka, auto nie trzyma się drogi, natomiast na świeżym śniegu wymiata ten bieżnik 6/10.

-DĘBICA- w niej fajne było to , ze była nowa 4/10 (jak ktoś śmiga po samym mieście to ok, ale trasa i drogi boczne to ja bez łańcuchów się nie ruszałem)

-SAVA- może być -6/10

Wiadomo każda nowe opona z wysokim bieżnikiem, będzie lepsza niż stara markowa opona z zużytym bieżnikiem.

Na dzisiejszą chwile gdybym miał kupić coś tańszego to POINT S. Naprawdę polecam bo nogi lekkiej nie mam, mieszkam poza miastem(zaspy) i śmigam w długie trasy (oblodzone droga i błoto pośniegowe) to te oponki dawały sobie rade najlepiej.

Szkoda, że nie podałeś modeli bo same marki nic nam nie dają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zimówki wszystkie nowe w rozmiarze 195/65R15 (w golfie IV 136km "jazda agresywna") ocena w skali 1 do 10 :

-Michelin- mega zadowolony 9/10

-POINT S- bardzo zadowolony 8/10

-KLEBER -na błocie pośniegowym porażka, auto nie trzyma się drogi, natomiast na świeżym śniegu wymiata ten bieżnik 6/10.

-DĘBICA- w niej fajne było to , ze była nowa 4/10 (jak ktoś śmiga po samym mieście to ok, ale trasa i drogi boczne to ja bez łańcuchów się nie ruszałem)

-SAVA- może być -6/10

Wiadomo każda nowe opona z wysokim bieżnikiem, będzie lepsza niż stara markowa opona z zużytym bieżnikiem.

Na dzisiejszą chwile gdybym miał kupić coś tańszego to POINT S. Naprawdę polecam bo nogi lekkiej nie mam, mieszkam poza miastem(zaspy) i śmigam w długie trasy (oblodzone droga i błoto pośniegowe) to te oponki dawały sobie rade najlepiej.

Szkoda, że nie podałeś modeli bo same marki nic nam nie dają :decayed:

Wrzuciłem.

Micheliny chyba miałem Alpin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zimówki wszystkie nowe w rozmiarze 195/65R15 (w golfie IV 136km "jazda agresywna") ocena w skali 1 do 10 :

-Michelin- mega zadowolony 9/10

-POINT S Winterstar 2- bardzo zadowolony 8/10

-KLEBER Krisalp HP2 -na błocie pośniegowym porażka, auto nie trzyma się drogi, natomiast na świeżym śniegu wymiata ten bieżnik 6/10.

-DĘBICA Frigo- w niej fajne było to , ze była nowa 4/10 (jak ktoś śmiga po samym mieście to ok, ale trasa i drogi boczne to ja bez łańcuchów się nie ruszałem)

-SAVA Eskimo- może być -6/10

Wiadomo każda nowe opona z wysokim bieżnikiem, będzie lepsza niż stara markowa opona z zużytym bieżnikiem.

Na dzisiejszą chwile gdybym miał kupić coś tańszego to POINT S. Naprawdę polecam bo nogi lekkiej nie mam, mieszkam poza miastem(zaspy) i śmigam w długie trasy (oblodzone droga i błoto pośniegowe) to te oponki dawały sobie rade najlepiej.

Cós to za cudo to Point S ? Pierwsze słysze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3lata temu pierwszy raz się z tym spotkałem i byłem bardzo zadowolony, myślałem, że cena będzie szła w parze z jakością, a jednak mnie pozytywnie te opony zaskoczyły. Polecił mi je gościu który miał takie oponki sam w swojej A6 C6. Więc się na to "cudo" skusiłem.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale daj jakiegoś linka... to jest firma czy jakis model opony ?

Pierwsze słysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale daj jakiegoś linka... to jest firma czy jakis model opony ?

Pierwsze słysze.

Point S Winterstar 2 195/65 R15 91 T. Opony Point S . Oponeo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie oponki na zimę.

1. NOKIAN WRA3 WR A3

2. NOKIAN WRD3 WR D3

czym różnią się te Nokian ?

3.CONTINENTAL 205/55R16 TS850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany się różnią, że jedna posiada asymetryczny bieżnik, druga nie. Continental to jak kto woli ja sobie założyłem w tym roku WR A3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie oponki na zimę.

1. NOKIAN WRA3 WR A3

2. NOKIAN WRD3 WR D3

czym różnią się te Nokian ?

3.CONTINENTAL 205/55R16 TS850

No proszę cię, chyba łatwo stwierdzić czym się różnią :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie ma co za dużo myśleć i kombinować..... w Polskich warunkach zimowych i w naszych zwykłych A4-kach każda z poniżej podanych przeze mnie opon sprawdzi się bez problemu (mowa o rozmiarze 195/65R15):

polecane przeze mnie w pierwszej kolejności:

Continental ContiWinterContact TS850, Michelin Alpin A4, Dunlop SP Winter Sport 4D, Goodyear UltraGrip 8, Nokian WR D3,

w następnej kolejności:

Bridgestone LM-32, Semperit Speed-Grip 2, Vredestein Snowtrac 3, Yokohama W.drive V903A, Fulda Kristall Control HP, Pirelli Snowcontrol Serie 3, Falken Eurowinter HS449, Hankook Winter i*cept RS W442, Uniroyal MS plus 66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...