Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Światła do jazdy dziennej Philips LED Daytime Lights


mosquitosound

Rekomendowane odpowiedzi

A może światła do jazdy dziennej Hella? Dedykowane do b5. Mam i cenię sobie ;) Są dużo tańsze od tych Philipsów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może światła do jazdy dziennej Hella? Dedykowane do b5. Mam i cenię sobie ;) Są dużo tańsze od tych Philipsów...

I mają dłuższą żywotność :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak bym sie nie skusił :wink4:, b5 to troszkę za stara buda, do takich zabawek :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym forumowiczem i może za ostro się wypowiem ale ja bym czegoś takiego nie zrobił dla mnie to taka kiszka. jeśli chodzi o środowisko i ekonomikę eksploatację to lepiej wstawić w postojówki diody LED lub SMD i sprawa załatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wstawić w postojówki diody LED lub SMD i sprawa załatwiona

to też :good:

A jeśli chodzi o DayLight'y to kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak wybebeszyć te światełka i zamontować rząd diód do poliftowych lamp na dół? Tylko ciekawe co miśki by na to powiedzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wstawienie tego w środek reflektora? Czy pod?

Jeśli do środka to niestety lampa nie będzie już uznawana za homologowaną, co za tym idzie, niezgodna z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Mi podobają się Dejlajny ale nie do B5. Sam się zastanawiałem nad tym długo. Napewno lepiej to wyglada jak jedzie sie na Ledach przy wyłaczonych światłach. Jazda na jednym i drugim to tanim sposobem robiona wieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Mi podobają się Dejlajny ale nie do B5.

A ja bym wziął owe dejlajny bo nawet niegłupio wyglądają,tylko gdyby je robiło np Depo, ale skoro to Sonary to niestety :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jeszcze kogos interesuje jak wygladaja Philipsy zamontowane.

dsc0135zz.jpg

jednym sie to podoba, innym nie, dla mnie to kwestia czysto praktyczna.

a kolejnym plusem jest to, ze w rns-e moglem ustawic by mi sie mapa automatycznie sciemniala przy wlaczeniu swiatel mijania, bo jezdze na dziennych, nie musze sie bawic w przelaczanie recznie.

sporo osob nie jest przyzwyczajonych jeszcze do takich swiatel i zdarza sie ze migaja mi zebym wlaczyl swiatla mijania ;)

tu gdzie teraz mieszkam, widzialem tylko jedno autko na podobnych swiatlach, widzialem rowniez pare samochodow z podobnymi swiatlami ale jezdza razem ze swiatlami mijania, czyli nielegalnie, wtedy nie jest to stosowane jako swiatla dzienne tylko dodatkowe.

policja sie na szczescie nie czepia, widac juz wiedza ze tak mozna.

zaskoczylo mnie natomiast ze podobne swiatla widzialem np w mercedesie nowym, nie jak w audi nowych wszystko pod jednym kloszem, tylko wlasnie dzienne umieszczone sporo nizej.

ja na swoich jezdze okolo pol roku i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda ;) No trzeba przyznać, ludzie non-stop dają światłami po oczach jak widzą, że nie mam świateł mijania tylko dzienne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jeszcze kogos interesuje jak wygladaja Philipsy zamontowane.

dsc0135zz.jpg

jednym sie to podoba, innym nie, dla mnie to kwestia czysto praktyczna.

a kolejnym plusem jest to, ze w rns-e moglem ustawic by mi sie mapa automatycznie sciemniala przy wlaczeniu swiatel mijania, bo jezdze na dziennych, nie musze sie bawic w przelaczanie recznie.

sporo osob nie jest przyzwyczajonych jeszcze do takich swiatel i zdarza sie ze migaja mi zebym wlaczyl swiatla mijania ;)

tu gdzie teraz mieszkam, widzialem tylko jedno autko na podobnych swiatlach, widzialem rowniez pare samochodow z podobnymi swiatlami ale jezdza razem ze swiatlami mijania, czyli nielegalnie, wtedy nie jest to stosowane jako swiatla dzienne tylko dodatkowe.

policja sie na szczescie nie czepia, widac juz wiedza ze tak mozna.

zaskoczylo mnie natomiast ze podobne swiatla widzialem np w mercedesie nowym, nie jak w audi nowych wszystko pod jednym kloszem, tylko wlasnie dzienne umieszczone sporo nizej.

ja na swoich jezdze okolo pol roku i jestem zadowolony.

A na czym ta kwestia praktyczna polega? Nie rozumiem tego.

Równie dobrze można jeździć ze zgaszonymi światłami mijania a zapalonymi halogenami. Pytanie, tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to halogeny mozna wlaczac gdy jest ograniczona widocznosc.

nie wiem jak wyglada sprawa halogeny - jako swiatla do jazdy dziennej.

praktycznosc?

- nie musze pamietac by wlaczyc swiatla, nigdy o tym nie zapominalem, ale jedna rzecz mniej ktora zaprzatam sobie glowe, tymbardziej jesli zdarza mi sie, czasem jezdzic te autem ze swiatlami dziennymi zamontowanymi fabrycznie a potem wsiadam do swojego.

- swiatla mijania oswietlaja droge, swiatla dzienne swieca wyzej, wiec teoretycznie powinny byc lepiej widoczne, do tego swieca jasniej - to jest dla mnie najwazniejszy argument, jesli dzieki nim stane sie odrobine lepiej widoczny, to nie widze powodu by ich nie zamontowac, jesli oczywiscie moge sobie na to finansowo pozwolic.

- zdecydowanie mniej pobieraja pradu, w stosunku do swiatel mijania 10cio krotnie mniej

- poza tym, jak pisalem wyzej, widzialem ostatnio nowego mercedesa E klase z podobnymi swiatlami, C klasa nowa tez ma podobne, czemu wiec sam nie mialbym takich uzywac, skoro widocznie Mercedes i wielu innych producentow samochodow uwazaja ze sa one przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło czy światła typu dayline rzeczywiście są lepiej widoczne niż zwykłe światła mijania :mysli:

Z tego co zauważyłem to nie za bardzo ale to moje subiektywne odczucie. Według mnie auto z zapalonymi światłami mijania jest lepiej widoczne niż to, które jedzie z wyłącznie włączonymi świecidełkami z allegro. Chociaż nie powiem, te philipsa wyglądają porządnie.

Dlatego nie widziałem względów praktycznych.

Poza tym wystarczy sobie kupić automatyczny włącznik świateł i też się zapomina o włączaniu świateł. I rzecz najważniejsza, trochę lipnie wygląda jak są jakieś świecidełka w zderzaku starego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siebie nie widzialem, a nie znam nikogo kto ma philipsy, nie dawalem tez nikomu mojego autka do przejechania sie, zeby sprawdzic jak widac - nie czulem potrzeby.

aczkolwiek kolega stojac na parkingu pod duzym sklepem, obok czteropasmowki, wsrod wielu samochodow ktore jechaly w rozne strony, zauwazyl mnie z odleglosci ponad 100m, dzieki tym swiatelkom.

jako, że są to diody luxeon to swieca bardzo jasno, jasniej niz halogenowe zarowki, jak daleko? - nie wiem, wiem natomiast ze swieca wysoko to zauwazylem na scianie garazu, wiec napewno kierowca drugi jadac z naprzeciwka wyraznie te swiatelka widzi.

z tym ostatnim to mysle kwestia gustu, nie uwazam mojego autka za stare, napewno jest mlode duchem :P mi one nie przeszkadzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, obejrzałem ten filmik i moim zdaniem na nim jakoś blado wygląda świecenie tych lampek, może na żywo jest lepiej. Niedawno widziałem jadącą B8 z oryginalnymi diodami i tam wrażenie naprawdę było porywające, ale cóż - oryginał... Wracając do tych lampek co ma DarkMind to strzeliło mi do głowy jakby to było żeby zamontować je w zderzaku ale wysoko - bezpośrednio pod reflektorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do zakupu świateł dziennych, niestety większość dostępnych na allegro to porażka, świecą słabo, są widoczne ale chyba tylko w nocy, a najlepsze to są listwy diodowe doklejone wokół lamp :sick3: Chciałbym kupić światła mocne, choćby zbliżone do tych montowanych ori lampach. W niektórych aukcjach sprzedawane są światła z diodami typu high power led (philips, Osram) teoretycznie tych samych co w lampach fabrycznych np. A4, A6. i tylko te można brać pod uwagę, ale jak one świecą to możemy się opierać jedynie na opiniach, bo zdjęcia niestety nie oddają efektu, tzn nie widać na zdjęciach jak mocno świecą dane światła.

Przykładowo robiłem zdjęcia nowe E-klasy z ori światłami dziennymi, ma żywo świeciły bardzo mocno, a na zdjęciach wychodziło różnie:

ba1f3ce125068195med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...