Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiem wam że to proste jest tylko trzeba popatrzeć po kabelkach. A i przede wszystkim musicie mieć podłączone wszystkie przyciski bo one pełnią role zamknięcia obiegu podczas działania szyb. Ja robiłem ten błąd że byłem przekonany że ich nie zrobię bo nie domyśliłem sie takiej prostej rzeczy do czas :wallbash: A i jeszcze jedno to strona pasażera jest najważniejsza nie kierowcy bo to tam jest cały myk instalacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wsio znalazłem po stronie kierowcy z miernikiem :D także gdzie komu wygonie. U mnie centralka (nie ori) jest tam zamontowana wiec sygnał domykania szyb najlepiej z tamtąd pociągnąć ;) a sygnał otwierania zostawiam pusty bo nie mam takiego bajeru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązka 4 ele szyb, jest całkowicie inna vs 2 ele szyby? wiązka jest raczej liftowa ta co mam do biorcy liftowego.

po srodku wiązki (?) mam 4 luzne kable i nie bardzo wiem co z nimi zrobić, wszędzie idzie komplet kabli (po 8 sztuk) a te 4 to nie pasują do niczego..

te bezpieczniki w wiązce one są między sobą połączone? czy oddzielnie kazdy do masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem fotki całości http://imgur.com/a/AOaiM

między tyłem są po obu stronach po 4 kable odcięte. one się ze sobą łączą?

z przodu na tył idzie wiąza 4 kabli, które do niczego mi nie pasują.

z przodu od kierowcy od niebieskiej kostki idą dwa kable biały i czarny - one były odcięte połączyłem je z przednim pasażerem, dobrze?

przy niebieskiej kostce jest we wiązce jeden różowy kabel, od czego?

kostka zielona u mnie nie istnieje, ale mam za to kostkę pod przekaźnik - pomarańczowa


co tu zrobić zeby to siadło tak jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko Ci bedzie to ogarnac..... to jest wiazka z 95-96 roku i w dodatku widac ze ktos w nia mocnoingerowal.... albo sprobowac poprostu wrzucic przekaznik podpiac bezpieczniki pod +, te uciete co masz gruby brazowy na mase a reszta ro zaplon i sygnal z krancowek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym poznajesz że to wiązka z prefl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w silniczkach są jakieś różnice miedzy lift a przedlift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem i chciałem się was poradzić a mianowicie wygląda to tak: po zamknięciu samochodu pilotem (dokladany alarm z funkcją domykania) zamykają sie tylko przody tył nawet nie drgnie. Auto przedliftowe rocznik 95 wiązka wewnątrz z tego samego rocznika (sterowana przekaznikiem 365), wiązki drzwi i silniczki z ramkami z anglika polift 2000. Cała reszta funkcji działa normalnie tzn szyby przednie otwierają i zamykają się jednym klikiem, tył otwiera się jednym klikiem żeby zamknąć należy przytrzymać. Blokada działa też tak jak należy czyli tylko z tyłu. A i sygnał domykania dochodzi do tyłu sprawdzone miernikiem. Nie ma znaczenia czy próbuje domknac pilotem czy kluczykiem

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos co robi 5 pin w silniczkach szyb?

pytam bo podlaczylem wszystko ale, tyl lewy nie podnosi sie sam przez klikniecie przycisku u kierowcy, a przednia prawa nie otwiera się z kluczyka i nie wiem gdzie szukac problemu. instalacji PP drzwiach nie dotykalem a tyl moze byc ze mam lub nie mam tego dodatkowgo pinu - mam dwie wiazki drzwi-silniczek ktore maja i dwie ktore nie maja silniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przed lidcie tyl nie byl na klikniecie, w polifcie tak, moze w tylnych dzwiach masz wiazke przedliftowa i takjak piszesz brakuje pinu 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuce tam jutro okiem. moze mi się pomylily wiazki bo było ich 8 sztuk :-D

a co z przodem?

przekladalem wiązki i bez zmian ew. bez domykania lub otwierania z "komfortu" :/

może to trzeba jakoś zakodowac? odlaczyc aku w max pozycji, poczekac, podlaczyc aku, szyby w dol a potem górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego by wynikalo że i mój problem wynika ze złej wiazki drzwi (jest poliftowa reszta wiazek przedlift). A jak z silniczkami?? A jeżeli kolega ma zbędne wiązki z przedlifta to chętnie odkupie

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem co to za wiązki i wolałbym nie mieć Cię na sumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etykietce powinien być dzień miesiąc rok jak z 94-95 powinny mi pasować

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Na etykietce powinien być dzień miesiąc rok jak z 94-95 powinny mi pasować, bo nie działa mi w ogóle domykanie tyłu wiązka jest położona ok a sygnał domykania jest i nie wiem co jest 5

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tez zacząłem montaz zostalo mi podpiac wiazke tylko ze mam jej fragmenty i mam pytanie czy moge wpiac sie zasilaniem (masa, plus, plus po zaplonie, otwieranie i zamykanie funkcja komfortu) obydwu tylnych szyb pod przednia pasazera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanie bo przewertowałem trochę schematów, całą tutejszą dyskusję ale chcę się upewnić. Mam całą wiązkę z samochodu. Do trzech czerwonych kostek wpada po 7 przewodów na 10 możliwych, do czerwonej z niebieskim wnętrzem 5 na 6 możliwych, zielona 3 na 10 możliwych i do niebieskiej 7 na 10 możliwych. Kto był dawcą? Bo biorcą ma być polift '00 i chcę aby wszystko działało tak jak w poliftach powinno. Przekaźnik 8D0 959 257. Chciałbym jutro zacząć kopać w aucie ale jak się okaże, że wiązka jest do przeróbki to sobie dam spokój i na spokojnie to ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...