Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

nie bo ja u siebie też mam z anglika i chodzi. według zdjęcia ja mam tak samo podłączone to może w wolnej chwili przełóż boczek na drugą stronę w celu sprawdzenia czy działa. no i sprawdź czy nie masz włączonej blokady tylnych przycisków w panelu kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem wcześniej pomylone miejscami kostki to z kluczyka otwierało mi tylko szybę kierowcy i tylną prawą. i zrobiłem tak jak masz na zdjęciu i wtedy kolorystycznie mi pasują kostki w panelu kierowcy bo wcześniej miałem czarny i czerwony z przodu a teraz mam czarny i brązowy jak powinno być a z tyłu czerwony i żółty oraz wszystkie szyby otwierają sie z kluczyka a nie tylko dwie. Jak miałem pomieszane miejscami kostki to jak miałem zamienione miejscami lewy tył z prawym przodem to w lewym tyle przełącznik mi nie działał myślałem że wiązka ale po zmianie wszystko chodzi więc skoro u ciebie jest podłączone tak jak u mnie to ja bym ten boczek sprawdził pod innymi drzwiami czy chodzi i dopiero wtedy szukał jakiegoś uszkodzenia wiązki lub poprowadzenia nowych kabelków tak jak bediks pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że znowu w takim zastosowaniu braknie ci wiązki bo tak jak teraz miałeś podłączone to zapewne ładnie leżała bo u mnie wcześniej musiałem kombinować i tak była napięta ale nie przyszło mi do głowy że coś może być źle jeżeli masz żółtą kostkę w panelu kierowcy podłączoną do przełącznika prawego tylnego i z tego przycisku działa właśnie oto ta szyba to wiązka jest miejscami dobrze podłączona. zrób ewentualnie tak jak bediks pisze wyjmij z lewych tylnych drzwi wiązkę która idzie od słupka do siłownika szyby i przełacznika i podłącz ją z prawej strony i zobaczysz czy pójdzie bo może ten odcinek wiązki jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a reszta szyb chodzi? no ja też teraz tak sobie myślę dlaczego nie działała ta szyba na kostce od przednich bo przecież prawie to samo a jednak po zmianie jest ok. przełóż tą wiązkę na prawą szybę i sprawdź jak zadziała to szukaj usterki w tym odcinku wiązki może po naprawie tej wiązki jak bedą wszystkie chodzić to wtedy i z kluczyka będą działać wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mi brak pomysłów, masz coś albo zle podłączone albo gdzieś wiązka uszkodzona, juz się pogubiłem co działa a co nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze chłopaki walczycie ostro z tymi szybami.:decayed:

a no walczymy trzeba troszkę wzbogacić nasze a4 w lepsze wyposażenie.

---------- Post dopisany at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany at 21:10 ----------

ma jeszcze dwie wiązki z drzwi wolne więc jutro zdejmę boczek i sprawdzę

---------- Post dopisany 15-07-2014 at 13:50 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2014 at 22:46 ----------

Zmieniłem wiązkę z Prawych tylnych drzwi, wsadziłem starą wiązkę z przednich drzwi pod 2 el. szyby i okazało się że szyba się otwiera i zamyka.

Z kluczyka otwierają mi się tylko przednie szyby

---------- Post dopisany at 15:01 ---------- Poprzedni post napisany at 13:50 ----------

[/color]Musisz zeskanować central lock

Zeskanowałem i takie coś mi wyszło

http://s30.postimg.org/4ltjylhh9/Bez_tytu_ua.jpg

---------- Post dopisany 17-07-2014 at 18:36 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2014 at 15:01 ----------

Widzę że temat zamknięty

no kolego ja również się już pogubiłem z tego co ogarniam to że już jest wszystko ok z otwieraniem szyb czyli ta tylna prawa otwiera ci się już z przełącznika i jeśli dobrze pamiętam to wiązkę też już poprawiałeś tak jak i ja i w panelu kierowcy masz podłączone kolorami tak czarna kostka szyba kierowcy, brązowa kostka szyba pasażera, czerwona kostka szyba pasarzera lewy tył i kostka zółta prawy tył no i mówisz że przy przytrzymaniu kluczyka w pozycji otwarte/zamknięte działają tylko te przednie no to coś musi być chyba z wiązką nie tak bo u mnie działają wszystkie jak innym z forum tylko teraz pytanie czy warto tego szukać czy tak zostawić masz alarm czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem wnikliwie i dokładnie ale ogarniałem temat w kilku do 97 roku może coś poradzę ale musi ktoś do mnie wieczorem zadzwonić i opowiedzieć co i jak to na pewno coś wymyślimy. piszcie na pw to podam nr tel. Późno kończę prace więc pisać zbytnio mi się nie chce ale mam nadzieje że wy wszystko opiszecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do którego plusa sie podpiąć w przedlifcie na 4 elektryczne szyby ? mogł by ktos wrzucić zdj kostki lewej i prawej tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanko dlaczego przy zamknięciu auta z pilota centralny zamkną tylko 3 szyby a jedną pozostawił otwartą do tej pory nie zdarzyło sie to a szyba która pozostałą otwarta chodzi jak należy nie blokuje jej nic i tylko za tym jednym razem tak się zdarzyło i kolejne zamykania zachowywały się normalnie wszystkie na raz szły w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odłączałeś wcześniej akumulator? Jak zakładałem kumplowi 4x ele to też sie takie kwiatki działy że sie nierówno zamykały, zatrzymywały. Po paru próbach już sie zamykały normalnie i do dzisiaj z tego co wiem nei ma z tym problemu. Myśle że może to mieć związek z nauką wartości krańcowych po każdym rozłączeniu aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to możliwe bo przed tym może z 2 dni odłączyłem aku, ale zobaczymy jak bedzie dalej jak do tej pory chodzi wszystko jak należy więc trzeba obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do ładu jedna rzecz w drzwiach troszkę przeszkadzała ale nie zawsze zależy jak się ułożyła i nie raz podchodziła pod ślizg szyby i ją blokowało ale sprawa załatwiona i nie powinno się powtórzyć


Witam jednak nie to musiało być przyczyną nie domkniecia szyby przedniej pasażerka ponieważ dzisiaj znów jej nie domknelo a inne tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam nie wiem dlaczego tak bo to się zdarzyło dopiero 2 raz ale tak jak wróciłem do garażu i bawiłem się chyba z godzinę no to za każdym razem ładnie bez żadnych problemów wszystkie 4 szyby jadą do góry więc ja nie wiem w czym jest problem że nie raz tak się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki czy może ktoś wrzucić te schematy od 95 roku i po 97 bo te z pierwszej strony nie działają. i czym się one różnia?chyba że ktoś wie jak podłączyć tylko tył do przodu(95 rok) a wiązka po 97. z góry dziekuje

nikt nie pomoze? :(

wczoraj probowalem podlaczyc wiazke od strony kierowcy i....tylko jedna kostka miała taki sam kolor.pozatym kolejność pinow calkiem inna.czy to dlatego ze wiazka z polifta?

Edytowane przez gawel1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki czy może ktoś wrzucić te schematy od 95 roku i po 97 bo te z pierwszej strony nie działają. i czym się one różnia?chyba że ktoś wie jak podłączyć tylko tył do przodu(95 rok) a wiązka po 97. z góry dziekuje

nikt nie pomoze? :(

wczoraj probowalem podlaczyc wiazke od strony kierowcy i....tylko jedna kostka miała taki sam kolor.pozatym kolejność pinow calkiem inna.czy to dlatego ze wiazka z polifta?

Dokładnie ja też mam problemy z tą wiązką, całkiem inaczej idą przewody ... jak by ktoś miał schemat z przedlifta byłbym zobowiązany :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...