Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

aha no ok pomogłeś mi temat przednich się rozwiązał jak zrobiłem tak jak pisałeś a powiedz mi czemu może mi nie działać zamykanie i otwieranie szyby tylnej lewej z boczku tylnego przycisk się podświetla a otwierać i zamykać mogę z panelu kierowcy dodam że przełacznik jest ok bo sprawdzałem pod drugą szybą i chodzi i wyglada tak jak by wiązka gdzieś się uszkodziła i nie wiem czy szukać usterki czy może to jest kwestia puszczenia paru kabelków i podmienienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś znaleźć w rozpiskach który kabel dochodzący do guzika odpowiada za opuszczanie podnoszenie i puścić bokiem kabel zastępczy do początku wiązki , jeśli zadziała to znaczy ze wiązka gdzieś uszkodzona, mówiłeś ze naprawiales ja to może coś zjebales przy naprawianiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no naprawiałem ale żeby zrąbać to nie wiem bo połączyłem je kolorami i zlutowałem i zaizolowałem ale nie zaszkodzi któregoś dnia zajrzeć w słupek bo w tym miejscu gdzieś to było uszkodzone a jak nie to będę szukał rozpiski jaki kolor za co odpowiada i puścić nowe do tego przełącznika

---------- Post dopisany 02-07-2014 at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 22:47 ----------

kolego bediks przepraszam za zmyłkę ale auto było u kogoś i to on mi sprawdzał te przednie szyby czy po odłaczeniu aku działają tak jak powinny ale wprowadził mnie w błąd bo jak odłączył to myślał że chodzi mi o kierowcy i dlatego napisałem że się rozwiązało a dzisiaj odebrałem auto i tu d*pa tak samo czy to tak już zostanie odłaczyłęm aku i spowrotem podłączyłem i kierowcy szyba dobrze się uczy i działa automat gór i dół a u pasażera tylko w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ze zamieniłeś przód tyl jeśli chodzi o prawa stronę

Powiedz czy otwieranie z pilota i zamykanie szyb działa na wszystkie szyby czy tylko na stronę kierowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A otwieranie z pilota na wszystkie drzwi działa ? I czy jak miałeś prąd tylko na przodzie a z tyłu korby to czy wtedy automatyka prawej szyby działała ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co otwierania szyb z pilota nie mam mam tylko zamykanie ale dzisiaj zobaczę kluczykiem tak jak było fabrycznie i zobaczę jak będzie domykalo lub otwierało. Jak miałem 2 szyby w el. to obie działały tak jak powinny tylko po przejściu na 4 tak się zrobiło

---------- Post dopisany at 19:02 ---------- Poprzedni post napisany at 06:05 ----------

dzisiaj sprawdziłem czy po przekręceniu kluczyka w pozycję otwierania drzwi i przytrzymałem żeby szyby otworzyło i zawsze otwierało przednie a teraz otworzyło szybę kierowcy i szybę tylną po stronie pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są 2. Pozamieniana wiązka położonaa na odwrót lub uszkodzenie wiązki

---------- Post dopisany at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany at 19:59 ----------

Na moje wiązka zamieniona prawy przód z lewym tyłem czyli te co nie otwierają się , miałem tak jak zamieniłem prawy przód z prawym tyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też tak jest że z kluczyka otwiera się kierowcy i prawy tył czyli co wychodziło by na to że jest zamienione miejscami tył z przodem tak tylko znowu jak rozkładałem wiązkę w garażu to tak jak teraz wychodziło najlepiej bo jak teraz by miało iść inaczej to bym musiał rozcinać i izolować bo te co były najdłuższe kable z kostkami to są właśnie na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypominam jak wyglądała wiązka to możliwe jest abyś zamienił prawy przód z lewym tyłem , tak czy siak wiązkę musisz wyciągnąć żeby zobaczyć co z nią nie tak, na początek zamień tak jak mowie i odpal o zobacz co będziee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no ok czyli wyciągnąć ją i zamienić miejscami przednią prawą z lewą tylną a jeśli nadal nie będzie działać to może spróbować z jeszcze zamienić z trzecią szybą aż znajdę tą właściwą. a jest jakiś sposób na to aby tył zrobić tak żeby się zamykał z automatu a nie tylko otwierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok może w ten weekend się za to wezmę ponownie. a powiedz mi pamiętasz może jak masz kostki kolorami podłaczone do przełącznik w drzwiach kierowcy bo ja mam czarną kostkę od szyby kierowcy, czerwoną od pasażera, brązową od tylnej lewej i żółtą od tylnej prawej a w poprzedniej instalacji czarna i brązowa odpowiadała za przód więc jak by spojrzeć od tej strony to by wychodziło że jednak bym źle podłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał chwile to bym spojrzał ale to by się zgadzało z teoria ze zamieniłeś , bo brązowa jest teraz jako tył lewy a powinien być jako prawy przód , narazie innego pomysłu brak, ale to chyba będzie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak poruszę ten temat to dam znać co i jak mi wyszło może też pokombinuje z tym automatem tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja u siebie jak rozłożyłem tak wiązkę to podłączyłem to w ten sposób jak na foto zaznaczyłem kolorami

czarny- kostki do których podłącza się przednie drzwi kierowcy montowane są na dole słupka przy lewej nodze kierowcy tam gdzie reszta kostek

zielony-kostka do podmienienia z kostką o tym samym kolorze do niej jest podłączona kostka od obecnej instalacji

niebieski- plus i masa łapiemy pod dolną osłoną kiery masa jest na słupku tam gdzie reszta brązowych przewodów a plus złapałem na jednej ze śrub na zdjęciu masz zaznaczone na której

czerwony- kostka od drzwi pasażera przód

biały- kostka od drzwi pasarzera tył prawy

pomarańczowy- kostka od drzwi tył lewy za kierowcą

ja tak mam aktualnie u siebie i nie do końca działa tak jak bym chciał jak by ktoś mógł to niech powie czy dobrze napisałem koledze czy żle to wtedy i ja będę wiedział czy mam dobrze

WP_000825.jpg

DSC_0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zamieniłeś stronami jak gadaliśmy ?

---------- Post dopisany at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

zle podlaczyles piotrek to juz wiem

w czerwonym kółku jest lewy tył na milion procent

a w pomaranczowym prawy przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zamieniłeś stronami jak gadaliśmy ?

---------- Post dopisany at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

zle podlaczyles piotrek to juz wiem

w czerwonym kółku jest lewy tył na milion procent

a w pomaranczowym prawy przód

jeszcze nic nie zmieniałem bo weekend zajęty miałem ale bardzo dobrze jest wiedzieć że źle teraz wiem w 100% że trzeba zamienić miejscami te kostki. dam znać jak już to podłączę tak jak być powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...