Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie ja robiłem przekładkę, tylko chłopaki z AZetu, i nababrali coś.

Uparli się na ten silniczek na 4xel. i mówią że przełożą i wszystko będzie frygać. Chociaż to mnie raczej nie przekonuje, a w czwartek wyjeżdżam za granice i nie chciałbym przykrych niespodzianek typu "nie da rady zostaw auto na tydzień"...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiązkę wymieniłem całą nic nie zostawiłem z poprzedniej ale fakt dwa dni myślałem nad kombinacją pinów i się udało, masz pod szyber czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi ile przewodow jest w wiazce i dochodzi do silniczka w tylnych dzwiach obojetnie prawych czy lewych, to napisze Ci jak zrobic zeby to chodzilo ale niestety "na sztuke" otworzysz zamkniesz szyby ale tylko z kluczykiem w stacyjce, no i oczywiscie o domykaniu mozesz zapomniec :/ jezeli oczywiscie nie masz czasu na zrobienie tego porzadnie.... bo jezeli masz czas to odstaw auto do jakiegos ogarnietego elektryka bo jest troche zabawy z kabelkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednich drzwiach w silniczek idzie 8 przewodów, na tył w silniczek 7. Szybra nie mam.

Czasu teraz nie mam żeby go gdzieś oddać. Tylko jutro cały dzień bede siedział w AZet i mogą coś tam wyrzezać grubszego przez cały dzień. Zależy mi na tym żeby przynajmniej do końca domknąć te tylne szyby przed wyjazdem bo huczy i gwiżdże :kwasny:

Jak dojadę do domu to będę miał więcej czasu żeby pobawić się z kabelkami, więc byłbym wdzięczny jakbyś obydwa sposoby mi podrzucił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiazka poliftowa :kwasny:

---------- Post dopisany at 16:37 ---------- Poprzedni post napisany at 16:35 ----------

w zielonej kostce z nowej wiazki zamien ze soba pin 1 z 4..... podwojny czrny z czernym z zoltym paskiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wszystko frygało jak ori to trzeba wiązkę z przedlifta?

Tą zieloną kostkę znajdę w któryś drzwiach czy w podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w slupku przy nogach kierowcy, a zeby dzialalo wszystko to albo wiazka z przedlifta albo przepinanie i kombinowanie w kablach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podwiozę jutro ten silniczek do warsztatu, a jak się zgarbią to zabłysnę :grin:

---------- Post dopisany 26-03-2013 at 01:12 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2013 at 21:11 ----------

No więc dowiozłem ten silniczek o oznaczeniu "F" (polift) i oczywiscie to nic nie dało. Zmieniłem piny jak kolega dropsone pisał i szyby chodzą. Niestety na krótko bo pomija moduł sterowania, ale ważne że działa. Zastanawia mnie tylko to że na zapłonie nie działa tylna prawa z przycisku pasażera, mimo że po wyciągnieciu kluczyka przycisk nadal sie świeci. Przy włączonym silniku wszystko działa jak należy.

Wie ktoś jaka jest różnica między wiązką poliftową (bez sterowania modułem komfortu oraz bez wejścia modułu drzwi) z tą wiązka przedliftowa z połączeniem do modułów (nie) komfortowych?

Z tego co zrozumiałem wiązka bez sterowania posługuje sie silniczkami na metodzie master/slave i w tych modelach nie było domykanych szyb itp.

kodowane były dopiero w komforcie poliftowym, a w przedliftach było już wszystko od góry zakodowane bez możliwości zmian.

Do tego mierzyłem napięcie na kostkach przycisków z tyłu. Na zapłonie w prawych jest 17v(!) za to w prawych lekko ponad 6... Po zapłonie wraca do normy.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak ze te cale moduly komfortu to poprostu przekazniki, i sa one inne w zaleznosci przedlift/polift domykanie jest i w przed i po lifcie (w przedlifcie bialy przewod z zoltym paskiem) nie wystarczy zmienic przekaznika, musial byc zmienic kompletna wiazke z razem z przekaznikiem ale..... roznica jest w domykaniu szyb sterowanie jest rozwiazane w inny sposob, oraz w inny sposob podawane jest minus z krancowek..... ogolnie ogarniety elektryk powinien to ogarnac..... pamietaj o jednej rzeczy jak duzo ludzi pisze o zielonej kostce jak kostka od "modulu komfortu" domykania szyb.... nie nie nie ta kostka nie jest ze to odpowiedzialna w przedlifcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie tak to bym nie pomyślał że zwykła kostka z pinami może mieć coś wspólnego z domykaniem szyb:grin:

tym steruje ten moduł (czy te przekaźnik czy jak go tam zwał) od centralnego w drzwiach.

Poczekam w takim razie na powrót z zimnego kraju, bo już mam kontakt do takiego ogarniętego elektryka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie potrzebuje pomocy chciałbym sobie wymodzić tył w elektryce ale jestem zielony w tym wszystkim. Jak to jest w końcu z 1998 rocznikiem audi to jest polift czy przedlift w elektryce w tych drzwiach również nie wiem jaki jest tam wieloklin gdybym chciał zmienić kiere od esy. Dalibyście jakąś listę zakupów co potrzeba abym mógł się zabrać za grzebanie. Z góry dzięki za odpowiedź. PS Panowie niech ktoś zrobi fotostory jak rezał ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloklin masz najprawdopodobniej duzy, ale rozbierz kiere i sprawdz, to 10 min roboty.

Co do sterowania szybami sa 3 opcje:

-wiazka z wyjsciem na sterowanie w drzwiach

-wiazka bez sterowania

-wiazka sterowana modulem komfortu

rozbierz drzwi kierowcy i zobacz co tam siedzi, a najlepiej pstryknij foto.

No a lista zakupow to oczywiscie ramki i silniczki, boczki, wiazka, panel sterowania kierowcy.

---------- Post dopisany at 02:58 ---------- Poprzedni post napisany at 02:55 ----------

tak btw. masz przedlifta (jezeli dobrze widze ze ta srebrna strzala to twoja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info na weekendzie pistaram sie zrobic foto to mi dokladnie powiecie co i jak :-) a stebrna strzala moja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety a powiedzcie mi jeszcze co musialbym zrobic zeby miec otwieranie z pilota mam zwykly kluczyk wiem jak go przerobic na scyzoryk ale zapewne jakis modul czy cos bedzie potrzebny od sterowania szybami i zamykaniem i otwieraniem drzwi ktos wie czy duzo z tym roboty? pewnie musialbym kupic centralke w sklepie rozmontowac ja i plytke przelozyc do scyzoryka ale co z szybami? aha widzialem jak ktos wymodzil otwierany bagaznik do b5 z kluczyka i takie cos od razu tez bym chcial zalozyc nie wiem czy zrozumieliscie ale mam nadzieje ze tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, czytam Wasz już badajże 3 temat, ale niestety nie mogę nic z nich wyciągnąć. Czy moglibyście jakoś pomóc? http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/przekladka-instalacji-4-elektrycznych-szyb-271155/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze urlop się zbliża a graty do elektryki czekają mam parę pytań

Które plastiki wnętrza trzeba koniecznie zdjąć zeby dostać się do słupków, jak to wygląda z kolejnością ich zdejmowania , jak się do tego zabrać ? Chodzi o sam demontaż plastików, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz progi, zaczynajac od przodu idac w tył, na srodkowym slupku zdjemujesz najpierw górny plastik delikatnie podwazajac górną cześć a pożniej wysuwająć w góre.

Ogólnie to ogarniesz okiem, dużo cierpliwości i do podważania radził bym ci wziąść coś o dużej powierzchni żebys później nie myszkował po alegro.

Powodzenia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...