Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

to moze ktos wie czemu mi nie domykaja sie tylne szyby,choc sa podlaczone pod przednie.

Oraz jak wlacze blokade tylnych szyb to tez z panelu kierowcy nie moge otwierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie montował szyb? podpinaliście plus pod stacyjke czy stały?

Ja montowałem wyjolem stara 2X i podpiolem w jej miejsce 4x i wsyztsko dziala !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie montował szyb? podpinaliście plus pod stacyjke czy stały?

Ja montowałem wyjolem stara 2X i podpiolem w jej miejsce 4x i wsyztsko dziala !!!

Ja robiłem tak jak poprzednik napisał wymontowałem 2x zamontowałem 4x popodpinałem wtyczki i wszystko musi działac.

Plus od "te grube kable z bezpiecznikami" szyb jest podłaczony pod stały ponieważ sterowana cała wiazka jest z kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez przełożyłem tył :kox:

tylko jest jeden problem z tylna lewa strona od siebie z panelu mogę sterować a pasażer ni hu hu :disgust: co moze byc ?[br]Dopisany: 15 Maj 2011, 15:28_________________________________________________a moze ma ktos rozpiske guzika podnosnika szyb gdzie powinien byc prad itp

ja tez przełożyłem tył :kox:

tylko jest jeden problem z tylna lewa strona od siebie z panelu mogę sterować a pasażer ni hu hu :disgust: co moze byc ?[br]Dopisany: 15 Maj 2011, 15:28_________________________________________________a moze ma ktos rozpiske guzika podnosnika szyb gdzie powinien byc prad itp

Ja mam ten sam problem. Nawet rocznikowo mam taki sam samochod. Mialem 2xelektryke i dolozylem tyl. Przy nogach kierowcy niebieska kostka wpialem sie w stara kostke. Bo w koncu przekaznik jest ten sam. I tylko dorzucilem ori kable. Sprawdzales domykanie i otwieranie szyb z pilota? Bo u mnie domykanie dziala na wszystkie szyby ale otwieranie dziala tylko na strone lewa samochodu (przod i tyl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do założenia el. szyb na tył. i bez ori wiążki pod 4 el szyby. tylko zrobić swoją wiązkę. prawy tył puściłem wiązke pod kanapa i do nóg kierowcy, lewy tył tez do nóg kierowcy, powiedzcie mi czy one wchodza tylko pod panel kierowcy czy jeszcze w te kostki trzeba sie wpinac. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany podepne sie pod temat bo nie znalazłem na forum ani pół schematu ;) otóż mam problem z elektryką LT drzwi ... szyba nie działa, centralny nie otwiera :/ czytałem o module komfortu ... tylko ni choolery nie wiem gdzie sie znajduje ( pod siedzeniem kierowcy raczej nie jest widoczny ( A4B5 z 96r) pomoże ktos ?

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie ori wiązki 4x el szyb ? Czerwony gruby pod stały czy + czy po stacyjce? chodzi mi też żeby szyby chodzily aż do otwarcia i zamknięcia drzwi. Jak podłączyć zieloną kostkę z tej wiazki ?

---------- Post dopisany at 23:03 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

Na pierwszy rzut oka wydaję się że to czarna magia, ale rzecz banalnie prosta. Sygnały do sterowania ciągniesz z kostki niebieskiej (po zmianie wiązki na wersje z 4 szybami), dodatkowo jeden stały plus, jeden plus z ori przekaźnika 356 (podtrzymywany do zamknięcia drzwi), jeden plus po stacyjce i masa. I wszystko śmiga :decayed::kox:

ja mam w ori wiązce tylko do podłączenia czerwony plus, brązową masę i zieloną kostkę, nie wiem czy plus podłączyć po stacyjce czy stały plus? mam wiązkę 2000 rok, więc może dlatego nie mam tyle plusów o których mówi kolega w tym cytacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panowie czy jak zakupie wiazke z polifta i bede chcial zalozyc w przedlifcie to jakies przerobki w kostkach lub kablach trzeba wykonac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w liczbie pinow kostek silników szyb tylnych. A przewody są takie same z tego co na forum pisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to extra i bedzie tez funkcja jedno nacisniecie szyba dol jedno nacisniecie szyba do gory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie, ja tak zrobiłem, całość opisałem w innym wątku mojego autorstwa

o w tym

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/panowie-pomocy-elektryczne-szyby-2x-4x-255407/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro pojawil sie caly zestaw jak by kto chcial

audi a4 b5 (1995-2000) kompletny zestaw szyb el. (2944073427) - motoAllegro

---------- Post dopisany at 13:23 ---------- Poprzedni post napisany at 13:17 ----------

Acha i jeszcze takie pytanko czy jest jaka kolwiek roznica midzy wiazka przedlift a polift ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne przekazniki, i inna wiazka.... nie bedzie dzialalo nic jak podepniesz poliftowa wiazke do przedliftowego auta, trzeba przepinac wszystko zeby bylo 100% sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz sie kolego co dokladnie, duzo tych kabli trzeba przepinac?

---------- Post dopisany at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany at 16:26 ----------

A moze przypiac sie do instalacji 2xszyby zapozyczyc zasilania np masy silnikow 12v po podtrzymaniu itd. Mam cala wiazke z polifta poprostu poucinac kostki i dorobic instalacje do juz instniejacej.

---------- Post dopisany 20-01-2013 at 20:07 ---------- Poprzedni post napisany 13-01-2013 at 20:16 ----------

Dobra co nie co juz wiem jesli ktos ma przedlift a druciarnie z polifta polecam rozciac cala wiazke wyrzucic prawy przod i lewy przod przy kostce zielonej ktora idzie na modul komfortu wybieramy dwa przewody czarno zolty (zasilanie 12v po zaplonie mozemy podpiac pod dowolny przelacznik na pin 4) i czewony z brazowym paskiem (to jest prawdopodomnie modul komfortu odpowiedzialny za domykanie szyb pin 2 w silniku tam sie przypiac. Narazie malo wiem bo wiekszosc rzeczy wyjdzie przy montazu. Acha po podpieciu podstawowych przewodow plus i masa pociagnac silniczkami do skrajnych polozen bez pinu 2 po kliknieci przelacznikiem silnik jedzie sam w dol takze wszystkie przekazniki sa w silniczkach. CDN + zdjecia

---------- Post dopisany 02-02-2013 at 15:35 ---------- Poprzedni post napisany 20-01-2013 at 20:07 ----------

No i ogarnalem troche mam wiazke w samochodzie podlaczona do przodu. Wszystko dziala oprocz jednej rzeczy mianowicie funkcja komfortu jak nacisne opusc raz szyba jedzie sama w dol ale jak chce po nacisnieciu jednokrotnym zamknac szybe nie dziala automat. Oco biega o czym zapomnialem ktory pin i kabel odpowiada za ta funkcje skoro sprzodu dziala to napewno da sie podlaczyc i tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...