Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie pisze ze nie dziala przod chodzi domykanie ale tyl juz nie przewod brazowo czerwony z zielonej kostki podlaczylem pod pin 2 przedniego silniczka wdg schematu to ten bialo zolty kabel odpowiada wlasnie za domykanie hmmmmm moze nie tedy droga tylko trzeba ten czerwono brazowy z zielonej kostki podlaczyc pod zielona kostke przednich drzwi no ale wdg schematu wszystkie piny 2 silnikow sa zmostkowane ze soba k....wa nie czaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien ze domykanie to zielona kostka :wink: chyba nie..... jak juz grzebales to wiesz ze zielona kostka to nie modul komfortu.... zaras sprawdze i Ci napisze gdzie to podpiac...

---------- Post dopisany at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:17 ----------

dobra mam :) domykanie czyli pin 2 z silnika musisz podlaczyc do niebieskiej kostki kolor przewodu bialy z zoltym paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja to wszystko prulem i cialem i juz nie pamietam niebieska kostka to ta co jest kolo kierowcy tak ? Czyli mam podlaczyc piny nr 2 z tylnych silownikow do tej kostki niebieskiej na niej jest bialy z zoltym paskiem. To taki sam kolor jest na pinach 2 tez bialo zolty. No dobra sprawdze to i sprobuje. Mialem awarie przelacznika blokady szyb nie cofal sie zacinal sie w pozycji wlaczonej nie moglem tylu odlaczac ale ogarnalem rozebralem przelacznik tam jest taki drucik ktory zaczepia sie o plastik on nie chcial puszczac trzeba go podgiac do tego zoltego plastiku to tak jak by ktos mial ten sam problem szkoda sze ten klawisz nie jest podswietlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, przy nogach kierowcy (bo i tak pewnie reszte kabli tam podlanczales) dolacz sie do niebieskiej kostki kolor przewodu bialy z zoltym paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie jak patrzylem na zielona kostke z tylnych szyb to kabel czerwono brazowy i on idzie na piny 2 do tylnych silownikow ciekawy jestem tylko dokad idzie z niebieskiej kostki ten bialo zolty bo ty mowisz o kostce niebieskiej tej co jest w instalacji org 2x szyby ktora byla w samochodzie bo moze nie dodalem ze ja mam wszystkiego podwojnie rozdzielilem instalacje 4x na tylne silowniki a reszte wyrzucilem i powycinalem. I mam tak jakby 2 odseparowane wiazki czaisz o co mi chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaje! dlatego Ci pisze co masz zrobic zeby dzialalo! ja mam tak samo i dlatego ci mowie ze musisz podpiac kabel ktory idzie z silnikow tylnych z pinu 2 do starej niebieskiej kostki przy nogach kierowcy do przewodu bialo zoltego i masz domykanie z tylu....

---------- Post dopisany at 15:21 ---------- Poprzedni post napisany at 15:19 ----------

poprostu odetnij go i przylutuj do do przewodu w niebieskiej kostce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tak zrobię jutro napisze jak poszło i wrzucone foto relacje z całości.

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 17:04 ----------

Dropsone a powiedzmi jestes ogarniety wiesz moze ktory przewod odpowiada za domykanie szyb z kluczyka ? Podlaczyl bym sobie do alarmu tam z centralki wychodzi 20 sec sygnal masy w audi tez dziala to na zasadzie podtrzymania masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie ostateczne, niech ktoś się wypowie na temat kompatybilności zestawu szyb elektrycznych z polifta do przedlifta. Bo jedni piszą że bez problemubedzie pasować p&p a inni że trzeba coś ucinać i przekładać. Dajcie jakąś odp. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podejdzie!!! 95-96 i 97 w gore mialy inne wiazki inaczej podawany jest sygnal masy z krancowek, i zakladajac wiazke z polifta do przedlifta szyby nie beda chodzily, trzeba przepinac kable!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz szukac konkretnego mozesz zrobic tak jak ja Dropsone posiedzisz troche z kabelkami i ogarniesz wyglada to strasznie ale proste jak nie wiem co w rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, jak masz troche pojecia o kabelkach to sa schematy i kupujesz obojetnie jaka wiazke i dokladasz tylko czesc tylna do istniejacej... Daniel a dziala Ci to domykanie? wpioles sie tak jak Ci pisalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem bo wcześniej robiłem też od zera instalacę do podgrzewanych lusterek w 206 niby to nie to samo. Ale jak by się trafił oryg. wiązka to ją wole:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie robilem jeszcze tego w ta sobote jak zdaze nie moge dojsc z zawieszeniem stuka mi jak szybko kierownica ruszam boje sie o magiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy silniczki w drzwiach kierowcy różniły sie coś miedzy 2x szyby a 4x?

Z tego co wyczytałem to wszystko powinno być P&P ale po wymianie wiązki nie działa otwieranie ani zamykanie żadnej szyby, co dziwne świeci sie tylko podświetlenie przycisku otwierania w tylnych prawych drzwiach :facepalm:

Mechanik zapiera sie że trzeba wymienić silniczek z modułem w drzwiach kierowcy na taki z 4xel...

btw, któś morze wrzucić w etke i wyszukac mi numerek tych silniczków? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest to ze masz pewnie wiazke poliftowa tzn od 97w gore, i wlasnie tak to wyglada..... silniczki nie maja nic do tego jezeli chodzi o przedlifta..... a modol jest nie w silniczkach tylko jako przekaznik ktory rozni sie przed/polift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem u siebie ten temat, nie trzeba wcale żadnych przednich silniczków ani modułu zmieniać wystarczy jak jest inna wiązka wziąść schematy i pokombinować z pinami w kostce wiązki z podłogi, do załżenia 4x szyby w b5 wystarczy dolożyć tylne ramki z silniczkami wiadomo wiązki z drzwi tył i kierowca oraz wiązka z podłogi u mnie dodatkowo był szyberdach więc musiałem dosztukować przekaźnik który był w poprzedniej wiązce na 2x szyby a w tej co zakupiłem go nie było. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiązka jest przed czy polift, ale wszystko pasowało P&P tylko że nie działa. Czyli co potrzebuje zrobić z tym fantem, jakiś nowy przekaźnik czy po przepinać piny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...