Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne szyby elektryczne od A do Z


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Też chcę rezać tył tylko mam wątpliwości, na szrocie nie mogę znaleźć audi z ele szyby z tyłu i mam parę pytań. Czy silniki są takie same jak z przodu? Czy silniki pasują od pasata lub octavi? Bo wiązkę mam puszczoną jedynie kostkę podpiąć muszę. :)

A i jak to jest z tymi prowadnicami? Muszę cała kupować czy da radę wkręcić sam silniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę rezać tył tylko mam wątpliwości, na szrocie nie mogę znaleźć audi z ele szyby z tyłu i mam parę pytań. Czy silniki są takie same jak z przodu? Czy silniki pasują od pasata lub octavi? Bo wiązkę mam puszczoną jedynie kostkę podpiąć muszę. :)

A i jak to jest z tymi prowadnicami? Muszę cała kupować czy da radę wkręcić sam silniczek?

a przeczytales chociaz ten watek od poczatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę rezać tył tylko mam wątpliwości, na szrocie nie mogę znaleźć audi z ele szyby z tyłu i mam parę pytań. Czy silniki są takie same jak z przodu? Czy silniki pasują od pasata lub octavi? Bo wiązkę mam puszczoną jedynie kostkę podpiąć muszę. :)

A i jak to jest z tymi prowadnicami? Muszę cała kupować czy da radę wkręcić sam silniczek?

a przeczytales chociaz ten watek od poczatku?

No czytałem i jeszcze mniej wiem :)

Co do przerabiania kolbki na silnik to nie znalazłem nic treściwego,,, co do tej mojej wiązki to mam kostkę w tylnych drzwiach, czy wystarczy zamontować tylko panele z tyłu i wszystko bd śmigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo jest roboty z przerobieniem tylnych szyb na elektrycznie podnoszone/.i jakie sa koszta takiego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zajelo 2 pelne dni :decayed:

koszta, za ile kupisz tyle wydasz, patrz w dziale sprzedam , co jakis czas chlopaki wystawiaja gotowe komplety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kompletne graty to największy problem to przeciągnąć instalację, najlepiej było by dywan zdemontować ale bez tego też da rade,

mechanizmy na tył najlepiej kupić z ramkami wtedy tylko demontujesz swoją ramkę i wkładasz drugą,

jest cały temat kowiego o elektryce szyb

koszta to na ten moment około 200zł za wiązkę na 4 szyby i podnośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś ma chude dłonie i przedramiona , w tym przypadku chudzi maja lepiej:decayed: to przeciągnięcie instalacji to 5 minut roboty , podwazalem dywan w kilku miejscach i przeciagalem , żaden problem

problem za to miałem z rozwierceniem nitow od podnośników manulanych , żebym wiedział ze będę się z tym tyle pier**lil to bym kupił cale ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś ma chude dłonie i przedramiona , w tym przypadku chudzi maja lepiej:decayed: to przeciągnięcie instalacji to 5 minut roboty , podwazalem dywan w kilku miejscach i przeciagalem , żaden problem

problem za to miałem z rozwierceniem nitow od podnośników manulanych , żebym wiedział ze będę się z tym tyle pier**lil to bym kupił cale ramki

dlatego pisałem że najlepiej z ramkami kupić

ja sprzedaje z ramkami 10zł drożej a i tak większosć chce same mechanizmy:decayed: a z tym tak jak piszesz jest trochę roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś ma chude dłonie i przedramiona , w tym przypadku chudzi maja lepiej:decayed: to przeciągnięcie instalacji to 5 minut roboty , podwazalem dywan w kilku miejscach i przeciagalem , żaden problem

problem za to miałem z rozwierceniem nitow od podnośników manulanych , żebym wiedział ze będę się z tym tyle pier**lil to bym kupił cale ramki

dlatego pisałem że najlepiej z ramkami kupić

ja sprzedaje z ramkami 10zł drożej a i tak większosć chce same mechanizmy:decayed: a z tym tak jak piszesz jest trochę roboty.

a ile cenisz taki zestaw,mozesz wrzucic tu jakies zdj.nie jestem narazie na kupnie ale chce sie zorientowac jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być i z ramkami, koszty różnią się tylką wysokościa przesyłki przy zestawie, bo z rankami musi lecieć kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zmieniałem mechanizm - bo linka była zerwana to tez klnąłem jak szewc. Założyłem spowrotem na śruby z nakrętkami samokontrującymi. Tak na przyszłość.

Jesli ktoś ma chude dłonie i przedramiona , w tym przypadku chudzi maja lepiej:decayed: to przeciągnięcie instalacji to 5 minut roboty , podwazalem dywan w kilku miejscach i przeciagalem , żaden problem

problem za to miałem z rozwierceniem nitow od podnośników manulanych , żebym wiedział ze będę się z tym tyle pier**lil to bym kupił cale ramki

---------- Post dopisany at 16:50 ---------- Poprzedni post napisany at 16:48 ----------

to jest zestaw bez ramek .tak?

Musisz miec na drzwi mechanizm (ten przynitowany) i silniczek. No i oczywiście kable i przełączniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze mam załozone juz mechanizmy z ramkami i instalacje od huzio 00.czy wystarczy ja przeciagnac i powpinac wtyczki czy tzreba jakiec bezpieczniki.przekazniki montowac?albo jakies krancówki?nie moge znależć tematu o tym w dziale technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pany jest maly problem

domykanie i otwieranie z pilota czy z drzwi kluczem dziala tylko na lewa strone przod i tył, prawa strona rowniez domyka sie ale juz nie otwiera

pozatym wszystko dziala, otwieranie z panelu kierowcy i raczek na drzwiach wszedzie

pamietam ze ktos pisal juz tu o tym ale nie moge znalezc, zle cos podpialem czy przerwany gdzies kabel??

ogólnie w starej wiazce z drzwi kierowcy wychodzily dwie kostki zielona i niebieska, teraz sa 3 zielona niebieska i czerwona, wszystko podpiete , wiecie o co kaman??

jest roznica jesli zamienilem prawa strone przod z tylem jesli chodzi o główna wiazke??

---------- Post dopisany 23-05-2013 at 10:48 ---------- Poprzedni post napisany 22-05-2013 at 18:34 ----------

panowie rada , jest róznica w wiazce glownej jesli chodzi o prawa strone przod tył, maja po tyle samo kabli kostki ale roznia sie kolorami co w efekcie zamiennego podlaczenia nie chodzi otwieranie z pilota, przy poprawnym podlaczeniu chodzi wszystko , przed polozeniem w podlodze najpierw rozłózcie wiazke na dywanie i wszystko dokladnie posprawdzajcie czy dziala, a takze jesli podlaczycie same wtyczki do silniczków nie podlaczajac wtyczek do klamek w dzwiach tylnych nie bedzie uruchamiany tył wogóle

powodzenia

---------- Post dopisany 26-09-2013 at 10:13 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2013 at 10:48 ----------

Pany pytanie do tych co maja z fabryki elektrykę na tył

Bo po założeniu ori wiązki jedna rzecz nie działa otorz domykanie tynych szyb z panela przy pojedynczym naciśnięciu, otwierać tak się otwierają wszystkie a zamykać tylko przednie , jak chce zamknąć tył to muszę trzymać do końca , tak powinno być czy jednak było domknięcie pojedyncze tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dolozona wiazke, i jest tak samo jak u Ciebie, ale moze to jest spowodowane tym ze do tylnych silniczkow idzie jeden kabel mniej? ale niewiem chetnie poczekam tez az ktos sie wypowie co ma ori 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mogłby ktoś mi podpowiedzieć jak podpiąć elektryke 4 szyb na całej nowej wiązce z polifta? Moje audi jest z 96r. Może ktoś posiada jakieś schematy do tego rocznika bądź sam sobie rozpisywał? ja niestety mam tylko z poliftowej wersji :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ciezko zmienic calosc zeby chodzilo w 100% tak jak powinno, bo prawdopodobnie bedziesz tez musial zmienic pompke bo u ciebie sygnal otwartych dzwi jest z krancowek a w polifcie z pompki, najlatwiej jest wyplatac tyl z wiazki poliftowej i dolozyc do dzialajacego juz przodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mogłby ktoś mi podpowiedzieć jak podpiąć elektryke 4 szyb na całej nowej wiązce z polifta? Moje audi jest z 96r. Może ktoś posiada jakieś schematy do tego rocznika bądź sam sobie rozpisywał? ja niestety mam tylko z poliftowej wersji :kwasny:

Znajdź wiązke z przedlifta bo potem będziesz miał cyrki takie jak ja... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznac wiazke z po i przedlifta no i jakie cyrki?

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...