Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , mam uszkodzoną listwę ozdobną od strony pasażera. Mam grube rys i chciałbym tą listwę wymienić .

moje pytanie brzmi czy muszę wszystkie listwy wymienić żeby się nie różniły?Czy tylko tą jedną?

Pozdrawiam

Edytowane przez kornd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam uszkodzoną listwę ozdobną od strony pasażera. Mam grube rys i chciałbym tą listwę wymienić .

moje pytanie brzmi czy muszę wszystkie listwy wymienić żeby się nie różniły?Czy tylko tą jedną?

Pozdrawiam

Alu to alu - jeśli pozostałe listwy nie noszą śladów utleniania to możesz śmiało wymienić jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- N 907 878 02 nity mocujące listwy ozdobne dachu i tylnej bocznej szyby [2zł/szt. x34 = 68zł // ASO]

​to są jakieś specjalne nity czy standardowe do kupienia w każdej Castoramie, jakie wymiary?


A powiedz mi masz jakieś swoje notatki listę potrzebnych gratów?

coś tam jeszcze mam na dysku.

Na pewno potrzebne będą nity do przymocowania długiej listwy nad szybami oraz maskownica tej listwy - w wersji chrom jest inna niż w wersji black. Poza tym będziesz potrzebował mocowań listwy pod wklejaną szybę z tyłu.

Witam

Mogę tez prosić o jeśli masz jeszcze coś tam na dysku

Nity koniecznie musza być z ASO czy z casto tez będą dobre.


Witam

Jestem już po zmianie z czarnych na chrom.

Mam na pozbyciu listwy plus szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić jeden nit w ASO - na wzór. Resztę dokupić w sklepie specjalistycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić jeden nit w ASO - na wzór. Resztę dokupić w sklepie specjalistycznym.

Jestem już po montażu.

Tak jak piszesz kupiłem jeden w ASO 2,12 zł a za :drinks: dwie garści od znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny OT, ale nie chcę zakładać nowego tematu, otóż posiadam a4 b6 sedana z 2003 i przymierzam się do zakupu chromowanych listw na allegro ale jak poczytałem na forum że instalacja tego nie jest banalna to trochę zwątpiłem.

Czy jest na forum ktoś z okolic Białegostoku kto pomógłby/podjąłby się zmiany moich czarnych listw na chromowane? Listwy planuję kupić sam. Może znacie jakiś warsztat który dałby radę to zrobić i nie zedrzeć za mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to chętnie odkupie Twoje czarne listwy do sedana. Jeśli są ładne oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a malował ktos moze te listwy wokół szyb i relingi w czarny polysk? Obecnie mam chromy i bardzo chodzi mi ten mod po glowie i zastanawiam sie czy by nie malnąć ich razem z relingami wlasnie w czarne piano, co zgrywalo by sie calkiem fajnie z resztą akcentow na aucie, ktore sa w tym wlasnie kolorze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam corne listwy w rodzinnym kombi :P jak chcesz mozemy zrobic wymiane :P bedziesz mial z glowy malowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam corne listwy w rodzinnym kombi :P jak chcesz mozemy zrobic wymiane :P bedziesz mial z glowy malowanie ;)

Piano jest połysk.

Oryginał mat.

Mam taki komplet na zbyciu z tylnymi szybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam do autora tematu lub kogos, kto moze juz wie cos na ten temat - chodzi mi o ta zmiane w 04r. Ja mam auto z 03r. i mam chromy, a osoba z która chcemy sie wymienic ma 04r. i czarne listwy - czy mozemy przystapic do zabiegu podmianki czy nie uda sie to, ze wzgledu na te wlasnie "niby zmiany" ?!? Ktos cos juz wie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam do autora tematu lub kogos, kto moze juz wie cos na ten temat - chodzi mi o ta zmiane w 04r. Ja mam auto z 03r. i mam chromy, a osoba z która chcemy sie wymienic ma 04r. i czarne listwy - czy mozemy przystapic do zabiegu podmianki czy nie uda sie to, ze wzgledu na te wlasnie "niby zmiany" ?!? Ktos cos juz wie ??

Pany ktos podpowie o co chodzi z tymi roznicami 2003 a 2004 ?? Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam do autora tematu lub kogos, kto moze juz wie cos na ten temat - chodzi mi o ta zmiane w 04r. Ja mam auto z 03r. i mam chromy, a osoba z która chcemy sie wymienic ma 04r. i czarne listwy - czy mozemy przystapic do zabiegu podmianki czy nie uda sie to, ze wzgledu na te wlasnie "niby zmiany" ?!? Ktos cos juz wie ??

Pany ktos podpowie o co chodzi z tymi roznicami 2003 a 2004 ?? Thx

Z szybą niestety nie zamkniemy tematu dopóki ktoś się nie poświęci i nie rozbierze swojej A4 :) Ewentualnie trzeba po prostu dorwać dwie szybki z odpowiedniego zakresu VIN i porównać je...

Ze swojej strony mogę pomóc tak.. W Avantach do numeru nadwozia WAUZZZ8E*3326362 stosowano szybę tylną boczną w wersji "1" a od WAUZZZ8E*3326363 szybę w wersji "2" (to pomoże dobrać używaną szybę tak aby na bank wszystko pasowało). Nity, listwa oraz spinki są takie same dla obu wariantów - różnica jest w samej szybie ale na czym polega niestety nie wiem.

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś podejmował się docinania uszczelki w tylnej szybie sposobem Niemca? 

 

Link z 2 strony: http://a4nachrueste.npage.de/chromleisten-nachruesten-ohne-hintere-seitenfenster-zu-tauschen.html

 

Szczerze mówiąc nie chce mi się wycinać szyb tylko dla listew. Inne daty itp na nadrukach będą. A pomysł zachodniego sąsiada wdaje się być nie głupi. Może znajdę najpierw okno z gumą i potnę to na sucho w domu?

I jeszcze jedno pytanko: szyba tylna przeszkadza tylko w montażu dolnej listwy? Całą resztę mogę spokojnie złożyć i dopiero z czasem przerobić gumę pod dolną listwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da radę ktoś strzelić kilka dokładnych fotek dolnej listwy spod okna bagażnika bocznego w chromie? potrzebuję do porównania wstępnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi jutro, jeśli do tego czasu nikt inny nie zrobi tych zdjęć. :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...