Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Concert - nie działa regulacja głośności


Wihajster

Rekomendowane odpowiedzi

najlepsze są pilniczki do paznokci .. ale uwaga .. tam w pobliżu znajdują się jakieś elementy odpowiedzialne za podświetlanie radia i mi np padł wyświetlacz jak świdrowałem tam nie wiadomo czym :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to podgrzewanie może poprawić działanie, ale nie musi i nie na długo. U mnie na przykład po podgrzewaniu zapalarką problemu nie było tak długo jak procesor miał wysoką temperaturę, a jak już się ochłodził to wszystko wracało do ponurej normy. Problem polega na tym, że procesory które były tam wkładane były wadliwe i ich pamięć nie ulega czyszczeniu i efekt jest wiadomy. Najlepszym sposobem jest oddać sprzęt do elektronika który wymieni i odpowiednio zgra eprom do nowego procka, wtedy na pewno po problemie, koszt takiej usługi to około 100zł, więc jeśli ktoś bardzo chce mieć ori sprzęcik to nie jest to wygórowana cena. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyjmowałem radyjko Concerta pilniczkiem od paznokci. Raz w jeden otwór i pociągnąć a pożniej w drugi i też pociągnąć.

Procesor potraktowałem płomieniem zapalniczki. Tak gdzies odległość 3 cm i 3 razy po 15 sekund. Procesor aż palił w palce i troszkę się okopcił, ale regulacja działa już tydzień.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co Wy piszecie :D

Regulacja głośności to padnięty procesor, któremu się skończył limit.

Najlepiej radio oddać do profesionalisty, który wymieni procesor i radio znów gra jak nowe :hi:.

Ja robiłem coś takiego, znalazłem gościa na allegro, za 135 zł wymienia procek na nowy i daje gwarancję.

Wszystko ok, robi to w 1 dzień i odsyła.

Radio najlepiej wyjąć pilniczkami metalowymi do paznokci, przydałyby się dwa wtedy najlepiej wyjąć.

Raczej z wyświetlaczem nic się nie stanie, ja długo kombinowałem i wszystko ok.

A teraz mam naprawione radio i wreszcie mogę się cieszyć jego funkcjami.

Jeśli ktoś chce to na PW podam namiary do gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zacznie problem z regulacją głośności, to tylko wymiana procka.

Podgrzewanie to tylko przedłużanie jego agoni.

Przeszedłem to na własnej skórze po wygrzaniu w piekarniku, pochodził przez miesiąc, a potem znowu problemy. Przez lato nic mu się nie działo bo było ciepło, teraz zimno i lipa, głośność działała dopiero jak w kabinie dobrze nagrzałem.

Teraz jest po wymianie procka i pięknie cyka. Skorzystałem z oferty na Allegro (wysyłka i naprawa) zamyka się w kwocie 170zł.

Jestem zadowolony bo jazda z ryczącym radiem to męka.

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z Chorusa I z walniętą regulacją zmienię na Concerta I produkcji japońskiej (Matsushita / Panasonic).

Podobno w tej wersji nie ma tego problemu ponieważ jest inna elektronika. Co prawda radyjko około 300zł ale jest ori i sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Wihajster opisał 15 min roboty i działa jestem pełen podziwu ze tak szybko to ogarnołem mysle ze bd długo działac:) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja byłem w grupie pechowców, u mnie po grzaniu działało niecały tydzień...kolejne grzanie i znów niecały tydzień. Szukam więc czegoś innego bo nie mam ochoty pchac sobie do auta jakiegoś badziewia które mruga, błyszczy, obraca się itp...

---------- Post dopisany 11-04-2014 at 18:30 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2014 at 21:11 ----------

Jak ktoś chce sie pozbyć problemu, polecam ten moduł, zakupiłem to i zamontowałem, działa jak nowe :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...