Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja u siebie przeciełem gumke na 2 częsci ala podkładki. spsikałem wd 40 i jest git :good:

Opublikowano

to drobne pytanko Panowie... schowek mam już zamknięty chyba z pół roku i tak się zastanawiam czy tłoczek można wyciągnąć nie ściągając schowka? bo żeby go ściągnąć muszę go otworzyć...i może strzelić

gdzieś chyba czytałem ze tłoczek można wyciągnąć po zdjęciu boczka...

Opublikowano

sciagnij boczek masz tłoczek dobrze dostepny. wyjmij klinik i wsówke kostki przekrec tłoczek i gotowe :good:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

panowie a czy ten tłoczek powinien mieć otwór na końcu (na spodzie) Ja rozebrałem swój i okazało się żę ma ale ktoś musiał go zrobić albo powiększył ten co był Teraz tłoczek nie spełnia swojej roli wię dlatego pytam czy powinien być ten otwór (mały) żeby nie gromadziło się podciśnienie czy ma go nie być wcale

Opublikowano

sciagnij boczek masz tłoczek dobrze dostepny. wyjmij klinik i wsówke kostki przekrec tłoczek i gotowe :good:

Dokładnie. Ja u siebie również wymieniałem tłoczek bez demontażu (niepotrzebnego) schowka.
Opublikowano

ja naprawilem zawias podobnie do metody DIEGO. zamiast sruby uzylem jednak dlugiego wkretu. wkrescilem go w drzwiczki (podobnie jak DIEGO zamocowal srube), ucialem leb i ta strone wlozylem do wywierconego otworu w zawiasie. zalalem to wszystko dobrym, dwuskladnikowym klejem do plastiku i zostawilem na 48h. na razie trzyma :good:

co do tloczka, to jest w pelni rozbieralny, przeczyscilem go i kumple w pracy potraktowali go dobrym smarem (grafitowym chyba) do plastiku/gumy. chodzi dobrze, nie jest za luzny. mam nadzieje, ze ta naprawa dlugo posluzy:)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ten tłoczek ma dwa oznaczenia:

* 8E1 880 324

i

* 8E1 880 324 A

Ten A to jakaś poprawiona wersja? Możecie sprawdzić w ETCE?

Opublikowano

Ten tłoczek ma dwa oznaczenia:

* 8E1 880 324

i

* 8E1 880 324 A

Ten A to jakaś poprawiona wersja? Możecie sprawdzić w ETCE?

w ETCE nie ma z literką A. jeden jest taki jak podałeś a drugi 8e2 880 324. jeden ma oznaczenie modelu kzl, a drugi kzp

Opublikowano

Ten tłoczek ma dwa oznaczenia:

* 8E1 880 324

i

* 8E1 880 324 A

Ten A to jakaś poprawiona wersja? Możecie sprawdzić w ETCE?

w ETCE nie ma z literką A. jeden jest taki jak podałeś a drugi 8e2 880 324. jeden ma oznaczenie modelu kzl, a drugi kzp

Wejdź na tę stronę: http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

i wpisz 8E1 880 324

Może masz stare bazy ETKI? :mysli: Albo to literówka w tym "gajosie"

Opublikowano

Ja kupowałem w jakoś w grudniu i mam bez A czyli 8E1 880 324 i nikt mnie nie pytał czy chcę z A czy bez A:)

Zadzwoń do ASO i zapytaj.

Opublikowano

Czy konieczny jest demontaż całego schowka?

Klapa schowka mocowana jest dwoma kołeczkami, dostęp do nich jest z zewnątrz. Po zdjęciu bocznej klapki zdemontować można feralny tłoczek.

Po co więc demontaż całości? :mysli:

Opublikowano

ok, do tloczka mozna dostac sie z boku sciagajac tylko klapke. ale jezeli chcesz naprawic pekniety zawias to lepiej jest zdemontowac calosc (tylko 5 wkretow) niz kleczec w samochodzie i probowac wyciagnac kolki. wbrew pozorom nie jest tak latwo je wyciagnac (chyba, ze juz raz byly wyciagane). ja wole polozyc sobie zdemontowany schowek na stole i przy nim dlubac niz zginac sie i kleczec w aucie.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Ja tez niestety doswiadczylem awarii schowka i juz jestem po udanym zabiegu reanimacji.Operacja sie udala :good:!!!Ja moj tloczek naprawilem wiercac w tylniej sciance maly otworek,nasmarowalem tloczek oliwka i co najwazniejsze zalozylem odwrotnie gumke na tloczku.Teraz schowek otwiera sie lekko i opada powoli :> :> :> :> :> :>.Zamyka sie z troszke wiekszym oporem ale jak bym nie wiedzial o takiej naprawie to myslalbym ze jest tak oryginalnie :gwizdanie: :gwizdanie:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ktoś wie ile kosztuje nowy schowek w ASO? :mysli:[br]Dopisany: 27 Sierpień 2009, 13:00_________________________________________________Zmieniłem schowek na uzywany + nowy tłoczek (8E1 880 324) z ASO (obecny koszt w W-wie ASO Gajewska - 95 PLN) - moim zdaniem nie da sie zreanimować starego tłoczka. Szkoda zawiasów.

Do wymiany samego tłoczka wystarczy zdjąć boczną klapkę, nie trzeba wyjmować całego schowka.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Odnowię temat. Na audizine pojawiła się ciekawa rada co do przedłużenia żywotności mechanizmu tłoczka. Wystarczy nawiercić malutką dziurkę aby do środka dostawało się powietrze. Schowek będzie otwierał się oczywiście znacznie szybciej.

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=314796

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wcale nie musicie pozbywać się oświetlenia w schowku. Ja po sklejeniu zawiasu rozebrałem tłoczek i wymontowałem gumową uszczelkę, potem założyłem tłoczek na swoje miejsce, oświetlenie jest a schowek otwiera się bez oporu.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Tak się składa że ja nawierciłem otwór 3mm, wszystko ładnie i pięknie przez 3dni a potem znów się zaciął i zawias ułamał ponownie.

pozdrawiam

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Odgrzeję nieco temat.

Czy ten sam patent jest w B7? Ostatnio zauważyłem, że schowek ciężko się otwiera. Trzeba mu zwykle pomóc, albo długo poczekać.

Opublikowano

Odgrzeję nieco temat.

Czy ten sam patent jest w B7? Ostatnio zauważyłem, że schowek ciężko się otwiera. Trzeba mu zwykle pomóc, albo długo poczekać.

B7 = B6...nie tylko ze schowkiem... także do roboty :wink4:

Opublikowano

Odgrzeję nieco temat.

Czy ten sam patent jest w B7? Ostatnio zauważyłem, że schowek ciężko się otwiera. Trzeba mu zwykle pomóc, albo długo poczekać.

To samo.

Wymienić tłoczek na nowy zanim zawias się połamie i będziesz musiał go kleić ;(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.