Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 21.04.2024r godz.16.00 - parking LPNT


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

zapytaj chłopaków z wątku zamojskiego, elmo coś takiego chyba kombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam lubelską brać :).

Mam pytanko: jakie macie obroty jałowe na zimnym i rozgrzanym silniku? Chodzi mi o 1,9 TDI BRB w B7-ce.

Mam w tej chwili ok 940-950 ale jest to niezależne od temperatury silnika, zimny i rozgrzany ma takie same...Raczej nie powinno tak być? Winowajcą może być EGR ? Autko ma DPF-a, którego planuje "wywalić", polecicie mi jakiś zakład który dobrze i za rozsądna kasę to zrobi? Przy okazji jakiś nieduży chiptuning chciałbym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty nie róznią sie na zimnym czy ciepłym silniku, masz ok, a jak nie duzy chiptunnig to w ogóle nie rób:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam lubelską brać :).

Mam pytanko: jakie macie obroty jałowe na zimnym i rozgrzanym silniku? Chodzi mi o 1,9 TDI BRB w B7-ce.

Mam w tej chwili ok 940-950 ale jest to niezależne od temperatury silnika, zimny i rozgrzany ma takie same...Raczej nie powinno tak być? Winowajcą może być EGR ? Autko ma DPF-a, którego planuje "wywalić", polecicie mi jakiś zakład który dobrze i za rozsądna kasę to zrobi? Przy okazji jakiś nieduży chiptuning chciałbym zrobić.

Nie wiem jak jest w przypadku silników PD... ale u mnie w moim 2,0 TDI Common Rail występuje coś takiego jak "podtrzymywanie obrotów" z dwóch przyczyn:

1. Jeśli DPF się trochę zapełnia podtrzymywanie obrotów wywoływane jest automatycznie i to przyśpiesza wypalanie tego co się zebrało - wyższa temp. itp.

2. Jeśli autko zostało przegonione konkretnie czasami "zapamiętuje" i dostosowuje przygotowanie do "agresywnego" stylu jazdy :wink:

Ale zazwyczaj jedno i drugie ma związek z DPFem :wink: Ale czy tak samo jest w Twoim silniku PD nie mam pojęcia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :).

Nieduży chiptuning tzn tyle żeby uzyskać chociaż te "fabrycznie wyliczone" 130KM (bo tyle mają praktycznie identyczne silniki montowane w Pasku i z B6) a przy okazji z 15-20 Nm więcej momentu. Samochód swoje waży i te parę koni i niutków na pewno by się przydało. Nie chcę z kolei za dużo żeby trwałość silnika i osprzętu nie ucierpiała.

To jak, są jakieś w miarę pewne firmy/ludziska tym się zajmujące w Lublinie lub okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, podzwonię i popytam.

Wiem ze jest jeszcze Dariusz Sawa Auto Perfekt na Choinach. Niby też mają dobre opinie, warto tam zajrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, podzwonię i popytam.

Wiem ze jest jeszcze Dariusz Sawa Auto Perfekt na Choinach. Niby też mają dobre opinie, warto tam zajrzeć?

Polecam :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, podzwonię i popytam.

Wiem ze jest jeszcze Dariusz Sawa Auto Perfekt na Choinach. Niby też mają dobre opinie, warto tam zajrzeć?

Polecam :thumbup1:

Niestety, pan Dariusz nie "bawi się" w chiptuning :(, a szkoda bo od zaufanego człowieka słyszałem że naprawdę wysokiej klasy fachowiec.

Zostaje Inżynierska i "nasz" człowiek, mam nadzieję że będę zadowolony z samochodu po wizycie u Niego.

Dzięki wszystkim za pomoc, jak troszkę ogarnę wozidełko moje to pokażę się na spocie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich. Potrzebuję obniżyć swoją A4B5 sedan,ośka. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc mi w sensie takim że dysponuje do sprzedania gwintem lub jakimiś sprężynami...Oczywiście liczy się dla mnie cena(bidny student)Byłoby miło gdyby ktoś mógł mi coś pomóc "wydybać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może z nami na MTL-u od niedzieli 21 kwietnia

spotykamy się o 18:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak o mnie chodzi może być i niedziela z LKA :wink:

Ostatni raz się pokażę moim paździerzem bo mam nadzieje że na nastepny juz zajrzę A6 jak ja odbiore od mechanika:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...