Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wentylator klimy


zyga100

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak nie ma czynnika w klimie to wentylator się załączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak nie ma czynnika w klimie to wentylator się załączy?

nie... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a śnieżynka na wyświetlaczu się zapali czy też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a śnieżynka na wyświetlaczu się zapali czy też nie

też nie :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie się nie włącza wentylator ani sprężarka a śnieżynka się zapala ? co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem (z tego co wiem to kilku innych użytkowników też). Zdarza się to wtedy, kiedy temperatura wynosi ok. 5 stopni (wg kanału 55), czyli na granicy. W lato, kiedy temperatury są dużo wyższe klima włącza się normalnie. Zdarzyło się, że klima włączyła się przy -1 a nie chciała się włączyć przy +8 (śnieżynka świeciła). Może taki po prostu urok tych autek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten problem, i okazało się że był walnięty wentylator. Jest to dosyć częsta usterka zwłaszcza gdy jest klima tronik. Wymieniłem na drugi i problem z głowy. Ponoć podczas upałów gdy wentylator się spali a klima chodzi może dojść do katastrofy. Proponuje sprawdzić wiatraka na krótko.

dziś u mnie jest temperatura 3,5 stopnia i wiatrak się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam czynnika i wentylator się nie włącza ale za to pokazuje mi się śnieżynka na klimatroniku. Błędu nie mam żadnego nawet tego, że brak czynnika chłodzącego a sprężarke odłączyłem od zasilania.

Przejeździłem tak całą zime i mam nadzieje, że jak ją nabije to będzie wszystko działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam problem taki ze wentylator mi się sam nie załącza muszę go popchnąć patykiem i wtedy się kręci według potrzeby szybciej i wolniej czy da się naprawić wentylator czy tylko wymiana i co sądzicie o nowych zamiennikach?? np taki? http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=976950480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oktawiusz5 Powiem Ci że ja miałem dokładnie taki sam objaw, i to oznaczało koniec z wiatraczkiem. Nie próbowałem go naprawiać, bo nie wiem czy on jest rozbieralny. udało mi się kupić używkę w dobrej cenie. co do zamienników, też się nad nimi zastanawiałem, ale w serwisie klimy mi odradzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jestem na etapie doprowadzania klimy "do pionu". Miałem taki sam problem po zimie kiedy wlączałem klime gwiazdka sie zaświecała ale nie uruchamiała klimy ( nie było słychac nawet przekaźnika)...co sie okazało...na skraplaczu miałem nieszczelności i uciekł czynnik. Więc jak by nie patrzeć układ zachował sie prawidłowo, bo nie dopuścił do pracy układu bez czynnika czyli "na sucho

ale...okazało sie po nabiciu ukladu że nie działą wentylator ( sprawdzany na krótko)...objaśniono mi ze to mogła być przyczyna rozszczelnienia chłodnicy...pan w servisie (bardzo dobrym zreszta - polecam wrocław ul Grota-Roweckiego)...objaśnił mi i pokazal jak zachowuje sie układ szczelny i pracujący bez załączonego wentylatora...ciśnienie w układzie gwałtownie wzrasta...kiedy polał zimną wodą chłodnice...ciśnienie gwałtownie spadło...a temperatura na dworze nie była wysoka jakies 15 stopni...przy 25 czy 30 byo by duuużo gorzej...ddał ze z walnietym wentylatorem klimy jest podobnie jak z walnieta chłodnica silnika...w czasie jazdy jest w miare bezpiecznie bo pęd powietrza chłodzi skraplacz i ciśnienia sa w miare bezpieczne...gorzje w korkach...to prowadzi do uszkodzen układu...nawet do uszkodzenia sprężarki...

Tak wiec warto kontrolować wentylator.

Tak na marginesie sie zastanawiam czy nie powinno byc tak,ze niedziałający wentylator powinien unieruchomic układ klimatyzacji..?? ma ktoś jakąs wiedze na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylator nie dzial (dziala na krotko, podpiety do kostki nie), klima sie wlacza chlodzi itd. Najprawdopodobniej albo przkeaznik 377 bodajze albo prestostat na chlodnicy, niedlugo bede sprawdzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj nabijałem klime i okazało się ze wentylator nie działa odłączyli mi klimę puki nie wymienię wentylatora jak było ok20st to się (zdaniem fachowca prad dochodził do wentylatora) wieczorem osobiscie chciałem sie przekonać i nie było pradu puki co klima odłączona i zastanawiam się czy dać 200zł za wymiane z regenerowanym wiatrakiem a vag com klima output test nie działa ani wentylator cieczy chłodzącej gdzie normalnie to działa ani wiatraka od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, że wiatrak działa na krótko a na wtyczce wyłącza sie po dosłownie sekundzie. Ale naprzykład dzisiaj przysłali mi maskownice z prawej stronu, bo poprzednią zgubiłem przy holowaniu i jak ją zakładałem to troche postukałem popukałem włączyłem klime i juz wiatrak działał nie sek a około minuty i się wyłączył. Więc nie mam pojęcia nadal co to może byc :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już jest :good: szczotki się kończyły kupiłem nowe za ok 50zł sam wymieniem poskładałem zamontowałem stare jeszcze działały ale się zawieszały i dlatego wentylator nie działał puki co jest ok przy włączeniu klimy po sekundzie się włącza :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerzak gdzie kupiłeś te szczotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie z takimi pierdołami różnymi silniczki szczotki i inne cuda poszukaj w swojej okolicy na necie sklepów elektrycznych po dzwoń i popytaj i ewentualnie gdzie można dostać Ja niestety nie wiem gdzie jest w twojej okolicy taki sklep

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...