Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi SQ5 i RSQ5 coraz bliżej


Rekomendowane odpowiedzi

Audi SQ5 i RSQ5

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_03.jpg

Krążące od pewnego czasu pogłoski na temat mających się pojawić nowych wersji Audi Q5 mogą okazać się prawdą. Według nieoficjalnych informacji, powstaną dwie nowe wersje auta.

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_02.jpg

Sportowe odmiany modelu Q5 skorzystają z dobrze znanych oznaczeń, stosowanych przez markę dla swoich podrasowanych modeli. Jednak w przypadku crossoverów oprócz symboli S i RS oraz cyfry 5 w nazwach pojazdów pozostanie także litera Q.

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_05.jpg

Przewiduje się, że debiut sportowych wersji pojazdów może mieć miejsce już za rok. Audi SQ5 prawdopodobnie skorzysta z benzynowej jednostki napędowej V6, która zapewni mu moc 333 KM. Ta, dzięki systemowi Quattro, zostanie rozdysponowana pomiędzy wszystkie cztery koła.

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_07.jpg

Dodatkowo samochód zostanie wyposażony w chromowaną atrapę chłodnicy oraz oryginalne obręcze kół, pochodzące z serii S-line.

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_08.jpg

Pod maską modelu RSQ5 znajdzie się ten sam silnik co w Audi SQ5, jednak tutaj jego moc zostanie wzbogacona o dodatkowe 75 KM, co pozwoli kierowcy na dysponowanie 408 KM.

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_09.jpg

Według nieoficjalnych informacji, samochód może skorzystać ze stylistyki modelu Q5 Custom Concept, którego prezentacja odbyła się w 2009 roku.

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_0a.jpg

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_0b.jpg

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_0c.jpg

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_0f.jpg

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_11.jpg

Audi-Q5_Custom_Concept_2009_photo_12.jpg

[br]Dopisany: 25 Marzec 2010, 21:57_________________________________________________Nikomu się nie podoba? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dźwięk 3.0 TFSI wymiata.

ale jak dla mnie najładniejszy :kox: pakiet zewnętrzny dla Q5 ma ENCO stylizowany na Q7 V12, na samą myśl o takim w blacku :slina:

http://www.youtube.com/watch?v=Zw8S0o7iJtQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu to Q5 mnie nie przekonje ale z boku i tylu wyglada :kox:Ogolnie ja jakos nie mailem zdania na temat Q5 ale kolega z pracy ma i gdzies tam razem ostatnio z nim jechalem i w sumie super rodzinne auto , wydaje sie wrecze idealne na polskie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie strasznie wygląda :thumbdown: zobaczyłem 3 zdjęcia i jedyne co nasuwało mi sie na myśl to "odpust" ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie strasznie wygląda :thumbdown: zobaczyłem 3 zdjęcia i jedyne co nasuwało mi sie na myśl to "odpust" ;(

Ja tam nie widzę odpustu w pakiecie ENCO, wg mnie wygląda zajefajnie tylko cena powalająca :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot diesel Audi Q5 readied | Autocar

---------- Post dopisany 16-06-2012 at 10:09 ---------- Poprzedni post napisany 03-04-2012 at 19:13 ----------

Audi SQ5 Oficjalnie! Silnik TDi 3.0 Biturbo 313KM.

news_image_260.jpg

Audizine: News: The new Audi SQ5 TDI: Twin-turbo V6 diesel with 313 hp

260_news_full_1339799013.jpg

260_news_full_1339799017.jpg

260_news_full_1339799012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie i swietne auto , ale kompletnie nie mam pojecia dlaczego Audi zawsze tak dlugo czeka z tymi usportowionymi modelami S i RS.Ile osob by to auto kupilo wczesniej , a dzisiaj bym go juz nie kupil bo po tylu latach Q5 mi juz strasznie traci myszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkiem było S5 V8. Było ono oferowane praktycznie od premiery A5. Ale fakt, wypuszczają sportową wersję na koniec cyklu produkcji danego modelu w cenie, za którą można by mieć, parę miesiący później nowy model na wypasie. Tak było z RS4 B5, RS6 C6 i RS3. Gdy wychodziło RS3, model miał już 8 lat i używkę można było kupić za €7tys, gdzie cena RS3 prawie €60tys. Wg mnie bezsensowny marketing. BMW i Merc praktycznie krótko po premierze oferują wersje M i AMG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doklanie , tym bardziej ze nie wiem co w takim RS3 opracowywac i rozwijac jak juz od paru lat dostepne bylo TTRS........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie jest w tym sens,audi ma spore zyski i musi to byc strategia,ktora dla nas wydaje sie bez sensu,a dla nich przynosi zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...