Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spalanie na poziomie 13L/100km


jacb82

Rekomendowane odpowiedzi

mpg84 ma racje.zdaniem producenta adr pali 12,1l(miasto).ale oni mierza metodem testowym-na rolkach,imitujac jazde miejska(bez ogrzewania,swiatkl,klimy i innych odbiornikow). a realna jazda jest inaczej i nawet w tych nowsych modelach jest wiecej-do kolo 1l.moj adr(opony 195/65r15,fwd) zima (non stop ogrzewanie,swiatla mijania,40-50% na krotkich dystansach,co 100m-swiatelka,korki) pali 13,4-13,8l PB,a latem 12,8l(swiatla,20%klyma,radio,srednie dynam. jazda) i to moim zdaniem jest normalnie.a jak macie 1.8t+ Q i pali 10l w podobnych warunkach-to moje gratulacje :good:-macie super silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie czy odma w takim stanie jak na fotce poniżej mogła mieć wpływ na spalanie ?

Czy nieszczelna odma ma wogóle jakiś wpływ na spalanie? zaznaczę, że mimo tak dużego uszkodzenia nie miałem żadnego falowania obrotów jak niektórzy na forum.

678ba3fff79ba53amed.jpg

Właśnie jestem po wymianie, podejrzewałem oring pod chłodniczką oleju ale się okazało po dokładniejszych oględzinach, że przez lata olej zbierał się w tym miejscu z powodu takiego uszkodzenia odmy.

Dodam, że ani 1 mm ubytku oleju na bagnecie nie zauważyłem a zrobiłem od kupna auta 3000 km, więc musiało się tylko od dłuższego czasu pocić w miejscu uszkodzenia odmy bo wszystko tam było olejem zasmarkane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój ADR spalił ostatnio 22.5/100 LPG. Przyczyną prawdopodobnie była niedokręcona opaska na wężu przy przepustnicy + problemy z niedomagająca pompa paliwa powodujące złą pracę sondy lambda, którą jeszcze musze dla pewności zVagować po wymianie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie czy odma w takim stanie jak na fotce poniżej mogła mieć wpływ na spalanie ?

678ba3fff79ba53amed.jpg

Jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade na wymiane termostatu, zobaczymy czy pomoze

termostat wymieniony, szybko osiaga 90stopni i ani drgnie.

Spalanie przynajmniej wg FISu spadlo o prawie 3 litry. Wczesniej bylo w okolicach 13l/100km teraz spalanie srednie FIS pokazuje 10.2-10.3.

Co prawda zrobilem dopiero 50km po miescie, ale poprawa jest juz widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy kupiles termostat. ? Bo u mnie cos tez dlugo sie nagrzewa i powyzej 150 spada temp. jakby nie mial malego obiegu . caly czas otwarty :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termostatów to zalezy na jaki sie trafi, nawet ori potrafia zle działąc, ja mam u sibie najta nszy i od roku temp stoi na 88 jak zamurowana nawet przy 160 na autostradzie, jedynie temp oleju idzie w góre. Natomiast co do spalania na uszkodzonym termostacie i na sprawnym to nie zauwazyłem róznicy, byc moze dlatego ze jezdziłem jesienia i nie było mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie termostatu spalanie spadło z 11 na 9l po mieście, takze opłacalna naprawa ;) wsadzilem wahlera za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termostatów to zalezy na jaki sie trafi, nawet ori potrafia zle działąc, ja mam u sibie najta nszy i od roku temp stoi na 88 jak zamurowana nawet przy 160 na autostradzie, jedynie temp oleju idzie w góre.

zgadza sie.

A co do zachowania przy wysokich predkosciach to ostatnio na probe rozbójałem Audika i mi przy predkosci 200-220km/h temp silnika pokazywala 60-70stopni i temp oleju tez byla niska. Po zwolnieniu wszystko wrocilo do normy, czyli "pion" 90stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pokazało 60-70 stopni masz cos zjebane

albo czujnik albo termostat

w tym przypadku stawiam na czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze to termostat caly czas poprostu jest otwarty.I dlatego taki objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pisałem że ADR tyle nie powinien spalać to każdy mnie wyśmiewał :gwizdanie:

dobry termostat to podstawa, wahler wystarczy, chociaż teraz mój ojciec w ADR ma założony jakiś włoski za 30 zł i szybciej łapie 90 stopni niż moje APU na ori termostacie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrące coś od siebie. Co prawda nie mam 200KM ale furak dosyć sprawnie odpycha sie od ziemi mam w dodatku quattro i aktualnie jeżdzę jeszcze na 205/55/16 (jeszcze zimówki męcze). Dziennie pokonuje 50km po wawie(100% terenu zabudowanego) na dwa strzały (odpalam 25km i gaszę) spalanie gazu to 12l + 1l Pb na rozgrzanie. Nie wiem jak wasze 1,8T tak mało palą? Osiagnięcie 15l/100km to żaden problem jak dla mnie :naughty:

W korkach styl jazdy mam jak dieslu 2,5tyś obr i zmiana biegu - może to jest przyczyna dużego spalania u mnie bo jeżdzę na turbo dziurze :gwizdanie: Ale jakoś pasuje mi taki styl bo cicho mam w środku, kiedyś próbowałem żeby silnik nie spadał poniżej 2 tyś ale spalanie coś mi sie wydaje, że było wieksze. A normalnie kręce do 3 tyś obr na min i zmiana ze 3-4 razy na 100km przeciągnę go lepiej jak mam pull position spod świateł i trzeba pokazać kto tu rządzi :audi:

Silnik raczej w dobrym stanie 0w/40 nie ubywa po przejechaniu dystansu 10kkm, spręzanie na cylindrach po 12/12,5, wszystko suche jak pieprz nie ma żadnych wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a co wy nato umnie 1 1,6 silniku 10l a mzoe i nawet 11 czasami na 100km po miescie??

norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a co wy nato umnie 1 1,6 silniku 10l a mzoe i nawet 11 czasami na 100km po miescie??

może do 9 litrów byś zszedł, ale nie licz na cuda, wydaje się że 1.6 powinien mało palić, ale to nie prawda, bo żeby rozpędzić auto z tym silnikiem to trzeba nacisnąć na gaz, a jak naciskasz na gaz to więcej spala i koło się zamyka :gwizdanie:

u mnie spalanie wynosi 10.5/11 litrów, nie patrzeć na moc bo to zasługa paru gratów i dokładniejszego programu, oczywiście na upartego można też osiągnąć 13/14 litrów, ale szkoda ciągnąć auto do odcinki na każdym biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...