Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spalanie na poziomie 13L/100km


jacb82

Rekomendowane odpowiedzi

dobra a co wy nato umnie 1 1,6 silniku 10l a mzoe i nawet 11 czasami na 100km po miescie??

na upartego można też osiągnąć 13/14 litrów, ale szkoda ciągnąć auto do odcinki na każdym biegu :)

Założe sie, że w 20l sie nie zmieścisz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a co wy nato umnie 1 1,6 silniku 10l a mzoe i nawet 11 czasami na 100km po miescie??

na upartego można też osiągnąć 13/14 litrów, ale szkoda ciągnąć auto do odcinki na każdym biegu :)

Założe sie, że w 20l sie nie zmieścisz :naughty:

nie próbowałem aż tak ostro jeździć odkąd zagotowałem olej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Ty robił ze olej sie zagotwał ??? :mysli: :mysli: :mysli:

wlałeś Selektol plus 15W40 ?????? :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi idało sie osiągnac około 130*C oleju podczas ślizgania sie na parkingu i butowałem go na bardzo wysokich obrotach przez 30min. Turbina była cała świecąca oraz rura dochodząca do kata i jegło cześć. Wątpie, że uda się zagotować olej. Ja mam 0w/40 mobila.

Niezły z Ciebie bajkopisarz jak chodzi o spalanie i gotowanie oleju :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi idało sie osiągnac około 130*C oleju podczas ślizgania sie na parkingu i butowałem go na bardzo wysokich obrotach przez 30min. Turbina była cała świecąca oraz rura dochodząca do kata i jegło cześć. Wątpie, że uda się zagotować olej. Ja mam 0w/40 mobila.

Niezły z Ciebie bajkopisarz jak chodzi o spalanie i gotowanie oleju :polew:

Pozdrawiam Kolegę, niestety taka jest prawda, tak się stało i koledzy ze spotów śląskich mogą potwierdzić :gwizdanie:

btw. jak masz z autem wszystko ok, to nie wiem dlaczego Twoja fura spala więcej jak 10/11 litrów paliwa :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o spalaniu .. :( ja mam ADR-a 1.8 QUATTRO 1996r. I tak sie zlozylo ze w zeszlym tygodniu jezdzilem codziennie trasa płock- włocławek zalałem specjalnie do pełna. Po zrobieniu równo 600 km. zapalila sie kontrolka od paliwa.. bak ma chyba 60 litrow z tego co pamietam tak że wychodziło by że spalanie wyszło koło 9l. w trasie DODAM ŻE JECHAŁEM 100-120 km/h. Co moze byc nie tak ;/ VAG nic nie pokazuje :/ te spalanie chyba troche przegiecie w aucie 1.8 ;| ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o spalaniu .. :( ja mam ADR-a 1.8 QUATTRO 1996r. I tak sie zlozylo ze w zeszlym tygodniu jezdzilem codziennie trasa płock- włocławek zalałem specjalnie do pełna. Po zrobieniu równo 600 km. zapalila sie kontrolka od paliwa.. bak ma chyba 60 litrow z tego co pamietam tak że wychodziło by że spalanie wyszło koło 9l. w trasie DODAM ŻE JECHAŁEM 100-120 km/h. Co moze byc nie tak ;/ VAG nic nie pokazuje :/ te spalanie chyba troche przegiecie w aucie 1.8 ;| ;(

mi przy takich predkosciach pali w trasie 6.5 - 6.7... ale bez quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankowałem gaz na BP i spalanie miałem aż 14.5 l zmieniłem na orlen i nie mogę w mieście więcej niż 13 trasa nawet potrafię do 9 zejść

Zmień stacje i sprawdź czy lepiej może masz filtry zapchane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzac w dzien po Szczecinie po centrum wychodzi mi okolo 11.5-12l w ADR`e z klima odpalona non stop i jazda bez eco sreko drivingu. Spadek spalania o ponad litr / 100km spowodowalo... wracanie do domu wieczorami jak juz pusto na ulicach :) Jakos mnie to nie martwi, ze tyle pali, bo silnik 1.3 przy 800kg aucie ciagnal z klima 9.5-10l, a tutaj jest 600kg(!!!) wiecej i 0.5l wiecej pojemnosci. Znajomego nowy Focus (roczny) 1.6 pali kolo 10-10.5l, a jezdzi spokojniej niz ja. W trasie za to ciezko mi wyjsci >8l / 100km, trzeba juz gniesc go ile wlezie, maks 8.8l przy 333km w 2:45 z przerwa na tankowanie i siku. Przy 200km/h utrzymywanych przez kilka km jest 90*C na blacie i ani drgnie. Termostat nowy, wczesniej na uszkdzonym byly okolice 15l... :D

p.s

samo Audi podaje spalanie katalogowe w miescie >10l, a sami wiecie jak wygladaja spalania katalogowe... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Adr przy dynamicznej jeździe pali koło 11 w 50% z klimą. Chociaż ostatnio wlałem za 5 dych to przejechałem jakieś 60km :decayed: ale to była nieoszczędna jazda bardzo nieoszczędna :P

Przy zwykłej jeździe bez klimy w mieście odcinki ok. 3km i przerwa kilku godzinna myśle że w 10 się zamknie. Chociaż nie ma tak że przy jakimkolwiek odcinku nie depne sobię czasem jak jakiś wieśniaktuning próbuje szpanować. Ale do 13 chyba mi nie doszło... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depnac adr-em dobre :polew: :polew:

deptać można ale co z tego :polew:

dobrze, że mam LPG i zawsze jest tanio :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adr to samochód dla emerytów też założyłem lpg bo jak nie jedzie to niech będzie tanio spalanie do 12 po trasie do 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi moj 1,8 quattro 96 w cyklu mieszanym z wieksza iloscia trasy spalil 12,6....i wcale go nie cisnalem.. :wallbash:fakt ze zima ale jak na 1,8 to wydaje mi sie ze to gruba przesada..jednak czytajac wasze posty widze ze nie tylko mi tak pali to dobrze bo myslalem ze juz tylko z moim jest cos nie tak :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj stary AEB z Q palil ok 13l, przy palowaniu 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ADRKA też pali koło 12L tylko przy dynamicznej jeździe i hardcorowemu wyjeżdżaniu z parkingów. Silnik się wolno nagrzewa ze względu na panującą temp. dzisiaj jak jest 0*C to silnik mi sie zagrzał w jakieś 5 minut.

wlałem ostatnio benzyny za 100zł i przejeździłem około 130-140km :blink:

Podejrzewam że powoli pada mi termostat, bo w trasie nie trzyma temp 90C tylko 70-80C. W mieście jest ok trzyma temp cały czas itp.

Będzie kasa to mimo wszystko zmienie termostat i zapne się jeszcze raz pod vaga... ostatnio miałem sporo błędów silnika. Zrobie logi i dam znać na forum, może ktoś pomoże przy tym spalaniu bo naprawdę nieraz jest urwanie głowy.. Chciałbym trochę zaoszczędzić.. bo ostatnimi czasy leje leje i jeszcze raz leje do baku, szczególnie w zime bo w lato potrafiłem powiedzmy za 50zł zrobić 90-95km czyli w porządku, a teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...