Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spalanie na poziomie 13L/100km


jacb82

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie, czy te silniki pala aż tak dużo?? Ile palą Wasze ADRy? Co może być przyczyną tak kosmicznego spalania? Jeżdże wmiare spokojnie i spalanie na poziomie 13l/100KM miałem jezdzac przez dwa miesiące brata a6 2.4v6. A tu w a4 1.8 125KM mam praktycznie identyczne przy podobnym stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak w temacie, czy te silniki pala aż tak dużo?? Ile palą Wasze ADRy? Co może być przyczyną tak kosmicznego spalania? Jeżdże wmiare spokojnie i spalanie na poziomie 13l/100KM miałem jezdzac przez dwa miesiące brata a6 2.4v6. A tu w a4 1.8 125KM mam praktycznie identyczne przy podobnym stylu jazdy.

Zakładam że chodzi o benzynę, sprawdź czy VAG nie pokazuje poważniejszych błędów, zwróć uwagę na to jakie paliwo tankujesz, dystrybutor może oszukuje, jaki profil opony, czy klima chodzi. To spalanie rozumiem że w mieście? U mnie jest podobnie, coś ok. 12 w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że chodzi o benzynę, sprawdź czy VAG nie pokazuje poważniejszych błędów, zwróć uwagę na to jakie paliwo tankujesz, dystrybutor może oszukuje, jaki profil opony, czy klima chodzi. To spalanie rozumiem że w mieście? U mnie jest podobnie, coś ok. 12 w mieście.

dodam więcej informacji

1.8 125KM benzyna, 1997rok avant, manual, opony 195/60 R15. Jazda 95% bez klimy.

Wydaje mi sie ze dlugo dochodzi do temperatury 90 stopni, trwa to nawet 3-4km.

Kupiłem kabel VAG, ale nie za bardzo wiem jak sie poslugiwac tymi programami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie 13/100, w mieście, na krótkich dystansach, gdzie jest duży ruch i sporo świateł. Jest w normie na takim poziomie.

Podaj więcej szczegółów odnośnie tego gdzie jeździsz, jak, jak wygląda typowa droga.

No i Vag jak już wyżej wspomniano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz Vag-a, obsluga jest niemalze intuicyjna, musisz sprawdzic w blokach pomiarowych jak nagrzewa sie silnik, jak oscyluje sonda lambda, co podaje przeplywka, podjedz na spot w Szczecinie, Koledzy na pewno Ci pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie moja stoi na orginalnych 15-ch rozmiar opony 195 i 13l/100km to pali na pelnym ogniu tzn trasa wloclawek poznan przy ciaglym przyspieszaniu z 60km/h do 150 180km/h i krece obroty do konca a wspomne ze mam problem z dogrzewaniem silnika przy temp otoczenia do +5 stopni nie lapie mi 90stopni raptem 70 max 80stopni to trasa a miasto przy dynamicznej jezdzie i od marketu do marketu +mroz jak tej zimy+kazde swiatla to ogien tez obroty do konca wiecej niz 10l/100 nie spali,spokojna trasa wloclawek poznan predkosci 120km-130km/h wynik 7,0-7,5l/100km pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 13/100km to nie żadna norma jeżdziłem 1.8 z 96roku i na pełnym gazie po mieście to może i by tyle przepaliła ale ciężko by było. Jak założyłęm gaz to 12-13l gazu brała ale nie paliwa. Potem ten sam silnik z 2001roku i 10l/100 nie przepalał więc wydaje mi się że coś walnięte ma kolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie potrafię zrozumieć jak to jest że te ADRy Wam tak dużo palą, to jest NIE MOŻLIWE :kwasny:

Miałem, jeździłem i 10 litrów mi spalanie nie przekroczyło, czy butowałem, czy jeździłem jak emeryt, więc albo miałem jakiś super egzemplarz albo po prostu macie wysypane padła, niech Wam ktoś te auta dokładnie prześwietli VAGiem bo ja bym się załamał gdyby zwykłe 1.8 wciągało mi prawie tyle paliwa co 2.8 :gwizdanie:

Ps. Teraz mam 1.8T Q, prawie 200 KM i 11 litrów nie mogę przekroczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ADR w jeżdzie po mieście zimą potrafi spalić około 10 l na 100 km,w trasie na autostradzie jadąc pomiędzy 120 km-150km/h spalanie oscyluje w granicach 7-8l.Dodam,że trochę depnąć też lubię.Proponuję,tak jak wyżęj koledzy podłączyć Vag,na oko raczej jest ciężko określić usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie potrafię zrozumieć jak to jest że te ADRy Wam tak dużo palą, to jest NIE MOŻLIWE :kwasny:

Miałem, jeździłem i 10 litrów mi spalanie nie przekroczyło, czy butowałem, czy jeździłem jak emeryt, więc albo miałem jakiś super egzemplarz albo po prostu macie wysypane padła, niech Wam ktoś te auta dokładnie prześwietli VAGiem bo ja bym się załamał gdyby zwykłe 1.8 wciągało mi prawie tyle paliwa co 2.8 :gwizdanie:

Ps. Teraz mam 1.8T Q, prawie 200 KM i 11 litrów nie mogę przekroczyć :)

A jednak jest to możliwe. Nie napisałeś czy te 10l pali Ci średnio z jednego wyjazdu, czy z całego zbiornika. Przejedź się swoją "super maszyną" (przecież pozostałe to wysypane padła) odcinek o długości ok. 2-3 km, w międzyczasie postój ze dwa razy na światłach, wyłącz i odpal silnik i np. znowu taki sam odcinek ze światłami nie przekraczając 50 km/h i wtedy napisz jakie miałeś średnie zużycie. Gwarantuje Ci, że średnio będziesz miał grubo ponad 12 l/100 km. Pamiętaj też, że każdy ma inne warunki drogowe i pokonuje inne dystanse, więc nie można uogulniać w ten sposób wszystkich samochodów. Moje auto w trasie pali od 7,0 l do 8,5 l, jednak przy opisanych warunkach spalanie skacze do ponad 12 l, a z autem mam wszystko w pożądku.

Reasumując, to każdy według mnie powinien zacząć pisanie na temat spalania od odległości jakie pokonuje w mieście i z jaką prędkością się porusza, bo to jest kluczowa rzecz która ma wpływ na spalanie, ponieważ ten kto pokonuje w warunkach miejskich dysanse do 5 km i nie ma dróg szybkiego ruchu, nie będzie miał takiego samego spalania jak ten co pokonuje jednorazowo dystans o długości ponad 20 km np. w większym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angelo77 tankuję 55 litrów, robię 530/550km w zależności od warunków występujących na drodze, jazda mieszana, trasa (10km) i drugie tylko korków, dodam jeszcze że trzeba chłodzić turbinę więc po dojeździe na miejsce auto sobie "chodzi" na wolnych obrotach, więc jakoś się da, nie jeżdżę jak emeryt :)

ja bym się przyjrzał przepływce i sondzie lambda, u mnie te dwie części są nowe i z spalaniem nie mam problemów :gwizdanie: a wiadomo że to "one" są odpowiedzialne za skład mieszanki czyli za spalanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co kłócić, 13 litrów na ADR'a to nie jest normalne chyba że ktoś jeździ cały czas na pierwszym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....wspomne ze mam problem z dogrzewaniem silnika przy temp otoczenia do +5 stopni nie lapie mi 90stopni raptem 70 max 80stopni....

też chyba mam ten problem bo temperatura dochodzi do ok 80stopni po 2-3km, 90stopni to juz musze troche pojezdzci aby złapało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....wspomne ze mam problem z dogrzewaniem silnika przy temp otoczenia do +5 stopni nie lapie mi 90stopni raptem 70 max 80stopni....

też chyba mam ten problem bo temperatura dochodzi do ok 80stopni po 2-3km, 90stopni to juz musze troche pojezdzci aby złapało.

na 99% termostat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...