Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zgodnie z opisem Bart-sa moduł komfortu odpowiada za komfortowe zamykanie i otwieranie szyb pilotem.

Stąd moje pytanie, czy awaria modułu może być przyczyną ,ze nie mogę ani kluczem w drzwiach ani pilotem otworzyc, ani zamknąć otwartych szyb?.

W kanale 62 mam prawidłową wartość (15). Kodowanie w 07 mam 6772, i zamykanie drzwi podczas jazdy działa. Stało się to po odłączeniu aku i montażu tempomatu.

Było już tyle razy - po odłączeniu aku wypada adaptacja silników szyb. Musisz każdą szybę otworzyć i zamknąć, przytrzymując przycisk w skrajnych pozycjach jeszcze przez minimum 6 sekund. Prawidłowe zapisanie adaptacji szyb potwierdzisz jeśli szybka będzie jechać sama w dół/górę po pojedynczym użyciu przycisku. Jeśli któraś nie reaguje w ten sposób - sprawdź jeszcze działanie przycisku bezpośrednio na danych drzwiach (czasem jak przycisk padnie to nie da się tak pojedyńczym ruchem otworzyć/zamknąć szyby). Po wykonaniu adaptacji domykanie/otwieranie będzie znów działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wielkie dzięki. Robiłem tak jak pisało książce audi,ale nie pomagało.

Po twojej instrukcji śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo pamiętaj że po odłączeniu aku pilotem nie otworzysz auta, dopiero musisz włożyć do stacyjki przekręcić zapłon i wyciągnąć i będzie działał:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz mam Mk 8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). ,mam problem z rozkodowywaniem klucza raz dziala raz nie ,po kodowaniu z nowu to samo czyli pewnie mk. Jakim innym modułem moge go zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dla wiekszosci dosc banalne pewnie ale chce sie dowiedziec czym sie rozni kodowanie od adaptacji np gdy wchodze w modul komfortu lub inny i chce cos zmienic programem vag prosze o wyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz mam Mk 8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). ,mam problem z rozkodowywaniem klucza raz dziala raz nie ,po kodowaniu z nowu to samo czyli pewnie mk. Jakim innym modułem moge go zastąpić?
Masz tylko jeden klucz? Cięgle rozkodowuje się ten sam? Kodujesz na krótko? (przez stacyjkę?).

---------- Post dopisany at 23:01 ---------- Poprzedni post napisany at 22:57 ----------

Mam pytanko dla wiekszosci dosc banalne pewnie ale chce sie dowiedziec czym sie rozni kodowanie od adaptacji np gdy wchodze w modul komfortu lub inny i chce cos zmienic programem vag prosze o wyrozumialosc

Z reguły podział wygląda tak, że głównym kodowaniem modułu ustawiasz podstawowe funkcje danego sterownika a dzięki adaptacjom - uczysz elementy wykonawcze jak mają pracować (np. zakres pracy silniczka). Jednak w wielu sterownikach adaptacje są swego rodzaju rozszerzeniem kodowania (mnogość opcji nie pozwala ustawić wszystkich funkcji tylko przy pomocy kodowania głównego więc robi się to także w kanałach adaptacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bart-S zaczelo sie od tego ze centralny raz dzialal raz nie ,czasami nie musiałem kodowac na krotko bo samoczynnie sie naprawiało.Potem koduje działa ale juz zamknac auta nie da sie. Teraz to juz nawet kodowanie nie pomaga .Mam dwa klucze i na dwóch bylo tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bart-S zaczelo sie od tego ze centralny raz dzialal raz nie ,czasami nie musiałem kodowac na krotko bo samoczynnie sie naprawiało.Potem koduje działa ale juz zamknac auta nie da sie. Teraz to juz nawet kodowanie nie pomaga .Mam dwa klucze i na dwuch bylo tak samo.

Baterie w pilocie wymienione? To nie musi być MK - możliwe, że coś z wiązką antenową lub wzmacniaczem antenowym zdalnego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateri nie wymieniałem bo jak działaja to dwa piloty i to z dużej odleglosci .Kodowania pomagały tylko na jakis czas. Czasami bylo tak ze dzien wczesniej lipa ,a dzis np: działa centralny bez kodowania .Dodam jeszce ze byly bledy klucz1 klucz2 oraz 1562 dzwi lewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateri nie wymieniałem bo jak działaja to dwa piloty i to z dużej odleglosci .Kodowania pomagały tylko na jakis czas. Czasami bylo tak ze dzien wczesniej lipa ,a dzis np: działa centralny bez kodowania .

No to rzeczywiście podmieniałbym MK. BC lub BD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dodałem dziś do kodowania funkcje pod 32 czyli zamykanie drzwi po przekroczeniu predkości lecz przy kodowaniu ujżałem wysoka liczbę 06720 wyliczyłem sobie iż przypada na to opcje 4096+2048+512+64=6720 dodałem 32 czyli 6752 zamykanie działa centralka AD, zastanawia mnie dlaczego jest dodana opcja 4096 skoro auto nie posiada alarmu oraz przy otwieraniu auta z kluczyka otwieraja się wszystkie drzwi a dioda migajaca w drzwiach która wynika że nie powinna migac z kodowania opcja 2 przestaje migac po otwarciu. Czy może mi ktoś wyjaśnic dlaczego tak jest może coś źle licze? Proszę o podpowiedzi lub wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te bledy z postu wyzej.

Mam korby, z oswietlenia to tylko kratki i lampki w dzwiach to chyba tylko BD Z b7 nic nie podejdzie ?

Z B7 moduły podejdą - wybierz coś z listy w pierwszym poście (porównuj funkcjonalności).

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 21:20 ----------

Witam dodałem dziś do kodowania funkcje pod 32 czyli zamykanie drzwi po przekroczeniu predkości lecz przy kodowaniu ujżałem wysoka liczbę 06720 wyliczyłem sobie iż przypada na to opcje 4096+2048+512+64=6720 dodałem 32 czyli 6752 zamykanie działa centralka AD, zastanawia mnie dlaczego jest dodana opcja 4096 skoro auto nie posiada alarmu oraz przy otwieraniu auta z kluczyka otwieraja się wszystkie drzwi a dioda migajaca w drzwiach która wynika że nie powinna migac z kodowania opcja 2 przestaje migac po otwarciu. Czy może mi ktoś wyjaśnic dlaczego tak jest może coś źle licze? Proszę o podpowiedzi lub wyjaśnienie.

4096 nie jest fabrycznym alarmem o którym myślisz ;) Tą opcję koduje się domyślnie - tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli CR,CJ,CB podejdą?

Wymień kolego baterie na początek. Też mi się czasem rozkodowywał a działał z daleka. Bateria nie majątek, lepiej wydać najpierw 5 zł a nie 200 niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł AS jest przecież w II grupie razem z BC więc powinien działąć centralny . ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł AS jest przecież w II grupie razem z BC więc powinien działąć centralny . ktoś pomoże

Tak - jako zamiennik dla AS możesz zastosować BC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie podpiąć zasilanie do lampek przestrzeni nóg . Masa jest z modułu , a z którego punktu wziąśc plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie podpiąć zasilanie do lampek przestrzeni nóg . Masa jest z modułu , a z którego punktu wziąśc plus ?

Bezpiecznik S2 (5 amperowy) którego nie masz... Trzeba go dołożyć (czyli obsadzić także odpowiednimi pinami jego gniazdo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...