Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym dodać oświetlenie przestrzeni nóg z przodu i z tyłu. Mam MK z końcówka BD. Jak wynika z tego wątku może to podłączyć i zakodować kanał 61 na wartość 3. OK?

Ale nigdzie nie widziałem jak mam to wpiąć w kostki. Na razie rozebrałem schowek pasażera i ukazała mi się taka kostka

http://s24.postimg.org/s98nzvnwh/20131011022.jpg

Piny 3,4,5,6,7 są podłączone. W które włączamy światełko nóg? Prosiłbym również o opis kostki od strony kierowcy. Tył już udało mi się znaleźć. Będzie pierwszy mini mod. :-)

wątpię abyś miał instalację raczej musisz pociągnąć kabelki od MK:wink:

"Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce.

Aby dołożyć wewnętrzne oświetlenie nóg - potrzebujesz moduł obsługujący tę funkcję. Całe "kodowanie" to adaptacja sterownika na kanale 61 gdzie zamiast wartości 0 wpisujesz 2."

wszystko masz opisane w wątku

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/index7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aby dołożyć wewnętrzne oświetlenie nóg - potrzebujesz moduł obsługujący tę funkcję.

8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). - mam ten moduł więc wnioskuje, że mogę to zrobić.

Posiadam już czerwone lampki w 4 drzwiach wiec dodanie białych to tylko podłączenie równoległe (tu nie ma problemu).

Może jeszcze raz zapytam o tą kostkę, która jest od schowka. Do tej kostki dochodzi 5 przewodów. Są one w miejscu 3,4,5,6,7. Wykorzystywane są tylko 2 jako oświetlenie schowka. Po co są pozostałe w tej kostce? (liczę, że z nich będzie wychodziło napięcie na oświetlenie przestrzeni nóg jako że wycięcie na lampkę jest też częścią schowka).

Co do tylnego oświetlenia nóg mam zapisane, że wpinamy się w różową kostkę pod fotelem tj.: czerwono niebieski w miejsce nr 2 czerwono czarny w miejsce nr 3. Ale mogę się mylić - dopiero się uczę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki złe info wkleiłem , co do rozmieszczenia pinów w tej kostce nie orientuje się :facepalm:

lecz w podanym wątku masz rozpiskę jak są podłączone tel lampki

"Jeśli chcesz fabryczne podświetlenie przestrzeni nóg trzeba dołożyć trochę wiązki pod podłogą. 4 lampki - od każdej dwa przewody. Zasilanie wspólne z bezpiecznika S2 5A. Masy wpinasz każdą w osobny pin w module komfortu (czarna kostka 16-pinowa). Dokładnie jest to pin 6 dla lampki przestrzeni nóg kierowcy, pin 13 dla przestrzeni nóg pasażera, pin 14 lewy tył i pin 5 prawy tył. Fabrycznie oświetlenie pasażerów z tyłu idzie przez czerwoną kostkę pod fotelem (zasilanie przez pin 2 a masa przez pin 3). Dzięki temu rozwiązaniu zapalać się będzie tylko ta lampka gdzie otworzysz drzwi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu w końcu odpowiada za składanie lusterek czy nie? Bo z tego opisu wynika, że tak a z opisu montażu lusterek składanych autor pisze, że tak a w wątku okazuje się, że niekoniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, żeby w MK padło coś co odpowiada za sygnalizowanie otwarci drzwi na FISie tudzież zapaleniu lapmpki po ich otwarciu? Zimne luty? To jest sterowane bezpośrednio z MK, czy z MK do silniczka szyb i silniczek szyb dopiero tym steruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, żeby w MK padło coś co odpowiada za sygnalizowanie otwarci drzwi na FISie tudzież zapaleniu lapmpki po ich otwarciu? Zimne luty? To jest sterowane bezpośrednio z MK, czy z MK do silniczka szyb i silniczek szyb dopiero tym steruje?

A mikrostycznik w zamku masz sprawny że od razu posądzasz MK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, żeby w MK padło coś co odpowiada za sygnalizowanie otwarci drzwi na FISie tudzież zapaleniu lapmpki po ich otwarciu? Zimne luty? To jest sterowane bezpośrednio z MK, czy z MK do silniczka szyb i silniczek szyb dopiero tym steruje?

A mikrostycznik w zamku masz sprawny że od razu posądzasz MK?

Oczywiście, że tak :wink:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/uwalony-mk-silniczek-drzwiach-290289/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu w końcu odpowiada za składanie lusterek czy nie? Bo z tego opisu wynika, że tak a z opisu montażu lusterek składanych autor pisze, że tak a w wątku okazuje się, że niekoniecznie

Tak - MK obsługuje składanie lusterek... Informacja którą wysyłasz joystickiem musi jakoś dotrzeć do sterownika w drzwiach pasażera - przepływem tej informacji w odpowiednią stronę steruje właśnie MK. Autorowi wątku o składaniu lusterek raczej chodzi o to, że każdy MK obsługuje tą funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z automatycznym domykaniem szyb ? (nie z pilota tylko po zamknięciu) brakuje mi też opuszczania lusterek na wstecznym... (czyli to co miał starszy golf...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z automatycznym domykaniem szyb ? (nie z pilota tylko po zamknięciu) brakuje mi też opuszczania lusterek na wstecznym... (czyli to co miał starszy golf...)

Automatycznego zamykania szyb tu nie ma. Opuszczanie prawego lusterka na wstecznym tylko gdy masz układ pamięci fotela kierowcy i lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu w końcu odpowiada za składanie lusterek czy nie? Bo z tego opisu wynika, że tak a z opisu montażu lusterek składanych autor pisze, że tak a w wątku okazuje się, że niekoniecznie

Tak - MK obsługuje składanie lusterek... Informacja którą wysyłasz joystickiem musi jakoś dotrzeć do sterownika w drzwiach pasażera - przepływem tej informacji w odpowiednią stronę steruje właśnie MK. Autorowi wątku o składaniu lusterek raczej chodzi o to, że każdy MK obsługuje tą funkcję.

Czyli każdy MK obsługuje tę funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu w końcu odpowiada za składanie lusterek czy nie? Bo z tego opisu wynika, że tak a z opisu montażu lusterek składanych autor pisze, że tak a w wątku okazuje się, że niekoniecznie

Tak - MK obsługuje składanie lusterek... Informacja którą wysyłasz joystickiem musi jakoś dotrzeć do sterownika w drzwiach pasażera - przepływem tej informacji w odpowiednią stronę steruje właśnie MK. Autorowi wątku o składaniu lusterek raczej chodzi o to, że każdy MK obsługuje tą funkcję.

Czyli każdy MK obsługuje tę funkcję?

WG oficjalnego info od Audi - nie. Wg. tego co sprawdził Dominik - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu w końcu odpowiada za składanie lusterek czy nie? Bo z tego opisu wynika, że tak a z opisu montażu lusterek składanych autor pisze, że tak a w wątku okazuje się, że niekoniecznie

Tak - MK obsługuje składanie lusterek... Informacja którą wysyłasz joystickiem musi jakoś dotrzeć do sterownika w drzwiach pasażera - przepływem tej informacji w odpowiednią stronę steruje właśnie MK. Autorowi wątku o składaniu lusterek raczej chodzi o to, że każdy MK obsługuje tą funkcję.

Czyli każdy MK obsługuje tę funkcję?

WG oficjalnego info od Audi - nie. Wg. tego co sprawdził Dominik - tak.

No to mam nadzieję, że i w moim przypadku okaże się, że wersja Dominika jest prawdziwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie bo jest problemik. Nie działa szyber, podsufitka :) Jak otwieram drzwi to podsufitka świeci , po zamknięciu gasną światełka ale już ich nie właczę pstryczkami. Po otwarciu drzwi zapalają się ponownie. Szyber nawet nie dygnie choć prąd dochodzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś sprawdził błędy VAGiem. Oraz dobrze by było jakbyś miał możliwość podmianki na chwilę lampki ze sterowaniem szyberdachem, aby sprawdzić czy coś w tym panelu u Ciebie czasem się nie popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł 8E0 959 433 J – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby

Z tyłu mam korby, kupiłem całą oryginalną wiązkę od foteli.

Chciałbym zrobić adaptację, jednak kanał 61 jest u mnie nieaktywny. Aktywne kanały to 62, 63. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł 8E0 959 433 J – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby

Z tyłu mam korby, kupiłem całą oryginalną wiązkę od foteli.

Chciałbym zrobić adaptację, jednak kanał 61 jest u mnie nieaktywny. Aktywne kanały to 62, 63. Dlaczego?

Też kiedyś miałem ten moduł i kanał 61 był nieaktywny: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/index29.html#post3031876

Jak już pisze posta a w odnośniku w dalszej części jest o potwierdzaniu zamknięcia kierunkami, gdyż nie miałem potwierdzania jak miałem moduł J i mam teraz moduł AJ (zmienił się na AH po zakodowaniu szyb tył) i dalej nie potwierdza zamknięcia - znaczy chwile potwierdzał (z dwa dni) po montażu a potem przestał :decayed: Zakodowany jest odpowiednio, silniczki szyb zaadaptowane, ale pewnie to te błędy w drzwiach to powodują (zapewne zimne luty w zamku). Najlepsze że zdarzy się mu raz na pól roku błysnąć przy zamknięciu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł 8E0 959 433 J – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby

Z tyłu mam korby, kupiłem całą oryginalną wiązkę od foteli.

Chciałbym zrobić adaptację, jednak kanał 61 jest u mnie nieaktywny. Aktywne kanały to 62, 63. Dlaczego?

Pozostanie Ci chyba wymiana modułu na inny - wspomniany tutaj wcześniej AJ będzie idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...