Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz auto (wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001) to kazdy bedzie pasował

Pozniej kwestia kodowania jakby co ( info 1 post :wink: )


Do sprawdzenia jeszcze nieszczesny alarm ( lampka podsufitki sprawdz czy masz czujniki)

8E0 959 433 AT - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 BA - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).


8E0 959 433 BC - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok, to wezmę BC bo jest poniżej 100zł z wysyłką. Alarmu nie mam chyba jednak-nie mam czujników przy lampkach i żadnego przycisku od niego.

Czyli dodatkowa obsługa alarmu nie zaszkodzi a jak coś, to będę mógł go dołożyć kiedyś.

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu odpowiada za oświetlenie drzwi tylko w przypadku korb w tylnych drzwiach (dotyczy lampek uławiającej wejście i ostrzegawczej). W pełnej elektryce tym samym oświetleniem operuje już sterownik drzwi (silniczek szyby). Iluminacja o którą pytasz (niektórzy nazywają to Ambient) zasilana jest z zegarów - wszystkie podświetlenia które załączają się po włączeniu świateł (diody w podsufitce, przełączniki, kratki nawiewów itd). Dokładnie jest to 17 pin w zielonej kostce w sterowniku zegarów (jak zdejmiesz schowek kierowcy, kostka jest pod kierą po prawej stronie).

Spiidy

Proste pytanie z tematu który odgrzebalem na forum. Chcę przygotować pakiet światło tylko na drzwi tj. lampka ostrzegawcza czerw. i lampka ułatwiająca wsiadanie/wysiadanie buała od dołu. Mam pełen elektryk przód i tył fabryczny. Zatem jeśli jyz wszystko będę miał gdzie wpiąć sie w sterownik drzwi? Piszesz ze silniczek szyb obsłuży ale czy muszę mostkować jakieś kable czy jest jakieś gniazdko w silniczku aby podłączyć. Nie zrzucałem jeszcze tapicerki a zanim sie zabiorę chciałbym wiedzieć gdzie się wpiąć. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko znajdziesz w wątku o montażu Licht Paket.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko znajdziesz w wątku o montażu Licht Paket.

Czy mógłbym prosić o przekierowanie. Nie chce zawalać tematu. Juz sen mi z oczu schodzi przy wertowaniu stron. Dzień w dzień jedna po drugiej ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podziękowaniem Damian

W moim przypadku prosta sprawa plug&play. Zastanawia mnie jeszcze jedno czy jest możliwe żeby były wiązki w drzwiach zostawione przez producenta??? Nie oczekuje odpowiedzi bo muszę sam sprawdzić

To przy okazji spytam czy ktoś ma wiązki albo cały zestaw wiazek z lampkami wejściowymi(białe) i ostrzegawczymi (czerwone) biorę od ręki.

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem u siebie moduł komfortu, jak pisałem niedawno nie działał mi pilot i odkryłem Vag-iem, że ktoś kiedyś wymienił moduł komfortu na inny- do wcześniejszej wersji.

Po wymianie na właściwy wszystko śmiga :)

Tylko mam kilka pytań/uwag odnośnie kodowania: w pierwszym poście Bart-S podał przykładową wartość kodowania 6722. Niestety nie chciała ona u mnie wejść. Zauważyłem, że już 6720 wchodzi.

Żeby włączyć diodę (2) musiałem włączyć najpierw alarm(8). Tak powinno być? Nie mam alarmu, jedynie MK który założyłem ma jego obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem całe forum i nawet Google nie pomogło... Ma ktoś rozpiskę pinów konektora II MK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim audi B6 grudzień 2003 siedzi moduł 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

Fizycznie:

Elektryka szyb z przodu, podświetlenie nawiewów, brak alarmu, tempomat, pełny FIS, podświetlenie przedniej popielniczki, zapalniczki, domykanie szyb z pilota (nie sprawdziłem z kluczyka) i to tyle niestety.

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może powtórzę już to pytanie ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Posiadam moduł komfortu 8E0 959 433 J i założyłem sobie lampki oświetlenia nóg (tylko z przodu), gdzie muszę wpiąć zasilanie tych lampek żeby zapalały się po otwarciu drzwi? Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc w tym temacie to z góry dziękuję :)

Edytowane przez rolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie - osadzasz bezpiecznik nr 2, a masa do komfortu. Nie pamiętam numerów pinów, ale znajdziesz w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko , niechce zakłdac nowego tem wiec zapytam tutaj , mianowicie chodzi mi oto ze moja audiczka zamyka sie sama po 2 min czy to normalne czy nie czy cos sie popierniczyło z elektyka drzwi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie otworzysz drzwi po otwarciu centralnego to sam się zamknie...

czyli jeżeli otwierasz drzwi to coś nie widzi...

niewiem czy dobrze się wysłowiłem...

niech ktoś mnie poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. To takie zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem auta z kluczyka, np. w kieszeni, jeśli nosimy pilota z innymi klamotami.

Ale jeśli dzieje się tak również po wejściu do auta, no to już coś nie tak.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest kluczyk w stacyjce to sie niezamkna , ale jak kluczyk wyjme ze stacyjki to sie zamykaja po 2 min nawet jak w srodku siedze .

Edytowane przez razor37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie spotkałem się z czymś takim jeszcze. Byc może da sie to zakodować w jakiś sposób vagiem? Tu już potrzeba jakiegoś magika :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś rozpiskę kostek modułu komfortu z B7?

Chodzi mi dokładnie o sygnał zamknięcia drzwi pilotem, żeby podłączyć nieoryginalne CLH pod to. Niestety w kostce B (czarna 16-pin) kabelek żółto-czerwony nie podaje napięcia po zamknięciu.

Miałem korby ale wrzuciłem jakiś czas temu elektryczne z tyłu więc może muszę szukać gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś rozpiskę kostek modułu komfortu z B7?

Chodzi mi dokładnie o sygnał zamknięcia drzwi pilotem, żeby podłączyć nieoryginalne CLH pod to. Niestety w kostce B (czarna 16-pin) kabelek żółto-czerwony nie podaje napięcia po zamknięciu.

Miałem korby ale wrzuciłem jakiś czas temu elektryczne z tyłu więc może muszę szukać gdzie indziej?

nie jestem na 100% pewien ale MK podaje masę, np do lampek oświetlających nogi ciągniesz zasilanie z bezpieczników a masa idzie z MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...