Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie i Panie mam mały problem z modułem komfortu, a dokładnie po zamknięciu samochodu, po jakimś czasie samoczynnie włącza się alarm, a gdy otwieram tylna klapę lub prawe drzwi, robi sie choinka z kierunkowskazów i oświetlenie wewnątrz auta zaczyna przygasać i migać ;/ moduł w mojej audi to 8E0959433AB który jest trudno dostępny, pytanie czy mogę go zamienić na 8E0959433AC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bez problemu tymi numerami zastapisz ;

8E0 959 433 AB – fabryczny alarm, 433MHz, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 AC – fabryczny alarm, 433MHz, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 AH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 AJ – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 AK – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Czy zamiast MK o oznaczeniu 8E0 959 433 CN, mogę użyć MK o oznaczniu CQ? Według posta na 1 stronie tak. Piszę, żeby się upewnić bo mój CN padł a kolega z forum ma CQ do oddania.

BTW: Czy MK odpowiada za poprawne działanie świateł cofania i czujników cofania w skrzyni automatycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Czy zamiast MK o oznaczeniu 8E0 959 433 CN, mogę użyć MK o oznaczniu CQ? Według posta na 1 stronie tak. Piszę, żeby się upewnić bo mój CN padł a kolega z forum ma CQ do oddania.

Tak jak w 1 poście :hi:

BTW: Czy MK odpowiada za poprawne działanie świateł cofania i czujników cofania w skrzyni automatycznej?

Nie

PDC - 76

MCE - 09

skrzynia - 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to teraz lekko zgłupiałem

W moim A4 ktoś wsadził MK z B6 z 2003 roku zamiast oryginalnego CN. Od tego czasu nie ma świateł cofania i nie dział PDC. Wszystkie pozostałe funkcje działają normalnie.

Czyli problemu nie szukać w MK a w MCE?
VAG pokazywał, że tam wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to teraz lekko zgłupiałem

W moim A4 ktoś wsadził MK z B6 z 2003 roku zamiast oryginalnego CN.

Tego nie pisałes :)

Od tego czasu nie ma świateł cofania i nie dział PDC. Wszystkie pozostałe funkcje działają normalnie.

Czyli problemu nie szukać w MK a w MCE?

a kluczyk działa ? tzn. otwiera wszystkie drzwi /

Jesli taki miałes :

8E0 959 433 CN - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

to zmieniasz na :

8E0 959 433 CE - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 CH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 CJ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 CQ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 CR - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

Na koniec kwestia kodowania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o dziwo kluczyk działa bez problemu i pozostałe funkcje również( oprócz wspomnianych świateł cofania i pdc )

Kodowanie to najmniejszy problem. Pozostaje chyba kwestia podmiany MK zakodowania i sprawdzenia czy wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 959 433 CM - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby + elektryczne szyby tył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o podpowiedz posiadam moduł: 8E0 959 433 BP - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

Dla upewnienia się czy to znaczy, że mój moduł na pewno obsłuży tylne szyby, jeśli korby były wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moj kolega ma taki nietypowy problem ,jak otwiera auto to z centralnym zamkiem otwiera ( odskakuje )mu klapka paliwa

za kazdym razem. Pacjent to a4 b7 sedan amerykańska wersja modul MK 8E0 959 433 BT kodowanie 11832

Czy mial ktos moze taki przypadek,moze ktos wie jakie powinno byc kodowanie dla tego MK?

Dodam jeszcze ze ma otwieranie klapki paliwa w tapicerce kierowcy obok tych guzikow od alarmu i klapka na ten guzik nie dziala.

Zadnych bledow nie ma w sterowniku i wszystko poza tym dziala w porzadku.

Prosze o pomoc :)


Naprawione ( zastosowalem zwykly silownik od eu wersji i wszystko dziala -jak zamyka auto to i klapke jak otwiera to tez wszystko )

Wiec panowie i panie temat uwazam za zamkniety :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś czy przy wymianie silnika/modułu drzwi przednich potrzebne jest jakieś kodowanie nowego ? W moim coś się spaliło przy wymianie żarówki za pomocą śrubokręta coś zwarłem i nie świeci mi podświetlenie (lampka biała i czerwona ) :D i teraz pytanie jak kupie moduł to muszę go zakodować czy tylko założyć i będzie działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie szyby trzeba zrobić. Jest opisane w instrukcji montażu el. składanych luster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś czy przy wymianie silnika/modułu drzwi przednich potrzebne jest jakieś kodowanie nowego ? W moim coś się spaliło przy wymianie żarówki za pomocą śrubokręta coś zwarłem i nie świeci mi podświetlenie (lampka biała i czerwona ) :D i teraz pytanie jak kupie moduł to muszę go zakodować czy tylko założyć i będzie działało ?

"Podnosimy szybę maksymalnie do góry i trzymamy przycisk około 10 sekund, następnie opuszczamy szybę w dół i ponownie trzymamy przycisk ok. 10 sekund. Tak postępujemy ze wszystkimi szybami. " :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli MK nie przyjmuje żadnego kodowania to znaczy ,że jest uszkodzony?? Obecne kodowanie to 06976 i totalnie nic innego nie łapie. Moduł miałem wymontowany jest suchy,kostki spryskane kontakt sprayem. Dodam,że nie otwiera mi drzwi kierwowcy z pilota.W MK mam dwa błędy jak na foto

20160426_161302.jpg

Moduł w drzwiach wymieniony kable polutowane i reszta sprawdzona.Błędów nie da sie skasowac.Może to być wina uszkodzonego MK??

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem moim kablem i na CDIF 3 i nic.Ogólnie mój kabel nie ma problemów łączy się ze wszystkim w aucie.Ostatnio w liczniku zmieniałem język na fisie i podświetlenie licznika a także w MCEopcje świateł i łapało wszystko.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...