Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie felgi


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

KUPIŁEM !!

Panowie dziś zakupiłem sobie takie felunie. Z tym że jeździły one na a6 allroad i trochę za duże mi się wydają do mojej a4 b5.

Oznaczenie maja takie: 7,5 Jx17H2 a opona ma 225/55/17.

Nie mierzyłem i chyba troche przedobrzyłem co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie maja takie: 7,5 Jx17H2 a opona ma 225/55/17.

Tylko opona jest zła. Musisz kupić opony 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to fela? Ta co ma jeden z użytkowników forum. Spodobała mi się ale nie wiem czego szukać hehe. Co myślicie o niej?

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0509/12421339562082c7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstra temacik

też teraz muszę wybierac oponki letnie, i zastanawiałem się właśnie nad 18, ale to będą dużo za duże więc postawię na 17

I panowie jakie felgi do tego:

1. 947d307f.jpg

2. 5496da23.jpg

3. 601d98d8.jpg

4. 951d5919.jpg

kolor mojego autka jest taki: Ciemna zieleń:

d98702fe.jpg

Oponki preferuje Continental Contact Sport 2 lub 3 i pytanie w jakim rozmiarze by jakoś wyglądało i sie jeździlo ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pierwsza z nich dobrze wygląda w 17" opona 225/45/17. lepiej idź w 18" i wtedy 1albo2 225/235 40/18

ps. fajny kolorek :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego ta 2 nie wygląda dobrze w 17?

wiesz co nie chce 18 bo na nasze drogi to wiesz a ja większość po mieście jeżdżę tak 70 do 30 % no i jak wiadomo drogi nie sa za ciekawe.

Ma ktoś takie felgi

nr 1 i nr 2??

a powiedz mi ten rozmiar to jest co mały profil czy taki duzy?

Dzięki, jak go zobaczyłem najpierw mi sie nie spodobał ale teraz już mi sie elegancko podoba:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" to chyba wystarczające na nasze polskie drogi, 18" zdecydowanie za duże chyba, że jeździsz po lotnisku na Okęciu, po ulicy to pewnie po 5k km trzeba by zawieche remontować

nr 2 - kozak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie jeździłeś na 18' :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie jeździłeś na 18' :gwizdanie:

no nie jeździłem.......

nasze drogi nie nadają się na zakładanie 17tek i większych kółek do audicy

szkoda kasy na zawieszenie, a nie mówiąc juz o komforcie jazdy

duże koła to szersze opony, a u nas w kraju to oprucz dołów to jeszcze koleiny drogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jeździłem.......

nasze drogi nie nadają się na zakładanie 17tek i większych kółek do audicy

szkoda kasy na zawieszenie, a nie mówiąc juz o komforcie jazdy

duże koła to szersze opony, a u nas w kraju to oprucz dołów to jeszcze koleiny drogowe

to moze spróbuj pojeździć na 18-stkach :wink4: Ja jeźdzę na 18-stkcha jak i w B6 takie miałem tak i w B7 , kasy nie wydaje na zawieche , wedle mnie jeździ sie rewelacyjnie a co do komfortu wiadomo że na 15 stkach bedzie lepszy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stereotypy.

Mieszkam w miejscu gdzie drogi są fatalne i mam siedemnastki. Nie mieszkam w mieście i często jeżdżę po drogach gruntowych. Pisałem już na tym forum, że nie ma kolosalnej różnicy między 15 a 17, jeśli chodzi o komfort. Zawieszenie? Więcej wahaczy wymieniłem jeżdżąc na piętnastkach niż na siedemnastkach.

Trzeba spróbować żeby się przekonać. Zanim nie pojeździłem na siedemnastkach, też byłem zdania że polskie drogi są w zbyt złym stanie nawet na 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie nie jeździłem na 17tkach

mam zimowe stalowe 16tki i teraz się łamię jakie zakupić na lato przy 16tkach pewnie bym został przy rozmiarze opon 205/55 przy 17tkach pewnie 235/45

a tak przy okazji to - co siada najczęściej w zawieszeniu przy opcji założenia wiekszych felach (np 17t") i ile kosztuje remont tego.??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stereotypy.

twoim zdaniem i fizyki nie zmienisz. czym wieksze kola tym wiekszy ciezar, wieksze opory toczenia wiec jak moze bym tak samo jak na mniejszych kolach? lepiej sonczmy ta dyskusje bo juz nie raz o tym bylo i kazdy ma swoje zdanie.

Zawieszenie? Więcej wahaczy wymieniłem jeżdżąc na piętnastkach niż na siedemnastkach.

dobre :>

a moze dlatego ze czesci zawieszenia byly kiepskie i dlatego czesciej siadaly :cool1:

Pisałem już na tym forum, że nie ma kolosalnej różnicy między 15 a 17, jeśli chodzi o komfort.

ja tez juz pisalem nie raz na forum, ze roznica jest i to odczuwalna w komforcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item869209093_piekne_felgi_od_s4_5x112_a4_a6.html

ja mam fajne na sprzedaż:) polecam :)

[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 10:47_________________________________________________i to 17 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na tym forum, że nie ma kolosalnej różnicy między 15 a 17, jeśli chodzi o komfort.
ja tez juz pisalem nie raz na forum, ze roznica jest i to odczuwalna w komforcie

Różnica jest i to odczuwalna ale wygląd auta zmienia się tak znacząco, pozytywnie ze warto.

Ja z 17" 235/45 przesiadłem się na zimę na 16" 205/55 (też alu) i przyznam, że różnica w komforcie jest. Nie duża ale jest. No i oczywiście sprawność auta na śniegu poprawiła się bardzo znacząco :tongue4:

Osobiście do 17calówek polecam 225/45 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja jeżdżę na profilu 50 przy siedemnastkach i dlatego dalej będę twierdził, że straty w komforcie nie ma właściwie żadnej. Chyba, że ktoś się uprze żeby ją poczuć to wtedy wiadomo, że będzie narzekał.

Kolego A-rek, nie oszczędzam na częściach, wymieniam wahacze jak tylko coś zacznie skrzypieć. Śmieszy mnie Twoja ocena.

Odnośnie siadania zawieszenia po jeździe na 17, prędzej po zimie coś się zawieszeniu wymienia niż po sezonie letnim na 17.

Aha, i piszę to z własnego doświadczenia a nie z zasłyszanych opinii albo własnych usprawiedliwień w stylu jeżdżę na 16' albo15' bo 17' są nie na polskie drogi. Dziwne, że w ogóle macie a4 bo przecież tak w nich zawieszenie siada i ciągle trzeba wymieniać aluminiowe wahacze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armistead dobrze mówi :good:

Ludzie śmigają na 18-19 cali i nie narzekają. Fabrycznie nie jedno auto wyjeżdża na 18-19" i nikt nie wrzuca do nich 15 z powody braku komfortu :decayed:

...to co to jest byle 17 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 19 jeździ się lux ale zawias leci szybciej.

Przykładowo jeśli na nowym zawiasie przy kołach 17 zrobisz 100kkm to przy 19` 70kkm

Mniej gumy to mniejsza amortyzacja dla zawieszenia czyli większe obciążenie. Koniec.

Ps. Wolę pojeżdzić 70kkm na 19` niż 100kkm na 17 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...