Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Jakie felgi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No to krócituka historia mojego zawieszenia:

Rok temu założyłem kompletny zawias Lemfordera.

Do tego założyłem sprężyny -35 + utwardzone amorki o skróconym skoku o 25mm.

Zimę przejeździłem na 195/65/15 a lato na 225/40/18.

Po kilku miesiącach wymieniłem jedną końcówkę drążka - wymiana na reklamacji (czyli felerna była).

PO dokładnie roku wymieniłem łączniki z obu stron, ale to bardziej przy okazji, bo jeszcze nie pukały.

Przez ten czas zrobiłem jakieś 30 tyś.

Podsumowując - Polskie drogi nie są aż takie tragiczne.

Opublikowano

Polskie drogi nie są aż takie tragiczne.

-no ja bym polemizowal z ta opinia,Kolego :tongue4:
Opublikowano

Polskie drogi nie są aż takie tragiczne.

-no ja bym polemizowal z ta opinia,Kolego :tongue4:

Kwestia opanowanie jazdy slalomem między dziurami :decayed:

EOT

Opublikowano

Polskie drogi nie są aż takie tragiczne.

-no ja bym polemizowal z ta opinia,Kolego :tongue4:

Ja tylko przedstawiłem fakty. A drogami jeżdżę codziennie raczej kiepskimi, b "bokami" się przedzieram do pracy.

Opublikowano

nie ma co polemizować, drogi są kiepskie i szybko się nie poprawią

a wracając do mojego pytania; co najczęściej sypie sie w zawieszeniu i ile to będzie kosztować w u mechaniora???

Opublikowano

Wahacze, są aluminiowe i szybko się wybijają :disgust:

Opublikowano

Wahacze, są aluminiowe i szybko się wybijają :disgust:

Ale nie psują się wszystkie na raz. Także nie jest źle.

Zresztą wahacze wcale się szybko nie wybijają, jak się kupuje dobrej firmy.

Warto poczytać sobie tematy:

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_wytrzymalosc_przedniego_zawieszenia-t3088.0.html

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_ranking_wahaczy-t11963.0.html

Opublikowano

nie ma co polemizować, drogi są kiepskie i szybko się nie poprawią

a wracając do mojego pytania; co najczęściej sypie sie w zawieszeniu i ile to będzie kosztować w u mechaniora???

Jak widzisz, najszbciej siadły mi łączniki i końcówki. Wiadomo, w B5 cena jest inna, ale są to raczej tańsze części zawieszenia.

Opublikowano

http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260514131619&ssPageName=STRK:MEBOFFX:IT

witam panow.co powiecie o tych felgach?chce kupic i nie wiem jakie oponki do nich kupic tzn aby nie wygladaly jak balony

i jeszcze jedno pytanko-jakie maja oznaczenia opony z boczkami ktore chronia felge.

macie moze konkretne namiary na jakies strony lob sklepy ebay z oponami

dodam ze mieszkam we wloszech i ceny nowek to ok 120 euro za felge 16"-szok

Opublikowano
co powiecie o tych felgach?

ori felgi i napewno beda pasowaly do Audi

nie wiem jakie oponki do nich kupic tzn aby nie wygladaly jak balony

205/55

i jeszcze jedno pytanko-jakie maja oznaczenia opony z boczkami ktore chronia felge.

nie ma takiego oznaczenia poprostu niektorzy producenci robia takie opony ale tylko niskoprofilowe

Opublikowano

http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260514131619&ssPageName=STRK:MEBOFFX:IT

witam panow.co powiecie o tych felgach?chce kupic i nie wiem jakie oponki do nich kupic tzn aby nie wygladaly jak balony

i jeszcze jedno pytanko-jakie maja oznaczenia opony z boczkami ktore chronia felge.

macie moze konkretne namiary na jakies strony lob sklepy ebay z oponami

dodam ze mieszkam we wloszech i ceny nowek to ok 120 euro za felge 16"-szok

i jeszcze mam do wyboru 15" z audi a4 1.9 tdi z 2003 r-czy

podejda tez ?

czy rozstaw kol nie bedzie inny?

chce zaswiadczyc ze nie zalezy mi na wygladzie tylko szukam drugiego kompletu

http://www.subito.it/vi/9750960.htm

Opublikowano

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

Opublikowano

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

dzieki![br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 18:57_________________________________________________

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

czy zalozenie 15"7j zamiast 15"6j zmieni rozmiar opony?

tzn czy 195/65r15 bedzie dobra czy trzeba szersza?

Opublikowano

No 8 jest najfajniejsza. Ale bym się zastanowił nad nr 1 - też może fajnie pasować, wszystko zależy od autka

Opublikowano

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

dzieki![br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 18:57_________________________________________________

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

czy zalozenie 15"7j zamiast 15"6j zmieni rozmiar opony?

tzn czy 195/65r15 bedzie dobra czy trzeba szersza?

?????[br]Dopisany: 12 Styczeń 2010, 21:54_________________________________________________

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

dzieki![br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 18:57_________________________________________________

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

czy zalozenie 15"7j zamiast 15"6j zmieni rozmiar opony?

tzn czy 195/65r15 bedzie dobra czy trzeba szersza?

?????

?????????????????
Opublikowano

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

dzieki![br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 18:57_________________________________________________

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

czy zalozenie 15"7j zamiast 15"6j zmieni rozmiar opony?

tzn czy 195/65r15 bedzie dobra czy trzeba szersza?

?????[br]Dopisany: 12 Styczeń 2010, 21:54_________________________________________________

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

dzieki![br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 18:57_________________________________________________

Podejdą, sam mam felgi od b6 :gwizdanie:

czy zalozenie 15"7j zamiast 15"6j zmieni rozmiar opony?

tzn czy 195/65r15 bedzie dobra czy trzeba szersza?

?????

?????????????????

a co to za post :mysli:

czy zalozenie 15"7j zamiast 15"6j zmieni rozmiar opony?

tzn czy 195/65r15 bedzie dobra czy trzeba szersza?

opona moze zostac bez zmian

Opublikowano
:polew:
Opublikowano

też teraz muszę wybierac oponki letnie, i zastanawiałem się właśnie nad 18, ale to będą dużo za duże więc postawię na 17

I panowie jakie felgi do tego:

1. 947d307f.jpg

kolor mojego autka jest taki: Ciemna zieleń:

Pozdrawiam

Ja na takich jeżdżę.

Ważne jest gdzie zostały odlane - moje to włoskie repliki (i zdecydowanie ten model najlepiej leży w A4). Nie są aż tak słabe, ale po dwóch sezonach idą do prostowania. Spec uznał, że to całkiem dobry odlew. Auto jest dosyć intensywnie ujeżdżane (pracuję jeżdżąc), ale ostatnio w mojej okolicy sporo remontów i latem trochę dostały na garbach/uskokach itp.

Trwa dosyć jałowa dyskusja n/t komfortu na dużych felach i ich trwałości :cool1:

Trudno porównywać, bo jeden może mieć mocne ori 18" i nie szaleć na dziurach i zawsze powie, że jest komfort, a felgi i zawias ma się dobrze :good:

Drugi pojedzie ostro na dziurach na słabszych 17" i powie, że trzęsie, nasze drogi nie nadają się na takie fele itp. Do tego twardszy amor i fele się gną :disgust:

Więc felga feldze nie równa.

Trzeba pomyśleć jak się jeździ i co jest dla kogo ważniejsze, zanim się kupi. Ja mam z tyłu ori zawias, a przód z S4 i jest dobrze na dziurach. Fele pogiąłem na własne życzenie, 1. sezon bardziej uważałem. Na wiosnę założę na tył -30mm i zobaczę, ale zimą prześwit jest ważny :naughty:

18" tylko ori.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.