Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RATUNKU !!! Chcą mnie wziąć do wojska ...


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

jak co roku wojsko upomina się o mnie a jako że studia rzuciłem 2 lata temu (jeszcze rok temu w kit zapisałem się znowu aby WKU dało mi spokój) kończą mi się pomysły... jestem rolnikiem ale gdy chciałem skorzystać z tego prawa parę lat temu to panowie w WKU powiedzieli mi że już nie ma takiej możliwości... więc prośba do was macie jakieś pomysły ?? bo jeszcze będzie tak że zamiast na zlot letni pójdę w KAMASZE... :no::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr1602 a weź mnie nie denerwuj ja do żadnego woja się nie wybieram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr1602 a weź mnie nie denerwuj ja do żadnego woja się nie wybieram...

nie panikuj,to tylko 6 miechów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szóstka dzieci i ty jako jedyny żywiciel rodziny nie wchodzi w grę....hmm

albo np może akurat dwójka twoich braci rodzonych jest aktualnie w Iraku/Afganistanie, pewnie też nie wchodzi w grę...hmm

no to tylko żółte papiery :polew:

a może taty / wujka kolega z lat młodzieńczych jest obecnie szefem WKU, pewnie też nie....

ja po latach pobyt w syfie wspominam z rozrzewnieniem( wiosna`91-jesień`92), moja fala to była wiosna :thumbup:

ile poligonów zwiedziłem...drzew swoim BWP połamałem... wódki wypiłem.

choć tam będąc, podłamka też mnie chwytała :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeniesiony do rezerwy dzieki mojemu malcowi(Damian - wiek 4,5). Daj znac jak chcesz poznac szczegoly :D :D :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 5 minut 30 kiedy pobudka zagrała.......... nie bój sie stary :afro: ja byłem 12m-cy i jest co wspominać , ale to i tak 12 m-cy wytargane z młodego serca było... :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr1602

nie panikuj,to tylko 6 miechów wink
teraz tylko 6 ?? a nie 9 ?? ile by nie było ja nie chcę iść i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alv: Mam te same problemy :polew: Uratuje Cie szkola policealna (bo teraz kazda chroni, kiedys "zabezpieczaly" tylko do 21 roku zycia) lub znajomosci w samym WKU (zmiana kategorii). Jesli nie odebrales wezwania osobiscie, to popros ojca/matke o napisanie oswiadczenia, ze przebywasz poza krajem i wrocisz za kilka miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym ściganiem ?? do ilu ganiają do 28. roku czy dalej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym ściganiem ?? do ilu ganiają do 28. roku czy dalej ??

Do bólu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony: to mit... Jakies pol roku temu mialem spotkanie z szefem biura Sikorskiego (a pozniej i z samym ministrem ;) ) i mieli takie plany, ale po jego dymisji to juz nierealne. Sam Lech mowil, ze armia nie bedzie zawodowa...

Jedyne na co mozna liczyc to zmiana wladzy w najblizszym czasie :P

alv: Scigaja do bolu, wiek nie gra roli tak samo jak sytuacja, w ktorej jestes np. jedynym zywicielem rodziny... Powoluja nawet ludzi po 40stce na 3 miesieczne przeszkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie za rok jak juz bede mgr. bede musial zaczac szukac znajomosci w WKU lub zrobie doktorat jeszcze :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlaVko18v: Wymeldowanie tez nic nie da. Przez skarbowke go znajda :cool:

Lukas: z tym nie ma jaj, podobno ostatnio nawet mgr nie przenosili do rezerwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie za rok jak juz bede mgr. bede musial zaczac szukac znajomosci w WKU lub zrobie doktorat jeszcze :polew:

Lukas, spoko.

Magistrów przenoszą automatycznie do rezerwy.

Study skończyłem we wrześniu (któregoś tam roku), pod koniec roku wychodzi zarządzenie, że wszystkich absolwentów przenoszą w rezerwę.

Jakoś w styczniu zaczyna się postępowanie (muszą pozbierać wszystkich chętnych), a bodajże w marcu miałem info, że zostałem przeniesione - wtedy książeczkę w kieszeń, go to WKU i stempelek jest.

Przy tym wszystkim chcieli mnie jeszcze zwerbować do pracy, ale zapomniałem jakim magistrem jestem :polew: (nawet nie wiem dokładnie jaki tytuł mam :drunk:).

Alvaro, tak na poważnie to najlepiej znaleźć stosunkowo tanią i małostresującą szkołę. Przemęczyć się te kilka semestrów (czasami trzeba zajrzeć w kajety, jak za pierwszym podejściem się nie uda zaliczyć czegoś) i ... masz wojo z głowy i papier mgr w kieszeniu.

Inne wyjście - skręcić sobie nogę :dance:

Ostatnio mój szwagier cieszył się jak głupi, że sobie nogę skręcił (kiedyś już miał skręconą) - teraz kompletuje wszystkie papiery i niedługo będzie miał rezerwę zapewne.

Powodzenia :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...