Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domykanie szyb z kluczyka


szpak

Rekomendowane odpowiedzi

VAG i

-> Channel 62 (Comfort Function)

+001 - Comfort closing via remote for window regulators (not USA)

+002 - Comfort opening via remote for window regulators (not USA)

+004 - Comfort closing via lock cylinder for window regulators

+008 - Comfort opening via lock cylinder for window regulators

+016 - Comfort closing via remote for sunroof (not USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG i

-> Channel 62 (Comfort Function)

+001 - Comfort closing via remote for window regulators (not USA)

+002 - Comfort opening via remote for window regulators (not USA)

+004 - Comfort closing via lock cylinder for window regulators

+008 - Comfort opening via lock cylinder for window regulators

+016 - Comfort closing via remote for sunroof (not USA)

Witam.

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć co i jak dokładnie ustawić, aby domykanie z pilota zadziałało?

Zaznaczam, że moje autko jest z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał zapewne wpisaną wartość 012 w kanale 62. Zmień ją na 015, a jak masz szyberdach to na 031.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie mialy domykanie z kluczyka, nawet te z 94 roku, tylko nie mialy otwierania z kluczyka

Zgadzam się :), moja niunia prawie z początku produkcji - domyka, ale niestety nie otwiera. Pierwsze to super komfort i bezpieczeństwo, drugie fajna zabawka, więc nie ma co płakać :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam problem tego typu. Właściwie oprócz zamykania i otwierania więcej nic nie mogę zrobić. Nie działa otwieranie bagażnika z pilota, nie domyka i nie otwiera szyb z pilota. Domyka szybki tylko z klucza w zamku. Poza tym, zamknięcie/otwarcie auta sygnalizują migacze tylko z jednej strony, od kierowcy. Co za diabeł w tym siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa zamykanie gdy przytrzymam zamkniętą kłódkę na kluczyku z dowolnej odległości (w zasięgu pilota)

ale otwieranie tak zwane wietrzenie muszę przeprowadzić w następujący sposób:

1. otwieram auto guzikiem z otwartą kłódką

2. puszczam guzik z pilota

3. naciskam go spowrotem na ok3sekundy i trzymam cały czas, szybki jadą w dół :naughty:

zaintrygowało to mnie i dziś musiałem to sprawdzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nawet podgrzewane wkładki zamków w drzwiach. moja niunia też mnie ciągle zaskakuje mimo że mam ją 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w mojej jest jeszcze taki trik ( z jednej strony fajny a z drugirj nir bardzo) - zamykanie auta automatycznie po kilkunastu sekundach . Mam tylko jeden kluczyk i jesli by sie zamknął jak kluczyki sa w aucie to pech. Ale z koleii jak bym zapomniał zamknąc auta to samo się zarygluje. Pewnie w wielu autach tak jest ale nikt tu nie wspominał o tym wiec postanowiłem napomnąć.

ja u siebie mialem taka opcje ze jak zapomne zamknac auta a w srodku nie ma kluczykow w stacyjce to alarm sam sie uzbrajal po 30 sekundach ale to wylaczylem bo uwazam ze to w pewnych wypadkam moze to okazac sie zgubne np jak ktos ma jeden komplet ktuczykow [br]Dopisany: 15 Kwiecień 2009, 08:35_________________________________________________ale za to nie mam zamykania szyb z pilota a wyczytalem ze ten alarm ma taka opcje moze jak zrobie zdjecie pilota to moze mi ktos podpowie co zrobic zeby szybki sie domykaly (a najlepiej i otwieraly ) z pilota

zaraz dodam fotke

aa7513dbdaeb0b95m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie pilota mówi tylko tyle że jest to alarm z allegro, prawdopodobnie jakiś chiński, koreański lub z innego burkina faso :tongue4:

prawdopodobnie opcje taką masz, trzeba tylko podłączyć odpowiedni kabelek z alarmu do pompy centralnego zamka lub na słupku drzwi i domykanie zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie pilota mówi tylko tyle że jest to alarm z allegro, prawdopodobnie jakiś chiński, koreański lub z innego burkina faso :tongue4:

prawdopodobnie opcje taką masz, trzeba tylko podłączyć odpowiedni kabelek z alarmu do pompy centralnego zamka lub na słupku drzwi i domykanie zaskoczy

alarm jest polski gosc ktory mi go zakladal (polecony od bardzo wielu osob) mowil ze jest praktycznie bezawaryjny i nigdy nie mial reklamacji tylko ze zakladal mi go "w biegu" bo nie mialem czasu i pewnie przeoczyl te szybki a ja nie mam teraz do niego jak podjechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie pilota mówi tylko tyle że jest to alarm z allegro, prawdopodobnie jakiś chiński, koreański lub z innego burkina faso :tongue4:

prawdopodobnie opcje taką masz, trzeba tylko podłączyć odpowiedni kabelek z alarmu do pompy centralnego zamka lub na słupku drzwi i domykanie zaskoczy

Fakt heheh, żeby szybki się opuściły lub podniosły musi dojść sygnał do modułu komfortu dłuższy niż 3 sekundy (chyba). Teraz jeżeli ktoś się wpiął tą centralką nie w ten obwód to tego nie uda Ci się zrobić, musisz poprawnie podłączyć alarm (najlepiej pod kabelki idące od zamka w drzwiach kierowcy, one wychodzą przy słupku przy lewej nodze kierowcy). Sygnał podany przez centralkę musi być dłuższy niż te kilka sekund, czyli albo musisz dłużej przytrzymać przycisk, albo w instrukcji obsługi wyczytać jak wydłużyć ten sygnał (można zarzucić mu że jest to układ pneumatyczny wtedy on sam przytrzyma ten sygnał).

Najprawdopodobniej teraz masz podłączoną centralkę tak jak nakazywał producent tego alarmu czyli jak układ pneumatyczny i dlatego nie możesz zamknąć szyb, bo centralka steruje tylko pompą, a w Audi powinna sterować modułem komfortu, wtedy wszystko działa.[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2009, 09:34_________________________________________________Zajrzyj do działu warsztat, tam kolega pokazał co i jak podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja jeszcze pytanko bo czytam i czytam i doczytać na naszym forum nie mogę. Chodzi o domknięcie szyb oczywiście. Chcialbym żeby szyby same domknęły się po zamknięciu samochodu z pilota. Mam fabryczny alarm dodam. Teraz pytanie czy da się zmienić to za pomocą VAG'a i jeżeli TAK to w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam już szukałem, ale pytanie mam nadal: da się to ustawić VAG'iem domykanie czy nie (przez przyciśnięcie zamykania na pilocie bez przytrzymywania przycisku) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam już szukałem, ale pytanie mam nadal: da się to ustawić VAG'iem domykanie czy nie (przez przyciśnięcie zamykania na pilocie bez przytrzymywania przycisku) ?

Nie da się tego tak zaprogramować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o taką odpowiedź mi chodziło - konkret i na temat ;) szkoda tylko że na NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Podłączyłem dzisiaj alarmik EXUS v10 ale mam problem z domykaniem szyb.

Zaznaczę że mam A4 z 2000roku i nigdzie nie znalazłem konkretnej opisówki pod niego i walczyłem z miernikiem Smile Mój problem polega na tym że centralny bardzo ładnie zamyka (przewód żółto-niebieski) i otwiera (szaro-biały) ale domykanie (przewód brązowo-czerwony) działa nie tak.

Mianowicie po zamknięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania szyby się zamykają ale jak wyłączę alarm (przycisk otwierania) to otwierają mi się i szyby czego nie chcę !!!!! coś chyba przekombinowałem:( proszę o radę w tej sprawie. nie podłączyłem jeszcze otwierania tylnej maski (tzn, chodzi o to aby po wcisnieciu przycisku swich w zamku maski otworzył zamek) działało mi to oryginalnie na pilocie od centralnego zamka ale tutaj w exusie jeszcze do tego nie dotarłem - proszę o wskazówki jak to podłączyć !!!Question

dziękuję za każdą radę #please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Podłączyłem dzisiaj alarmik EXUS v10 ale mam problem z domykaniem szyb.

Zaznaczę że mam A4 z 2000roku i nigdzie nie znalazłem konkretnej opisówki pod niego i walczyłem z miernikiem Smile Mój problem polega na tym że centralny bardzo ładnie zamyka (przewód żółto-niebieski) i otwiera (szaro-biały) ale domykanie (przewód brązowo-czerwony) działa nie tak.

Mianowicie po zamknięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania szyby się zamykają ale jak wyłączę alarm (przycisk otwierania) to otwierają mi się i szyby czego nie chcę !!!!! coś chyba przekombinowałem:( proszę o radę w tej sprawie. nie podłączyłem jeszcze otwierania tylnej maski (tzn, chodzi o to aby po wcisnieciu przycisku swich w zamku maski otworzył zamek) działało mi to oryginalnie na pilocie od centralnego zamka ale tutaj w exusie jeszcze do tego nie dotarłem - proszę o wskazówki jak to podłączyć !!!Question

dziękuję za każdą radę #please

prześlij mi skan schematu na PW

prawdopodobnie masz sterowanie masą domykania i otwierania, nie wiem tylko dlaczego masa na tym przewodzie pokazuje się podczas otwierania auta, nie powinno tak być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_alarm_exus_v10_kto_pomoze-t77129.0.html;msg857671;topicseen;highlight,exus#msg857671

skan schematu :)

sterowanie masą - potwierdzam !!! minus na zamknięcie i minus na otwarcie !!! ale dwa różne przewody. trzeci przewód ( na schemacie nr.6) podłączyłem (wydaje mi się) do domykania :) ale nie działa tak jak bym chciał !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_alarm_exus_v10_kto_pomoze-t77129.0.html;msg857671;topicseen;highlight,exus#msg857671

skan schematu :)

sterowanie masą - potwierdzam !!! minus na zamknięcie i minus na otwarcie !!! ale dwa różne przewody. trzeci przewód ( na schemacie nr.6) podłączyłem (wydaje mi się) do domykania :) ale nie działa tak jak bym chciał !!!

moja propozycja - sprawdz poprzez podłączenie kontrolki (probówki)

czy ta masa na kablu nr 6 jest też podczas otwierania auta jeśli nie to podłącz ją do tego samego przewodu który zamyka centralny zamęk, w teorii wygląda to tak - domykanie szyb wydłuży sygnał masy na kabelku od zamykania centralnego i powinno się zachować tak samo jakbyś przytrzymał kluczyk w pozycji ZAMKNIJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...