Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Przy 200km/h temperatura wody wzrasta do 97C. czy to normalne zjawisko???


Cristoforo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałby poruszyć jedną sprawę

Jazda przy 140km/h lub 160km/h przez kilkadziesiąt km nie robi żadnego wrażenia AJM temperatura na canale 49 jest 90-91C ale jak polecę taz z 200km/h przez kilka kilometrów to wyskakuje mi 97C i rośnie dalej :shocked:

ostatnio leciałem 200km/h i zauważyłem, ze temp. zaczęła gwałtownie rosnąć od 91C do 97C wyrzuciłem na luz i nic, dalej sie utrzymywała więc zapiołem V bieg było coś 180km/h i zaczełem powoli hamować silnikiem tak do 130km/h temp. szybko zaczęła wracać do 91C więc ok w sumie już przy 150km/h było ok

najgorzej jest powyżej 180km/h jak chce go dokręcić do 200km/h co idzie mega trudno ale pewnie przepływka siada

do 180km/h idzie jak szalony

co to może być :mysli: pompa wody

zapchana chłodnica

brudna chłodnica

zapowietrzenie układu [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2010, 23:19_________________________________________________termostat ori z ASO

pompa wody SKF

płyn g12+

wody nie ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompę wody kiedy wymieniałes?

Może nie domaga...[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2010, 23:36_________________________________________________albo po prostu ta prędkość na dłuższą metę męczy silnik stąd skok temperatury :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu przebieg po wymienie jakieś 30tys.

być może że to pompa

bo jak wrzuciłem v bieg czyli pompa dostała obroty to temp. spadła

przy tej temp. 97C a trwało to może z 90-120 sekund jak spadła nizej coś sie mogło złego stać w silniku???[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2010, 23:40_________________________________________________w innych autach z tym silnikiem tak temp. nie wzrasta utrzymuje sie w granicach 92c

w górach ale to była szybka jazda pod obciązeniem miałem 94c

ogolnie jak zwolnie to szybko sie redukuje

mogę leciec 150km/h przez 200km i nic złego sie nie dzieje z temp. 90c na kanale 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, czy czasem chłodnice nie są zbytnio zasyfione muchami i innym dziadostwem? Tak ostatnio miałem w ciężarówce. Co górka, większe obciążenie i temperaturka na 100.

1000 różnych kombinacji, a wystarczyło podłączyć Karchera i umyć porządnie chłodnice :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, czy czasem chłodnice nie są zbytnio zasyfione muchami i innym dziadostwem? Tak ostatnio miałem w ciężarówce. Co górka, większe obciążenie i temperaturka na 100.

1000 różnych kombinacji, a wystarczyło podłączyć Karchera i umyć porządnie chłodnice :decayed:

już jedna mądra głowa mi to mówiła :decayed:

zdemontuje chłodnice climy jako pierwsza i wypłuczę porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze spr.temp.vagiem mi przy walnietym termostacie pokazywaly zegary 89,klima 85-86,a vag 79-80 roznica znaczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie moze podepne pod temat,mi tez temperatura idzie do 95stopni.Co dziwne jak na 1,2,3 przycisne to jest normalnie 92-93.4,5bieg wieksze obciazenie gorka lub przyspieszenie rosnie do 95.Termostat Ori AUDI,pompe wymienial niby poprzedni wlasciciel jakies niecale 2lata temu.Ale czy to pewne to niewiem.Jak kiedys sprawdzalem na berlince kawalek 40km prostej bez ruchu to roslo ale ped powietrza chlodzil do 93.W zime przy 180 bylo wmiare OK.ale teraz wyzsze temperatury i tak jest.Wymienilem zbiorniczek,korek i gorny waz od chlodnicy.Bo byla nieszczelnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT ale musze to powiedziec...mowisz jedziesz 200 km/h i wrzucasz na luz, to wch***j niebezpieczne i serio mozna sie latwo rozwalic. End OT. Cheers

ja przy 200 robie rózne rzeczy :naughty: to żadna tam szybkość na autostradzie

ale pędząc 200km/h na terenie zabudowanym to dopiero :wallbash:

macie jakieś pomysły z tą temp.

może to uszczelka po czapką :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeks chyba dobrze mowi u mnie byl do wymiany termostat i jak na autostradzie doszedlem do 210 to moment i mialem 100 stopni wymienilem termostat i jest ok trzyma 90 caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś na termometrze pokazywało 34,5*C u mnie, po świrowałem dość długo i udało mi się uzyskać 93* na klimatroniku, ale do 97* to jeszcze dalekaaaa droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla silnika nic sie nie dzieje bo temp. krytyczna to 120c

w sumie nie powinno przekraczać 100c

zobacze jak wyczyszcze chłodnice z owadów

temp. podnosi mi się tylko jak jadę długo 200km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie koledzy jest tak samo od 93 do 97 na klimatroniku na zegarach 90 , raz nawet dobiło mi do 100 stopni na klimatroniku ale to wtedy jechałem ok 230 km/h.

na moje to tak ma być.

kolego dokładnie ja mam tak samo, jak na zewnatrz jest ponad 30 oC, mamy włączona klimke, co powoduje spadek wydajnosci chłodnicy a przy tym dajemy czadu przez dłuższy czas około 200km/H to niema sie co dziwic że temp jest 97, z tego co wiem to kanał 49 to nie temp płynu tylko temperatura bloku silnika, wiec płyn moze sie zgadzać z tym co jest na zegarch???

ja jak daje ostro w palnika na autostradzie to olej potrafie miec okolo 120/130, jedynym sposobem żeby lepiej ochłodzic silnik jest wywalenie na lato osłony silnika, i oczywiscie umycie chłodnic,.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe bo ja ostatnio tak sobie wieksza predkosc wkrecilem noca i nie mialem tej przypadlosci tyle ze olej doszedl do 110 a wiem ze ma pompa wody ma mnie dosc i ja wymienie bo nieladnie buczy ale to jak sobie rozrzad wymienial bede.

a spr. na klimatronicu 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...