Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy doszły do mnie lampki jak jest z tą śrubą co wchodzi silniczek ten plastyk jest wyciągany czy jak bo nie chcę połamać wrzucam fotkę

Obraz_001.jpg

Dobra koledzy poradziłem sobie za pomocą tego opisu

Witam, z powodów popełnienia przeze mnie błędów i dla wiedzy innych postanowiłem opisac co i jak. Postanowiłem zamontowac silniczki firmy valeo zakupione na aukcji w moich lampach też firmy valeo. Dodam że mam w aucie już zamontowane wszystkie kabelki i pokrętło.

Kolega Keżor radził mi żeby wyciągnąć lampy. Jak się później okazało miał rację. Ja mam auto przed liftowe i do odkręcenia miałem tylko 2 górne śruby. Później trzeba pchnąć lampę w bok żeby wysunął się bolec, który jest pod lampą. Następnie wyciągamy lampy do przodu i odpinamy kabelki.

Po otwarciu klapki z tyłu lampy w dolnym prawym rogu w prawej lampie, lewym w lewej lampie jest zaślepka regulacji. Musimy ją odkręcić, ale i tak jeszcze nie wyjdzie ( ja myślałem inaczej i wyrywając na siłę ułamałem kawałek mocowania silniczka). Żeby było łatwiej trzeba przykręcić na maxa regulację lampy która jest w górnym rogu lampy, tak żeby wkład lampy był jak najbliżej tyłu lampy, jak najdalej od klosza. Potem przyciągamy do siebie dół wkładu tak żeby zaślepka regulacji wysunęła się jak najbardzej. Następnie jej końcówkę przycisnąć jak najbardziej do dołu, do podstawy lampy. Dodam że ja ustawiłem sobie lampę kloszem do góry, żeby wkład był jak najniżej i żeby zalepka jak najdalej wyszła, bo wtedy można ją łatwiej z mocowania wyciągnąć. Jak się udało to już połowa roboty za nami :clap: :clap:

To można się brać za silniczek. Proponuję od razu podłączyć kabelek bo po zamontowaniu raczej będzie za ciasno. Jak zajżycie do środka na połączenie regulacji z silniczkiem to można zobaczyć jak jest to zakończone. I teraz robimy na odwrót jak z zaślepką najpierw zaczepiamy zakończenie silniczka o końcówkę w lampie. silniczek trzeba włożyc pod kątem 45 stopni w uchwyt, docisnąć mocno i przekręcić do dołu. Dodam że wkład cały czas musi być dociągnięty jak najbliżej żeby można było zahaczyć silniczek i go zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie ile można wałkwać ten sam temat, wszystko jest w pierwszym poście a tu 70 strona, paplaniny o tym samym :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zostawić tego elementu który będę wycinał z błotnika 5 mm ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej taniej nie znajdziesz ja brałem parę dni temu od tego allegrowicza

http://moto.allegro.pl/lampy-audi-a4-99-01-chrom-clear-soczewka-tyc-i1554999114.html

i już zamontowane :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra Panowie a co zrobić jak się nie ma sterowania wysokością lamp w aucie raczej gotowej instalki nie ma zęby podpiąć przetacznik i dociągnąć kabelki w przedliftowym autku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra Panowie a co zrobić jak się nie ma sterowania wysokością lamp w aucie raczej gotowej instalki nie ma zęby podpiąć przetacznik i dociągnąć kabelki w przedliftowym autku

regulować ręcznie wkrętakiem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe już lecę przed chwila zrobiłem pól instalacji w ursusie 360 i wyrezalem lampki w swojej ^^

Wiec regulacje tez se zrobi ;) jakoś

Ale Panowie pojawił się problem świeci mi kontrolka od poduchy non stop :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku nie odpinałem ale bezpieczniki sprawdzałem bo stop mi zwarci zrobił i pewnie wtedy się zpsulo

Dzieki za wyjaśnienie :good:

efekt końcowy można zobaczyć w temacie ---->http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=195273.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda, dokładne umiejscowienie tego wichajstra który otwiera/zamyka przesłonę w lampach i można zrobić z UK/EU i na odwrót, szukałem tego z 10 min bo myślałem ze jest gdzieś na obudowie od lampy :wallbash: Jeśli macie lapmy UK to w prawej lampie wychajster do góry a w lewej na dół i mamy EU :naughty: Taka mała rzecz a cieszy :gwizdanie:

14181268028848216386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo pomogłeś kolego :good: bo ja natomiast nie mogłem znaleźć w jakiej pozycji ma być ten dynks jeśli chcemy ustawić przesłonę na Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

aktualnie jestem w trakcie wymiany lampek na poliftowe.

korzystałem ze schematu dla przejścia z Bosch na Valeo zespolone.

W starym lampach miałem zespolone halogeny.

pytanko. Co teraz z halogenami?? Na nowych lampach światła mijania swieca w soczewce, długie w osobnym polu. Obie opcje świecą jednoczesnie. Tak więc co z halogenem?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogeny w zderzak. albo odpuszczasz sobie przeciwmgłowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...