Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Ajm B5 2000 r] sciąganie w lewo


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam AVANTA z 2000 r ściąga mi go w lewo szczególnie na nierównej nawierzchni niezależnie od prędkości (kostka brukowa, płyty betonowe) kierownica sama się obraca w lewo po przejechaniu kilku kilometrów ściąganie jest juz mniej odczuwalne, po równej drodze odczuwalne w znacznie mniejszym stopniu. Podczas hamowania na równej drodze autko leci prościutko czasami na koleinach potrafi kierownice obrócić w lewo na szarpakach nic nie wyszło, zbieżność ok. Opony nowe ( maja 5 mies) nie ścina ich czy to któryś z wahaczy?

Może miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamienić przednie koła z lewej strony na prawą, jeżeli to nie pomoże to należy jeszcze raz sprawdzić dokładnie czy nie ma luzów w przednim zawieszeniu, ewentualnie pełna regulacja geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego sprawdź czy lewe przednie koło nie blokuje bo to tez może byc powodem ściągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem na diagnostyce i kolo powiedział, że zawiecha ok, amorki też, natomiast lewe koło toczy sie ciężej czyli wolniej no i to prawdopodobnie jest przyczyna trzeba przy hamulcach pogżebać.

a jak nie hamulce to łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem na diagnostyce i kolo powiedział, że zawiecha ok, amorki też, natomiast lewe koło toczy sie ciężej czyli wolniej no i to prawdopodobnie jest przyczyna trzeba przy hamulcach pogżebać.

To masz ten sam problem co ja miałem.

Zdejmij zaciski hamulcowe przód z jażm, wyjmij klocki, odsuń gumki tłoczków i zobacz czy nie ma tam rdzyna tłoczkach-wysuń je troche naciskając 2 razy pedał hamulca-tak by nie wypadły!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tarcze ci sie nie grzeją za mocno? :mysli:

Miałem podobny przypadek. Również mi sciągało w lewo i u mnie przyczyną były za mocno ściśnietę klocki tzn. tam jest śrubka do regulacji i przy wymianie klocków za mocną ją przykręciłem. :wallbash:Tarcze mi się grzały do temp. powyżej 100 stopni (po przejechaniu 3 km bez hamowania) więc popuściłem tą śrubke i chodzi idealnie. :>

pozdraiwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tarcze ci sie nie grzeją za mocno? :mysli:

Miałem podobny przypadek. Również mi sciągało w lewo i u mnie przyczyną były za mocno ściśnietę klocki tzn. tam jest śrubka do regulacji i przy wymianie klocków za mocną ją przykręciłem. :wallbash:Tarcze mi się grzały do temp. powyżej 100 stopni (po przejechaniu 3 km bez hamowania) więc popuściłem tą śrubke i chodzi idealnie. :>

pozdraiwiam

Śrubka do regulacji!!! :mysli:

proszę o wskazanie tych śrubek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...