Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie mam Q i mam male lacie (16 205 ) i w 7 sie mieszcze (ostatnio 910 km zalane 63.5 lit pod korek , poprzednio bylo ciut lepiej) . Jezdze duzo bo ok 800-1k tygodniowo , 60-65% trasy reszta miasto i sam jestem pod wrazeniem mojego spalania. Tak bardzo po emerycku to nie jezdze(chwilowkami 150-180) ale ze trase znam na pamiec to wiem gdzie jak zwalniac gdzie przyspieszac itp (ecodriving). Dodatkowo jak rano wyjezdzam to wylaczam nawiewy i efekt jest taki ze po paru minutach silnik jest cieplutki (po ok. 5-6km lapie 75 stopni) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiekszosc dystrybutorw ma uchybienia to normalne. Stacje zamkneli bo pokazywala ze leje 20 l a wlewala np 18.5 . Jaki z tego wniosek ... jakbys liczyl wg tego dystrybutora to spalanie bys mial jeszcze mniejsze (niz wyliczone z dystrybutora) de facto, wiec nie wiem wczym problem . Watpie zeby duzo dystrybutorow oszukiwalo w druga strone (napewno +-50ml jest w granicach normy, nawet nie wiem czy nie wiecej ) . Dla mnie tylko dystrybutor mowi prawde. Lejemy pod korek wyjezdzamy paliwo , zajezdzamy i lejemy na tym samym dystrybutorze jeszcze raz. Nawet jesli nalewa mniej niz na wskazaniach to i tak mozna to przyjac za gorna granice spalonego paliwa. No chyba ze wlasciciel stacji robi promocje i dolewa ludzia do baku za friko :wink4:

Zalane ostatnio 62l , przejechane 910 km , 6.8L/100km . 30-35% miasto , 65-70% trasa (160-170max predkosc na krotkim odcinku, calosc raczej w granicach 60 - 90 -110) . Paliwo Shell diesel .

Zalałem wg dystrybutora 65L a w rzeczywistości tak naprawde ok 60L. Przejachałem 1000km

Dziele 65:10 = 6,5L a w rzeczywistości jest 60:10= 6.0L

Więc nie rozumiem jak bym miał mniejsze jak bym liczył wg dystrybutora ?

Poza tym FIS wg mnie nie kłamie, za każdym razem licze i wychodzi mi tak samo, tylko trzeba lać do pełna tak jak mówisz za każdym razem żeby policzyć dokładnie, wtedy przekłamanie jest bardzo małe.

Dobrze ze zamkneli tą stacje, a ja głupi cieszyłem sie że wlałem tyle litrów i udało mi sie je ładnie upchnąć pod korek, odpowietrzając pistoletem i czekając aż piana z ropy troche opadnie i dolewałem ponownie takimi małymi siurami :D

julo23 ten wynik to po mieście czy trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam posty niektorych kolegow to az podnosze sie na duchu. Moj kotluje przy strasznych korkach 11-13, przy jezdzie emeryckiej (jak to nazwal jeden z kolegow) po miescie - czasem jakies swiatla, czasem maly zator - 10, w trasie, przy delikatnej 7,5-8 (gdybym lecial na tempomacie np 120-140 byloby kolo 6,5-6,8. Podnosze sie na duchu bo myslalem, ze juz wszyscy opowiadaja, ze majac np 170-180 KM beda palic 5 :)))))). Dzieki za wsparcie :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja B5 1,9AFN pali w granicach 6-7l cykl mieszany. Trasa 5,5l przy średniej prędkości 100-140km/h, B7 jeszcze nie testowałem, ale po zalaniu do pełna pokazała zasięg 880km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurfa, im dluzej jezdze tym autem, tym wiecej pali :polew:

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja ostatnio też nie mogę zejść poniżej 14 w mieście. :naughty: Ale co tam, tankuję pod korek za €60 i jazda. :kox:

i ja mam podobnie :decayed:

oczywiscie nie na tym poziomie hahaha :kox:

jak kupilem nie umialem sie zmiescic w 10/100km, potem zamontowalem fisa, staralem sie ladnie kontrolowac spalanie i spokojnie miescilem sie w 7L/100km a teraz :P znow srednio +/- wychodzi 10l/100 mniej wiecej pol na pol autostrada (raczej tempomat na160 ->200km/h) i trasa w zabudowanym/poza zabud czyli ok 70-100km/h... srednio z ostatniego tankowania ok.580km rowne 10l/100km (wg fisa 9,6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja ostatnio też nie mogę zejść poniżej 14 w mieście. :naughty: Ale co tam, tankuję pod korek za €60 i jazda. :kox:

i ja mam podobnie :decayed:

oczywiscie nie na tym poziomie hahaha :kox:

jak kupilem nie umialem sie zmiescic w 10/100km, potem zamontowalem fisa, staralem sie ladnie kontrolowac spalanie i spokojnie miescilem sie w 7L/100km a teraz :P znow srednio +/- wychodzi 10l/100 mniej wiecej pol na pol autostrada (raczej tempomat na160 ->200km/h) i trasa w zabudowanym/poza zabud czyli ok 70-100km/h... srednio z ostatniego tankowania ok.580km rowne 10l/100km (wg fisa 9,6)

Pewnie też by mi tyle paliło gdybym wywalił quattro i tiptronic :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cały bak wyjeżdżony tylko w mieście i spalanie średnie ok 10,5

nadal twierdze, ze to srednio ekonomiczny silnik :tongue4:

mysle, ze niewiele wiecej albo tyle samo palilo Ci 3.0TDI :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cały bak wyjeżdżony tylko w mieście i spalanie średnie ok 10,5

nadal twierdze, ze to srednio ekonomiczny silnik :tongue4:

mysle, ze niewiele wiecej albo tyle samo palilo Ci 3.0TDI :kox:

w miescie zaleznie od jazdy B7 spalalo naprawde róźnie ale weźmy pod uwage ze B8 jest kurwesko ciężkie, waży 1670 kg :shocked: :shocked: :shocked: do tego mam kapcie 18/245, kooooorki krakowskie i się robi wynik , zobaczymy jak będzie dalej bo teraz w ostatnim tygodniu spalanie poszło w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cały bak wyjeżdżony tylko w mieście i spalanie średnie ok 10,5

nadal twierdze, ze to srednio ekonomiczny silnik :tongue4:

mysle, ze niewiele wiecej albo tyle samo palilo Ci 3.0TDI :kox:

nie no Michal bez jaj, tylko po miescie 10.5 to dobry wynik wg mnie. jest Q, po miescie nieraz sie motor nie zdazy rozgrzac dobrze , kapcie szerokie , korki ... wiec sie spalanie robi.

p.s. u mnie kolejny bak wyjezdzony ta sama trasa i 7l :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja... opony 245 tez robia swoje. Co masz na zime?

Dobrze, ze B9 ma byc chudsze o dobre 150kg :rolleyes:

ale dopiero w 2014 roku :decayed:

Na zimę mam 16stki ale juz mysle aby sie zamienić na 17-stki.

Dzis troszkę cieplej i FIS pokazał po miescie 9 literków :naughty:

Dobra koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak u was wyglada spalanie w 1.9 ATJ quattro?

u mnie srednie spalanie wychodzi ok 7,5 l, 50% to jazda na krotkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv , wynik nadspodziewanie dobry, ale przyjemności z jazdy jest chyba niewiele :wink4:

roznie... jak stoje w korkach albo czekam az sie na lokietka szlaban podniesie to przyjemnosci nie ma zadnej :polew: :polew: , ale na trasie.. hmm czasami przycisne do 160-180 na krotkim . Ogolnie trase mam taka ze ciezko jecha z noga w ziemi wiec jade raczej spokojnie 70-90-110/120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak u was wyglada spalanie w 1.9 ATJ quattro?

u mnie srednie spalanie wychodzi ok 7,5 l, 50% to jazda na krotkich odcinkach.

U mnie spalanie w 1.9 TDI quattro 110 wychodzi 7l w tym 60% trasa 40% miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...