Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

ja na serii mam spalanie na 100km około 6,5litra przy bucie w podłodze ten litr więcej dochodzi nie ma co :wink4:

ale jeżdżę energicznie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

U mnie A4 B6 Quattro 1.9 AVF średnie spalanie na całym baku paliwa na długiej trasie (same autostrady) predkośc srednia okolo 130 spalanie to 6.9 po miescie potrafi spalić 9. Na baku mozna zrobić 950 -1000 Km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiorniku 1100-1200 potem tankowanie 57-58 litrów.

Wskazania wg FIS-a jazda mieszana (do pracy mam 18km) 4.9 spokojnie - 5.4 dynamicznie

Rekord w spalaniu - trasa nad morze prędkość 70-80 km/h 4.4

Jak dla mnie rewelacja w spalaniu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie spalanie wg fisa 5.1 trasa średnia prędkość 100km/h

a jak mi się śpieszy 180-200km/h 8 l więc nawet :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni bak:

180km trasa - pelen but, 160-200 [2 pasy]

200km miasto - raczej plynnie, czasem jakies darcie

14,6l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mi się śpieszy 180-200km/h 8 l

jestem pod wrażeniem, zarówno tego że 115km pozwala bezproblemowo rozpedzic sie do 200, a po drugie, że pali jakby robiło to od niechcenia :wink4:

moje auto przy 200 pali ~15

zmierz z ciekawości ile zajmuje przyspieszanie, wrzuć do wątku o porównywaniu przyspieszeń, będzie powiększała sie baza info :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy 200kmh pali 14-15,

2.5TDI palilo 13,5 [mierzylem na autostradzie, odcinek 150km]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 mimo że starsze konstrukcyjnie to jednak łatwiej mu będzie jechać 200 niż mojemu 2.0 :wink4:

ta reguła nie dotyczy 1.9 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mi się śpieszy 180-200km/h 8 l

jestem pod wrażeniem, zarówno tego że 115km pozwala bezproblemowo rozpedzic sie do 200, a po drugie, że pali jakby robiło to od niechcenia :wink4:

moje auto przy 200 pali ~15

zmierz z ciekawości ile zajmuje przyspieszanie, wrzuć do wątku o porównywaniu przyspieszeń, będzie powiększała sie baza info :wink4:

Moje BKE na standardowym sofcie leciało licznikowe 220km/h więc 200km/h to dla niego nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam znów coś od siebie.

Przy 1.9TDI tankując ten "lepszy ON" V-Power, Ultimate. Nie ma różnicy.

Natomiast przy 2.5q już jest... średnio 5-10% więcej potrafię przejechać jeżdżąc po mieście bardzo zakorkowanym. zawsze dynamicznie.

Natomiast innych profitów typu większa moc, lepsza kultura pracy nie zaobserwowałem. Jeździłem pól roku na zwykłej a teraz ultimate, a moje trasy są prawie zawsze takie same, w dodatku teraz jest o wiele chłodniej.

Więc polecam wszystkim z mocniejszymi silnikami w szczególności Ultimate, ale tylko na porządnych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam znów coś od siebie.

Przy 1.9TDI tankując ten "lepszy ON" V-Power, Ultimate. Nie ma różnicy.

Natomiast przy 2.5q już jest... średnio 5-10% więcej potrafię przejechać jeżdżąc po mieście bardzo zakorkowanym. zawsze dynamicznie.

Natomiast innych profitów typu większa moc, lepsza kultura pracy nie zaobserwowałem. Jeździłem pól roku na zwykłej a teraz ultimate, a moje trasy są prawie zawsze takie same, w dodatku teraz jest o wiele chłodniej.

Więc polecam wszystkim z mocniejszymi silnikami w szczególności Ultimate, ale tylko na porządnych stacjach.

Dodam od siebie, że jak miałem wcześniej 2,5 tdi to też zauważyłem że na vervie orlenu przejeżdzałem więcej km niż na zwykłym dieslu za tę samą kasę. Teraz jeżdze AWX-em ale tylko na vervie to nie mam porównania :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,7 TDI 450 km - 55 litrów ON czyli jakieś 12,2 średnio. Diesel wcale nie musi być oszczędny. Jazda autostradą powyżej 180 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykopciłem cały bak. Dystans po mieście (głównie do pracy)1030km

Dobiłem do pełna i weszło 65L.

65: 10,30 = 6,3 L/100km

Jazda bez klimy, połowa na letnich 225/45/17 i połowa dystansu na zimówkach 205/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem zimówki i skasowałem fis2, auto z mojego profilu A4 B7 AVANT 2.0TDI 140km

Wskazania z fis2 kasowanego w kwietniu przy poprzedniej zmianie opon zima - lato:

- koła 225/40/18

- dystans 13 548km

- spalanie 7.1

- jazda to zawsze do pracy 7 km w jedną stronę, jest też jazda autostradowa, z boxem na dachu itp. Cykl typowo mieszany, sezon letni, zawsze klima na AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzwmichal , to jakieś 4 litry wiecej niż 1.9 przy tych samych prędkościach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzwmichal , to jakieś 4 litry wiecej niż 1.9 przy tych samych prędkościach :gwizdanie:

1.9 powyżej 180 km/h 8 litrów ? :shocked: Chciałbym żeby moje 1.9 tyle paliły :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...