Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zima , temperatura -3 do -10 , traska wawa-londyn predkosc max do 160km/h , 8.5l/100km, i jeszcze 200 km po warszawie ale bez korkow ( nie pytajcie jak, taxi triki :) ) 25 litrow = 12.5/100km , prawie jak TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Warszawie w ciągłych korkach na tych oponach spala 8.5L.

Po Warszawie w ciągłych korkach na oponach letnich 205/55R16 spalał 8,0L.

Generalnie jak jeżdżę tak do 140 km/h to na trasie spala 6.3L, a przy mniejszych prędkościach jak mierzyłem to potrafił zejść nawet do 4.9L, ale to jak było cieplej, bo teraz to 5.5L

Ostatnio zrobiłem taką trasę:

Warszawa - Zakopane (prędkość raczej około 200 km/h do Zakopianki potem różnie jak to na Zakopiance, opony 215/55R16, 4 osoby i pełen bagażnik) - spalanie 9.3L

Zakopane - Warszawa (konfiguracja jak wyżej tylko prędkość mniejsza, bo rzadko wchodziłem na 180 km/h i trasa nie katowicka tylko E7) - spalanie 8.0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Warszawie w ciągłych korkach na tych oponach spala 11.0L.

Po Warszawie w ciągłych korkach na oponach letnich 235/45R17 spalał 9,0L.

Generalnie jak jeżdżę tak do 140 km/h to na trasie spala 8.5L, a przy mniejszych prędkościach jak mierzyłem to potrafił zejść nawet do 6.5L, ale to jak było cieplej, bo teraz to 7.5L

Ostatnio zrobiłem taką trasę:

Płońsk - Warszawa - Kielce (110-150 km/h, opony 225/50R17, 5 osób i pełen bagażnik) - spalanie 9.0L

Kielce - Warszawa - Płońsk (110-150 km/h, opony 225/50R17, 2 osoby, średnio pełny bagażnik) - spalanie 7.7L

:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jazdę po mieście to:

10-11 (mało korków, dość spokojna jazda)

12-13 (mało korków, dynamiczna jazda)

15+ (korki, dynamiczna jazda)

Trasa:

5,9 litra (udokumentowane fotką :> ) Kraków - Chrzanów, toczenie się na 5'tce 70-90 km/h

= rekord ;)

8-10 (spokojna jazda)

10-12 (dynamiczna jazda)

14-18 (zapierniczanie ile wlezie)

[br]Dopisany: 03 Styczeń 2008, 02:13 _________________________________________________Tak w ramach ciekawostki, jakoś w maju(?) zeszłego roku jechałem z cubrem do Kielc.

On swoim, ja swoim. Jechaliśmy "dość" szybko :)

U niego wyszło coś 8,8 u mnie koło 11.

O ile dobrze pamiętam oczywiście :)

Rexio u mnie wtedy wyszło 7,2 :thumbup:

teraz spalanie w miescie w korkach waha sie u mnie w granicach 7,5-8,5 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam audi a4 b6 1.9 tdi 130 km ostatnio bylem w wiedniu zrobilem dokladnei 1110 km wg ksiazki bak ma pojemnosc 70 litrow i jak tankowalem wlalem dokladnie 70 wiec jeszcze troche i by mi zabraklo wiec spalanie wyszlo jakies 6,3 przy stanie 3 osob na pokladzie i pelnym bagazniku a musze powiedziec ze nie zalowalem bywaly odcinki na slowacji gdzie ze 190 nie spuszczalem, a w cyklu mieszanym przejade jakies 900 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - Zakopane (prędkość raczej około 200 km/h do Zakopianki potem różnie jak to na Zakopiance, opony 215/55R16, 4 osoby i pełen bagażnik) - spalanie 9.3L

Jechaliśmy razem , moje spalanie 9,9 :)

W mieście od 8 do 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja :a4fan: pali spaliła mi ostatnio 8 litrów na 100km. Jazda po mieście (70%) i trasa (30%).

Mam automat. Co sądzicie o takim spalaniu? Dodam że jeżdżę raczej spokojnie (do 3tys obrotów).

Czy nie powinna pali trochę mniej?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zawsze w zimie podobnie 30% miasto/70% trasa - spalanie 6,2-6,3 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybralem sie do berlina po autko dla brata - trasa 860 km - swiezo po wymianie filtrow i oleju oraz termostatu - spalanie 5.6 mi wyszlo!! sam jestem zaskoczony!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co w takim razie może być przyczyną tego że mój pali mi w obecnych waarunkach ok 8 litrów a wasze AJMy ok 1,5 litra mniej.

Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co w takim razie może być przyczyną tego że mój pali mi w obecnych waarunkach ok 8 litrów a wasze AJMy ok 1,5 litra mniej.

Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

Moj jak latam po miescie tez tyle pali - napisz czy to jest po miescie czy w trasie!! Jak w trasie to troszke za duzo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AJM na trasie z Niemiec jadąc w 4 osoby z pełnym bagażnikiem prędkość 120-140km/h spalił średnio 5,2 litra/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO spalanie o którym pisałem (8l/10km) wyszło mi przy codziennej jeździe do pracy. Pracuję pod Warszawą wiec myślę, że można uznac że jest to jazda mieszana (miasto/trasa = 60%/40%). Do pracy mam 20 km z czego ok 8 km jade trasa katowicka.

Co ewentualnie może wpływac na zwiększone spalanie. Dodam że ok 2 mies temu wymieniałem oleje i wszystkie filtry.

Jedynie cos mi mechanik mowil o przepływomierzu że może by do czyszczenia. Czy to może mie wpływ??

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak srednio na baku przejade od 500 - 550 km, tylko nie zwracam uwagi na to by jakos mega ostroznie jezdzic. Ostatnio bylem u mechanika i mi wyregulowal silnik, by mniej palil :razz:

Albo samochód pali paliwo albo pali zawory od zbyt ubogiej mieszanki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AJM na trasie z Niemiec jadąc w 4 osoby z pełnym bagażnikiem prędkość 120-140km/h spalił średnio 5,2 litra/100km.

mój na trasie Frankfurt - Warszawa ( 2 osoby + 4 koła w bagażniku ) ze średnimi

140-160 ( w porywach do 200 ) DE

120-140 PL

spalanie 5,1

tankowanie we Frankfurcie - na jednym baku 1168 km pod dom, zasięg który pozostał 160 km :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AJM na trasie z Niemiec jadąc w 4 osoby z pełnym bagażnikiem prędkość 120-140km/h spalił średnio 5,2 litra/100km.

Pewnie ci się nie spieszyło ;) Wlec się taką prędkością po autobahnie ....??? Zasnąłbym chyba - mi spalił 6,87 jadąc 170-200km/h w 3 osoby i zapakowany na maxa - średnia z dystansu blisko 800km. Zakładając twoją średnią 120 i moja 170 wyszło by że przyjechałem 2 godz. wcześniej.

Śr. spalanie na dystansie 25000km to 7,34 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...