Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

to ja przy jezdzie mieszanej 1.9 tdikiem 90 konnym robie 1200 km do 3 tys obrotow (54 litry) :a4fan: :a4fan: :a4fan: :a4fan: :a4fan:

AHH 90KM to jak jest dobry to wącha ropę, a nie ją bierze.

Jak sie turla, a nie jezdzi

Mam ALH (troche inny, ale jednak 90KM) i to z 7 pali, bo trza cisnac ostro, zeby jakotako sie przemieszczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

On zrobił 920 km i to część na drogach gorszej jakości.

Dziwne te spalanie

Lukaszr

Jak jechalem: Warszawa pulawska, krakowska, grojec, bledow, nowe miasto/pilica, przysucha, szydlowiec, krakow, nowy targ, szczawnica->>nowy targ, krakow, szydlowiec, przysucha, nowe miasto/pilica, biala rawska, mszczonow, wolica, raszyn,(sporo kombinacji, i dojazd do pulawskiej na wysokosci McDonalds), bp kolo tesco(kiedys geant).

Wlasnie o to chodzi że drogi byly zajeb... Czyste, suchutkie i przede wszystkim maly ruch :>

jechalem spokojnie, nie musialem nic wyprzedzac i nie bylem wyprzedzany. Tylko ostatnie 5 km do Szczawnicy to lód i ubity śnieg.

:mysli: Moze to zasluga UG7+ w rozmiarze 195/65/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj na trasie Rzeszów-Lublin-Rzeszów + troche po Lublinie, razem 400 km wyszło spalanie 6,2 przy jezdzie dosc dynamicznej, także chyba nie tak najgorzej:)

Niektórzy koledzy piszą o spalaniu rzedu 4,8 l..., jest to mozliwe, mi komp też pokazuje spalanie w granicach 5 l przy predkosci 90-100 km na 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja przy jezdzie mieszanej 1.9 tdikiem 90 konnym robie 1200 km do 3 tys obrotow (54 litry) :a4fan: :a4fan: :a4fan: :a4fan: :a4fan:

AHH 90KM to jak jest dobry to wącha ropę, a nie ją bierze.

Jak sie turla, a nie jezdzi

Mam ALH (troche inny, ale jednak 90KM) i to z 7 pali, bo trza cisnac ostro, zeby jakotako sie przemieszczac

no co ty jak za miastem to parzylem do 130 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie średnio 850 - 950 km na baku, ale ja cisne srednio 120 - 140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stą dwłąsnie ta różnica - dane które podają w testach robione sa przy 90 km/h - chodzi tutaj o ustawienie mapy wtrysku - odpowiednio masz je najkorzystnikej ustawione (jesli można tak powiedzieć) przy 30, 60 i 90 km/h - powyżej 120 to już leci w góre - ale przy 160-180 na autostradzie w niemczech to było na powziomie 8,8 litra przy 2000 km w dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeliczeniu dwóch ostatnich tankowań spalanie zmniejszyło się o ok 1 litr na 100km

Powód: opony zimowe węższe od letnich o 4 cm :D

Ja też zmieniłem na węższe zimówki ale spadku spalania narazie nie odnotowałem :mysli: Moze to wina niskich temperatur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zakladam 225/50/17 na zime i jestem ciekaw jaki bedzie mialo to wplyw na spalanie :) (teraz mam chwilowo kapcie zimowe o rozmiarze 205/55/16).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zakladam 225/50/17 na zime i jestem ciekaw jaki bedzie mialo to wplyw na spalanie :) (teraz mam chwilowo kapcie zimowe o rozmiarze 205/55/16).

Będzie więcej palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej niuni przy obecnych warunkach spalanie na trasie wynosi ok 5,5 l-6,5 l odpowiednio do prędkości 140-170 [km/h], a w mieście nie przekroczyło jeszcze 7,0 l, ale w końcu to diesel (który qva niestety ma swoje minusy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 1000 km na baku z różnymi prędkościami jazdy paliwo V-power diesel na autostradach jazda okolo 180 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zakladam 225/50/17 na zime

To nie jest dobre rozwiązanie...

Niby czemu? Gdybym mial codziennie do czynienia ze sniegiem, lodem - to tak, ale 95% czasu tej zimy bede widzial czarny asfalt.

Będzie więcej palił.

To zes chopie ameryke odkryl :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...