Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój AJM na trasie z Niemiec jadąc w 4 osoby z pełnym bagażnikiem prędkość 120-140km/h spalił średnio 5,2 litra/100km.

mój na trasie Frankfurt - Warszawa ( 2 osoby + 4 koła w bagażniku ) ze średnimi

140-160 ( w porywach do 200 ) DE

120-140 PL

spalanie 5,1

tankowanie we Frankfurcie - na jednym baku 1168 km pod dom, zasięg który pozostał 160 km :oklaski:

Niemieckie paliwo to w 100% przypadków mniejsze spalanie.Jeżdzę czasami do siostry do Hamburga i jak jadę do niej na polskiej ropie średnie spalanie 5,8-5,9l,a jak wracam tankując na niemieckiej stacji to raz osiągnąłem nawet wynik 4,8-4,9l/100km ale przeważnie jest 5,1-5,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie ci się nie spieszyło ;) Wlec się taką prędkością po autobahnie ....??? Zasnąłbym chyba - mi spalił 6,87 jadąc 170-200km/h w 3 osoby i zapakowany na maxa - średnia z dystansu blisko 800km. Zakładając twoją średnią 120 i moja 170 wyszło by że przyjechałem 2 godz. wcześniej.

Śr. spalanie na dystansie 25000km to 7,34 l/100km

masz rację - po dniu pracy całą noc w samochodzie do DE potem cały dzień na miejscu i jeszcze perspektywa pokonania 1200 km do domu ... wyrosłem już z debilnego szaleństwa (szczególnie na PL drogach) więc po sprawdzeniu jak autko jedzie trochę je przegoniłem - pusta autostrada w nocy :thumbup: a potem już na tempomacie 140-160 km/h

co do jakości paliwa to jeżdze czasami do Hamburga i moim zdaniem to mit. Na codzień tankuje na dobrych stacjach BP/Statoi/Shell więc nie zauważyłem różnicy vs. niemieckie stacje tej samej marki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P;):kox: mieszkamy w strefie wiatrów zachodnich wieć jadąc tam jedziemy pod wiatr i bryki nam więcej palą :thumbup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Święta jadąc- 880 km na zbiornku. V max 120 km/h. Wychodzi 6.5 średnio. Non stop trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz,  Młody

samochodem zrobilem pierwszą setke i spalanie wyszlo mi 15l/100km jestem przerazony.jazda typowo miejska,spokojna. to normalka przy tym silniku???czy coś z nim jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodem zrobilem pierwszą setke i spalanie wyszlo mi 15l/100km jestem przerazony.jazda typowo miejska,spokojna. to normalka przy tym silniku???czy coś z nim jest nie tak??

Jesteś pewien,że masz 1.6 :shocked: Dużo za dużo. Diagnostyka przede wszystkim,ale to nieodpowiedni dział na taką dyskusję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj na zbiornikiu

trasa:

ok 1400km autostrada srednia 140km/h ( eu ) spalanie 5/100km

4,8L/100km zima, noca, srednia ok 100 ale polskie drogi :D i duzo miast po drodze

miasto ok 1000km

poznań max zima 7L/100km, lato ok 6L/1000km

samochodem zrobilem pierwszą setke i spalanie wyszlo mi 15l/100km jestem przerazony.jazda typowo miejska,spokojna. to normalka przy tym silniku???czy coś z nim jest nie tak??

wrzuc stosowne zapytanie w silnikach. zdecydowane za duzo 10-11Lmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa tankowania pełne

1) 6,98 L/100

2) 7,06 L/100

z termostatem do wymiany ;)

Aaaalee, jazda raczej spokojna i większa część miasto (2 wypady poza, około 250km każdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodem zrobilem pierwszą setke i spalanie wyszlo mi 15l/100km jestem przerazony.jazda typowo miejska,spokojna. to normalka przy tym silniku???czy coś z nim jest nie tak??

Jesteś pewien,że masz 1.6 :shocked: Dużo za dużo. Diagnostyka przede wszystkim,ale to nieodpowiedni dział na taką dyskusję

W pewnych warunkach możliwe. Proponuję bujnąć się w trasę i zweryfikować ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnych warunkach możliwe. Proponuję bujnąć się w trasę i zweryfikować ponownie.

Wyruszenie w trase wiele mowi... ja przy ostatich minusowych temperaturach przy jezdzie tylko w miesie mialem spalaie 10,1 a wczoraj trasa Rzeszow-Lublin-Rzeszów (370 km) 6,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w trasie Koszalin-Poznan-Wrocław - 8,3l A pomiędzy wrocławiem i katowicami przy 120-180km/h wzrosło do 9,8l

Na codzien miasto-trasa po rowno pali jakieś 8,5-9 litrów.

PS. Miałem skodę 1,9 tdi 4x4 i potrafiłem w trasie zejśc do 4,5l a na codzien max 5,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, iż wspominam o tym przypadku tylko w związku brakiem zauważlnych różnic w spalaniu w przypadku małych silników.

Jechałem ostatnio ze szczecina do wawy i z powrotem. Z tym że był to Lincoln Town Car 1997. 4,6 L oczywiście benzyna. auto spaliło 11 w strone wawy. z powrotem komp pokazał 14 średnio. Gdzie jest pies pogrzebany. W strone wawy tankowałem w BP. Z powrotem w Shellu.... a ktos mi kiedys wspominał że Shell bierze z Orlenu paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest pies pogrzebany

w twoim "bucie"

przecież warunki na drodze nie były identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym tankowaniu wyszło mi spalanie średnie po mieście 13,5 L, czy to nie troszkę za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to chla wiadrami jak jest zimny silnik i miasto, w innych warunkach przyzwoicie...

A teraz jeżdżę chwilowo "ósmym cudem techniki" maluchem, spalił 7,9 l / 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...