Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

110 TDI

miasto - 6.5l/100km

trasa 120-150 km - 5.5l/100km

ON - Shell V-Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość MorgothV8

Z tempomatem podobno tak jest że lekko więcej

Wynika podobno to z tego że komputer stara się utrzymać za wszelką cenę stałą prędość, więc częste korekcje na + i na - co podobno powoduje lekko większe zużycie, najmniejsze to by było jakby ustawić niue stałą prędkość a stałe obciążenie (taka moja opinia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa - 10/100 - Pb

Miasto - od 17 do 19 /100 Pb

Czy coś jest nie tak ? Bo wydaje mi się że trochę chlepce . Jeżdżę średnio , raczej go nie żyłuję.

Czy po podłączeniu VAG-a wyjdzie że coś jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa - 10/100 - Pb

Miasto - od 17 do 19 /100 Pb

Czy coś jest nie tak ? Bo wydaje mi się że trochę chlepce . Jeżdżę średnio , raczej go nie żyłuję.

Czy po podłączeniu VAG-a wyjdzie że coś jest nie tak ?

na bank wyjdzie, spalanie masz dużo za duże w mieście, w trasie mogłoby być o litr mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę potrafił sobie Vagiem sam sprawdzić ? Tzn. wkleił bym jakieś logi dla Was.

A ile powinien mi na mieście palić jeżdżąc tylko krótkimi cyklami ( odcinkami ) - np. raz dziennie po 2 lub 3 km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzisz sobie ze zczytaniem błędów. poczytaj ten temat ale wg mnie na krótkich odcinkach przy bardzo delikatnym obchodzeniu się z gazem powinien chlapnąć 12-13 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzisz sobie ze zczytaniem błędów. poczytaj ten temat ale wg mnie na krótkich odcinkach przy bardzo delikatnym obchodzeniu się z gazem powinien chlapnąć 12-13 litrów.

Jak rok temu sprowadziłem go do Polski to falowały obroty i na skrzyżowaniu lubił sobie zgasnąć. W forum pisali że przepustnica do czyszczenia. Postanowiłem wyciąć kata i wstawić rurkę. Co się okazało - pofalowało tak przez kilka dni i na tym koniec, już nie gasło. W tej chwili bardzo rzadko obroty zafalują ( auto nie gaśnie ) . Może tu gdzieś tkwi przyczyna dużego spalania. Filtr powietrza nówka ( zawsze wszystko wymieniam na czas ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam silnik 1.8 125 km i na miescie mi spala 10 l ty masz 2.8l wiec nie dziw sie jak ci spali 15-16l jak wysoko krecisz spali wiecej jak go nie podkrecisz to go mulisz i tezz bedzie hleptal... co do przepustnicy to sama przepustnica nie zmiejszy ci spalania o 5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja go zamulam :). Hmm, to w zasadzie jak sie powinno jeździć silnikiem 6-cyl. ? W zakresie jakich obrotów ? podajcie przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie 580km średnio 9,1l/100km :)

Jakie predkosci?

Pytam z ciekawosci, bo nawet moje Q ma problemy zeby spalic tyle w trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzisz sobie ze zczytaniem błędów. poczytaj ten temat ale wg mnie na krótkich odcinkach przy bardzo delikatnym obchodzeniu się z gazem powinien chlapnąć 12-13 litrów.

Jak kolega jezdzi na krotkich dystansach , to ja bym sie nie dziwil takim spalaniem :) Ale to raczej przy troche ciezszej nodze , by mu tyle palilo. Chociaz nie widze tu jakiegos duzego odskoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

:shocked::blink::slina::shocked:

Średnia ostatnio z 280 km (90% trasy) 11,4 l/100 km ... ta wymiana termostatu sporo pomogła...

Na FIS-ie, więc w rzeczywistości gdzieś 11,9-12 (bo FIS mi zaniża o około 0,5 litra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie 580km średnio 9,1l/100km :)

Jakie predkosci?

Pytam z ciekawosci, bo nawet moje Q ma problemy zeby spalic tyle w trasie...

na autostradzie 170-210, na normalnych drogach to wiadomo jak pusto i równo to momentami do 150, średniej prędkości nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trueogre

Mój jak sobie pojade cały czas autostradą 22 to łyka 13 literków, a w cudownym Grodzie Kraka w wspaniałych korkach średnia wychodzi

mi 12,2 litra :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% trasa , na urodzinki i spowrotem :P

Autostrada srednio 150-160km/h , droga 81 (ekspresowa i ogolnie dwupasmowa) 120-130km/h , no i chwilami , jak korki czy cus to zdecydowanie wolniej :)

Dystans wyszlo mi gdzies ok. 350km

SREDNIA: 8,4L/100km (na FISie) :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie 1260 km Mk-Wisła-Mk - 80 litrów = 6,3 litra także :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...