Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja srednia z calej zimy to jakies 9,2.

a kiedy była ta zima :decayed:

u mnie 6,8

mierzone od przyjazdu do PL 11 000 km zrobione po warszawie + 500 km poza miastem na trasie

średnie miejskie ( light ) 6.4-6.8

trasa W-wa - Płock - W-wa -> 6,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wreście lato przysło i dziś po zalaniu na liczniku wyszło 460km, czyli spalanie około 11,9l/100km. Oczywiście tylko po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa spokojnie 110-130km/h, dwie osoby plus auto załadowane na full okolo 5,3L

Jak wyzej ale dynamiczniej, srednia 130-150 km/h momentami 180Km/h - 5,8L

Miasto - raczej krótkie odcinki do 10km i znów nagrzewanie auta od nowa - 6,9L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

wczoraj wracając z Łowicza postanowiłem sprawdzić minimalne spalanie mojej niuni i zauważyłem że:

- jadąc ok 80 km/h na włączonym tempomacie spalanie na Fisie pokazywało 3,8 l i jadąc już na rezerwie przejechałem ok 100 km i jeszcze komputer wskazywał mi że moge zrobić 70 km. W związku z tym mam takie pytania czy wskazania mogą być prawdziwe i czy warto zaufać wskazaniom dotyczącym ilości przejechanych kilometrów na zbiorniku .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

wczoraj wracając z Łowicza postanowiłem sprawdzić minimalne spalanie mojej niuni i zauważyłem że:

- jadąc ok 80 km/h na włączonym tempomacie spalanie na Fisie pokazywało 3,8 l i jadąc już na rezerwie przejechałem ok 100 km i jeszcze komputer wskazywał mi że moge zrobić 70 km. W związku z tym mam takie pytania czy wskazania mogą być prawdziwe i czy warto zaufać wskazaniom dotyczącym ilości przejechanych kilometrów na zbiorniku .

Pozdrawiam

Wskazania mogą być prawdziwe, ale.... nie muszą, warto to sprawdzić i ustawić żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie, że jeżeli FIS pokaże Ci, że na baku zrobisz jeszcze 50 km to powinieneś zrobić trochę więcej (oczywiście przy bardzo spokojnej jeździe), ale nie radzę tego sprawdzać na sobie, tym bardziej w dieslu, bo możesz nabyć bolesnego doświadczenia (czyt. odpowietrzanie diesla, bardzo przyjemna rzecz :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w trakcie sprawdzania spalania.

Zalałem do pełna i teraz:

1.Jeździ głownie żona do pracy(ja Felicją w gazie).Większość trasy i nie więcej niż 120km/h.

2.W niedzielę pojechaliśmy do teściów.Ja prowadziłem.Autostradą od Gliwic do Krapkowic.To ok.60km z predkością do 180km/h,średnia jakieś 150km/h.Dalej do Prudnika to już liczne wioski i ograniczenia ale w sumie trasa.

3.Powrót już bez autostrady i spokojny raczej bo nie ma gdzie się za bardzo rozpędzić,jedynie po wyjeżdzie ze Strzelec w kierunku Toszka/Pyskowic.

PODSUMOWANIE:

Jest super.Przejechane ponad 500km a w baku jeszcze ponad 20 litrów zostało sądząc po wskazówce.

Po zatankowaniu znów do pełna obliczę średnią dokładnie i podeślę.Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

ja teraz testuje paliwo 100% BIO z Orlenu. Zalałem na próbę pól baku, jak narazie chodzi ładnie oprócz tego że zamiast smrodu ropy czuć smażonym olejem ;-)

Jak skończę ten test to napiszę co i ile ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to możliwe że robiąc dzienie w cyklu miejskim 8km czyli auto ciągle niedogrzane pali mi 9-10l Audi 1.9 TDI 90km 95rok, regularnie wymieniam olej i wszystkie filtry nie ma żadnych objwów usterki jedynie zdaża się że rano po uruchomieniu dymi na biało ale już po 1 minucie (po przegazowaniu) jest ok. Nie ma żadnych ubytków oleju ani płynu chłodzącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak byc... silnik masz juz wiekowy. Najlepiej jakbys zrobil jakas diagnostyke.

Z drugiej strony mysle, ze powinien palic Ci w graniach max 7-8 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to możliwe że robiąc dzienie w cyklu miejskim 8km czyli auto ciągle niedogrzane pali mi 9-10l Audi 1.9 TDI 90km 95rok, regularnie wymieniam olej i wszystkie filtry nie ma żadnych objwów usterki jedynie zdaża się że rano po uruchomieniu dymi na biało ale już po 1 minucie (po przegazowaniu) jest ok. Nie ma żadnych ubytków oleju ani płynu chłodzącego

swojego czasu jezdzilem do pracy 9km i na caly bak wyszlo mi 6,1

oczywiscie bylo tez troszke innych odcinkow ale zadnej trasy.

no i jezdze zawsze bardzo spokojnie. 9-10 to wrecz niemozliwe.

nawet jak bys pałował go niemiłosiernie jest to wynik az nierealny jak na takiego diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem szczerze , że jest tu wielki bałagan benzyniaki ,dizle ,różne pojemności silników , a taki wątek powinien dać porównanie mniej więcej samochodom o porównywlnych specyfikacjach . Może założyc nowe dla dizla i benzynki no i kapcie podawajcie rozmiar bo to ma wpływ na wynik spalania. np moje wyniki

A4 B5 1,9 AHU - 98 PS

Lato:

Kapcie R17 / 235

trasa 6,4

miasto 6,9 ( 4, 5 km do pracysilnik niedogrzany)

Zima

Kapcie R15/195

trasa 6,2

miasto ok.6,8-7,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie.Wczoraj tankowalem znów do pełna.Rezerwa mi się jeszcze nie zapalila a weszło 48 litrów z hakiem po 608 km a średnia 7,9l/100km po trasach jak pisałem wcześniej.Jestem bardzo z tego zadowolony.

Koła standard czyli 195/65/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T AJL quattro:

miasto:

11.5l - ewidentny PSJ

13.5l - codzienna, raczej dynamiczna jazda

26l - ogień w szopie :evil:

trasa:

9l - spokojna, do 110 km/h, mało wyprzedzania

12l - bardzo dynamicznie, średnia 110km/h na trasie Kalisz-Poznań, chwilowo do 200 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...