Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na zbiorniku ostatnio zrobiłem ok.~940 Km . Troszkę trasy troszkę Wawki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno może pytanko troszkę odbiegające od tematu.

Czy silniki V palą więcej od silników R ? Które są lepsze, wytrzymalsze i jaka jest różnica w jeździe pomiędzy V-kami a R-zędówkami ?

wiecej cylndrow - wiecej gęb do wyżywienia. :wink4: nawet gdy nie wykorzystujesz mocy, silnik musi pokonac opory ruchu dodatkowych dwoch cylindrow, oraz wystepuja dodatkowe straty ciepla. niestety czesc naszego paliwa jest tracona na podgrzanie ziemskiej atmosfery. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie raczej skierowane do posiadaczy autek w których producent zaleca pb 98 czyli chyba wszystkie V. Czy zaobserwowaliście różnicę w spalaniu pomiędzy 95 a 98?

Różnica naprawdę niewielka, jeśli masz stosować raz na jakiś czas to lepiej nie lac pb98 bo różnicy nie zauważysz. Apropo ja mam V i u mnie producent zaleca pb 95, tak jest na klapce wlewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót po zakupie (wtorek 18 marca):

Hamburg - autostradą w okolice Berlina - autostradą do granicy - Świecko - Poznań - płatna autostrada - Konotopa - śnieżyca jak diabli - Płock - Nowy Dwór - okolice Warszawy

Jakieś 920-940 km, 12 godzin za kierownicą, na FIS-ie średnie spalanie 6,7, średnia prędkość 90 km/h. Zero bagażu, tylko kierowca w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moje autko od 10 marca. Zrobiłem nim około 1500 km od tego czasu. Moje obserwacje to ok 6,5-7,5 litrów w mieście. Przy w miarze oszczędnej jeździe na długiej trasie po polskich drogach przy załadowanym po dach bagażniku i z 2,5 osobami na pokładzie wyszło mi 5,2 litra. Na autostradzie spalił ok 7,5 litra, ale przy jeździe w granicach 150-200km/h. I jeszcze było pod pedałem ale nie szalałem zbytnio.Pewnie byłoby niższe przy węższych oponach. Ja mam 205 akurat-za to lepiej sie dróg trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Londyn- Rzym- Wisla-Warszawa-Londyn 6335km jazda w miare przepisowa ;) , spalanie z Fis od 8.4 l/100km do 10l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TrasaTrasa Gorzów Wlkp - Lidzbark Warminski - 450 km - kierowca +pasazer, duzy bagaz, jazda dynamiczna, do 4 tys RPM i do 180 km/h - spalanie wyszlo 7,7 l/100

Trasa Lidzbark Warminski - Swinoujscie - 540 km - kierowca +pasazer, duzy bagaz, jazda normalna zazwyczaj do ok 3 tys RPM i do 130 km/h - spalanie wyszlo 6,5 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

titka powiedz mi co robisz ze spala ci tylko 8l, jak ty to jezdzisz? ja mam takis sam silnik tylko 97 rocznik autka i spala mi 10-11 l

Witam .Nie wiem co robie taka kupilem, smigam jeden rok i bez zmian, choc pokazuje mi jakis blad na vagu.Moja regula to unikac watpliwych stacji, jak paliwo smiesznie tanie to dla mnie jest cos podejzane. W aucie nic nie grzebalem po prostu tak jest, a noge mam ciezka raczej tak ze u kolegi chyba cos nie tak , bo ja wyrabiam normy tak mi sie zdaje.Ostatnie notowania 1000km ta sama trasa podobne predkosci wynik 102 litry czyli bez zmian. Dbajcie o niunie to bedzie ok. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam w automacie 1.9Tdi 110km i w miescie mi pali jakies 9-10 litrów.Przy zapaleniu rezerwy zatankowałem 15 litrów i zrobiłem tylko 160km.Ale na pełnym zbiorniku w tamtym roku robiłem jakies 800km po miescie.

Masz coś ładnie spieprzone...pali duzo za duzo jak na 1.9 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś ładnie spieprzone...pali duzo za duzo jak na 1.9 tdi

Tylko ze trzeba brac pod uwage , ze to automat!!a nie zwykły manual.Jak mowisz ze mam cos spie.... to jak myslisz co to moze byc.Moze jakies sugestie??

[a może nie w tym temacie? nie robimy OT!] - schiller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania podam ilość przejechanych km na pełnym baku dla silnika 1.9 TDI 116 KM.

Mam przejechane 900 KM i dopiero zapaliła sie kontrolka paliwa. Myślę że dobije do 1000 KM. Trasa mieszana, tak około pół na pół: miasto, trasa. W trasie prędkość nie przekraczała 150 km. Nie wiem dokładnie ile ma bak pojemności, przypuszczam ze 60 l.

Spalanie = (60 / 1000) * 100 = 6l

Niestety nie pokazuje mi średniego spalania.:(

Z własnej praktyki silnik 1.9 TDI 110 KM mniej pali, (około 1 litra).

A jak palą wasze traktorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przejechałem 2000 km bez kasowania FIS'a, połowa w trasie, polowa miasto... spalanie z tych 2 tys km 7,7 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...