Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie spalanie w trybie codziennym:

1)dom - praca - dom :zemdlal:, czyli ok. 40km w dwie strony w korkach (pruszków - przez jerozolimskie - łopuszańska :slina: ) do. 10 l / 100km

2) trasa do 7

A na LPG:

1) ta sama trasa ;P - na 40 litrach - do 300 km czyli ponad 10 l / 100 km

2) w trasie 8-9l

Ale to przy jeździe codziennej, zazwyczaj pali więcej :th:

W tym tygodniu wymieniam filtry, przeczyszczę przepustnice, może Egr. Powinno być lżej ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bo jezdzisz jak Ci.a .... :polew: :polew: :polew:

musze Ci pokazac do czego sluzy pedal gazu .... :naughty:

Bardzo dobrze wiem od czego jest pedał gazu :angry:

Po programie było ostre ciśnięcie non stop i ani razu nie udało mi się przekroczyć 7,5/100

Ostre ciśnięcie oznacza u mnie dosyć częste wciskanie pedału do dna i granicą prędkości dochodzącą do 180 czasem 190 :naughty:

PS. Zobaczymy co będzie teraz bo mam zamiar cały zbiornik przejechać w korkach a przy pustej drodze z pedałem w podłodze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zatankowałem 66 litrów, kontrolka oczywiście na żółto, a komputer pokazywał, że przejadę jeszcze 60 km. czyli instrukcja mówi prawdę - bak 70 litrów.

U mnie około 1000 km na baku.Trasa+miasto.

Też mi pare razy weszło 65 litrów raz nawet 68 i to na rożnych stacjach więc bak mam chyba 70 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na silniku 1,8 adr na 55l paliwa przy mieszanym trybie wychodze 630 km, a na trasie ok.700km oczywiście różnie to jest z szybkościami, ale przeważnie go ciągne ostro... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motór BDG, trasa Niemcy -> Polska (A3->A9->ring berliński->berlinka->szczecin->trójmiasto), około 1200km

średnia z FISa 8,4

średnia prędkość 120km/h (z FISa) (po Niemczech odcinki gdzie 200km/h było dłuuuugo trzymane - cicho mi tutaj :-P )

przy 200km/h pali w przedziale 11-12 (wcale nie tak dużo chyba)

kierowca + komplet dodatkowych opon + 90 butelek wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spalanie takie samo jak przy 2.5 Q :tongue4::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spalanie takie samo jak przy 2.5 Q :tongue4::kox:

spokojnie :gwizdanie: spalanie zawyżone przez.... jazdę po Niemczech :evil: dopiro potem zaczęło spadac.

Ale porównania co do motóra 130ps to nie ma, to był wymiatacz pod względem ekonomii :hi:

Prosze uzupelnic profil :polew::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spalanie takie samo jak przy 2.5 Q :tongue4::kox:

spokojnie :gwizdanie: spalanie zawyżone przez.... jazdę po Niemczech :evil: dopiro potem zaczęło spadac.

Ale porównania co do motóra 130ps to nie ma, to był wymiatacz pod względem ekonomii :hi:

To czekamy na wpis w tym dziale ;)http://www.a4-klub.pl/smf/moja_a4-b16.0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m

kierowca + komplet dodatkowych opon + 90 butelek wina

:polew:

dobre jakies ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównania co do motóra 130ps to nie ma, to był wymiatacz pod względem ekonomii :hi:

W niektorych warunkach spali Ci tyle, co i przecietny AVF :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeniu

motór BDG, trasa Niemcy -> Polska (A3->A9->ring berliński->berlinka->szczecin->trójmiasto), około 1200km

średnia z FISa 8,4

średnia prędkość 120km/h (z FISa) (po Niemczech odcinki gdzie 200km/h było dłuuuugo trzymane - cicho mi tutaj :-P )

przy 200km/h pali w przedziale 11-12 (wcale nie tak dużo chyba)

kierowca + komplet dodatkowych opon + 90 butelek wina

ja ostatnio miałem okazję jechać 80 km przez miarę kręte i nierówne drogi (góra,dół)

średnia tak 80-100km/h , 6 biegu nie używałem , pedał był "muskany" :decayed:

spalanie 5,8 w 2.5BDH Q :naughty: , Cubera 1.9 170km na tym samym odcinku miało średnią 5,6 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównania co do motóra 130ps to nie ma, to był wymiatacz pod względem ekonomii :hi:

W niektorych warunkach spali Ci tyle, co i przecietny AVF :tongue4:

Tyle że bicie takiego rekordu wymaga stalowych nerwów :shocked: Szóstka, max 100 km/h i zero jakiegokolwiek wyprzedzania

Ale jak o tym zapomnisz i zaczniesz budzić te sześć garnuszków :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle... ciekawe ile Wam wyszlo realne spalanie (bo rozumiem, ze to wyniki z FISa).

Mi sie nie udalo nigdy zejsc ponizej 6,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeniu

Niezle... ciekawe ile Wam wyszlo realne spalanie (bo rozumiem, ze to wyniki z FISa).

Mi sie nie udalo nigdy zejsc ponizej 6,3.

Tak , dane z FISa. Nadmieniam iż nigdy w przyszłości nie zamierzam już tak jeżdzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz sie udalo zrobić wynik 5,8 na trasie Warszawa-Rzeszów, ale na padnietej turbinie, predkośc max 120 km/h i bardzo delikatnie z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle... ciekawe ile Wam wyszlo realne spalanie (bo rozumiem, ze to wyniki z FISa).

wyniki z Fis'a moga przedstawiac realne spalanie .... kwestia kalibracji wskazan .... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m

kierowca + komplet dodatkowych opon + 90 butelek wina

:polew:

dobre jakies ... ?

noo, ale to nie dla mnie i tak było... Straaaszne pieniądze, facet w ciągu roku kilka takich zakupów potrafi zrobić (około 1500EUR zakup)

Trzeniu

spalanie 5,8 w 2.5BDH Q

przyznaję, że zadziwiająco niskie spalanie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle... ciekawe ile Wam wyszlo realne spalanie (bo rozumiem, ze to wyniki z FISa).

wyniki z Fis'a moga przedstawiac realne spalanie .... kwestia kalibracji wskazan .... :wink4:

dokładnie, FIS wskazuje dokładne spalanie, ale tylko w określonych warunkach, tzn gdy cały dystans jeżdżę tym samym stylem. gdy kilkadziesiąt km zrobię spokojnie i kilkanaście szybko, to FIS sporo zaniża (niecały litr na 100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...