Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnie spalanie w trasie 7,5-10,0 w zaleznosci od jazdy (130-210).

Na baku robie jakies 700-800km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio w ADP wychodzi:

kółka zimowe 195/65R15

Trasa:

spokojnie 100-110 6,5l

dynamicznie (nawet bardzo) przelotowa 140 8,0-8,5l

Miasto:

dynamicznie (inaczej nie umiem) ~10l

kółka letnie 235/45R17

Trasa

spokojnie - nie umiem :gwizdanie:

dynamicznie, przelotowa 140 8,5l

bardzo dynamicznie przelotowa 160 9,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie jakości paliwa lanego do baku i przełaożCassandra's Dreamnia na spalanie.

Na pierwsze tankowanie wybrałem OO z racji że mam łatwy dostęp. Trochę mnie przeraża wysokie spalanie jakie osiągam na nim tzn ok 9 l. To są narazie wstępne obliczenia. Jeżdzę codziennie ok 30 km można poiwedzieć w cyklu mieszanym w jedną stronę. Czy również uważacie że to troszkę za dużo??

Mam A4 Avant 200 rok, 1,9 TDI 116 KM w automacie + klima :/. Ile mi powinien spalic przy normalnej jeździe (max do 2 500 obr)??

Dzięki z góry za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie jakości paliwa lanego do baku i przełaożCassandra's Dreamnia na spalanie.

Na pierwsze tankowanie wybrałem OO z racji że mam łatwy dostęp. Trochę mnie przeraża wysokie spalanie jakie osiągam na nim tzn ok 9 l. To są narazie wstępne obliczenia. Jeżdzę codziennie ok 30 km można poiwedzieć w cyklu mieszanym w jedną stronę. Czy również uważacie że to troszkę za dużo??

Mam A4 Avant 200 rok, 1,9 TDI 116 KM w automacie + klima :/. Ile mi powinien spalic przy normalnej jeździe (max do 2 500 obr)??

Dzięki z góry za odpowiedzi

Pozdrawiam

Spalanie dużo za duże... :no: w 6 litrach się powinieneś mieścić spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 6 raczej nie, bo to automat, ale napewno nie w 9... Tylko diagnostyka Ci cos powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kapcie 195/65 r15

Przed wirusem ok 6.5

teraz ok 7litrów i o dziwo wynik podobny w mieście jak i na trasie

Miasto Wrocław ( odcinki ok 5 km w 90%)

Trasa (Wrocław - Rzeszów) na A4 prędkość 150-170 km/h reszta ile się da

Myślę ze to ok :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam 1,8 na baku robie 600- 650 , trasa 700- 750 (przy normalnej jezdzie do 140km/h)

ale jak troszke poklepie to na baku nawet 450 nie zrobie wiec tak to jest .

mam opony 195 wiec tez daje jak mialem 205 mialem spalanie wieksze o okolo 2 l/100

nastepne autko napewno bedzie diesel , kolega ma a4 2,5 tdi 180 km i mu mniej bieze jak mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże głównie po mieście i na baku robie około 1000 km, czyli spalanie wychodzi na poziomie około 6 litrów, nie oszczędzam mu obrotów.

Silnik AJM, opony 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże głównie po mieście i na baku robie około 1000 km, czyli spalanie wychodzi na poziomie około 6 litrów, nie oszczędzam mu obrotów.

Silnik AJM, opony 205/55/16.

Mi pali w mieście ok 8 litrów. Silnik i rozmiar opon taki sam tylko automat i kombi. Czy spalanie w moim przypadku jest normalne czy powinien mi palić mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej normlane ze względu na automat, z nim zawsze więcej pali. A jaki masz styl jazdy?? Ostry, normlany czy PSJ??

Bo ja jeżdżę raczej normlanie, jak trzeba docisnąć to nie oszczedzam, a ogólnie jade spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja smoczyce :wink4: tankuje za 10 F,to jakies 9,cos tam litra, i rekord w trybie mieszanym 136km, ale jak trzeba to przycisne,choc za bardzo nie ma czym,pewnie ,jakby jakis mechanior postukal i popukal dookola,to moze by cos wykombinowal,zeby zarla mniej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie jakości paliwa lanego do baku i przełaożCassandra's Dreamnia na spalanie.

Na pierwsze tankowanie wybrałem OO z racji że mam łatwy dostęp. Trochę mnie przeraża wysokie spalanie jakie osiągam na nim tzn ok 9 l. To są narazie wstępne obliczenia. Jeżdzę codziennie ok 30 km można poiwedzieć w cyklu mieszanym w jedną stronę. Czy również uważacie że to troszkę za dużo??

Mam A4 Avant 200 rok, 1,9 TDI 116 KM w automacie + klima :/. Ile mi powinien spalic przy normalnej jeździe (max do 2 500 obr)??

Dzięki z góry za odpowiedzi

Pozdrawiam

Spalanie dużo za duże... :no: w 6 litrach się powinieneś mieścić spokojnie...

Obliczenia w ktgórych mi wyszło 9/100 to były takie na oko.

Teraz byłem na majówce to wyszło mi w trasie 6,8.

Tylko nie miałęm okazji sprawdzić jaką ma pojemność bak. Słyszałem że 65 l. Czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie miałęm okazji sprawdzić jaką ma pojemność bak. Słyszałem że 65 l. Czy to prawda??

62 l :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie miałęm okazji sprawdzić jaką ma pojemność bak. Słyszałem że 65 l. Czy to prawda??

62 l :th:

Dzięki za tak szybką odpowiedź.

Jeszcze jedna rzecz, a mianowicie ile wchodzi do odpowietrznika. Słyszałem że jakieś 10-15% pojemności baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he ...

Przy 240 km/h na cyferblacie (225/45/17) spalanie z FISa oscylowało wokół 18-19l :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie w trasie 90-150 km/h ok 4,2-4,5 l/100

w Wa-wie (koreczki itd) - ok 7,2 - 7,6l/100

jeżdzę raczej dynamicznie

co jakiś czas (raz na 3-4 miesiące) dolewam do diesla dodatek STP (buteleczka na dwa pełne tankowania)

pozdro. :audi::a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...