Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja sie tak tylko zastanawiam....po co produkowali silniki 1.6 1.8 ? skoro 2.6-2.8 pala tyle samo a maja osiagi o niebo lepsze.

po to robili 1.6 i 1.8 zeby mozna bylo sobie z nimi na kreske jechac:P i sie poscigac :)

Taaa i miec ponad 10s do setki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewazne.. wazne te jest zabawa:P

Ja sie tak tylko zastanawiam....po co produkowali silniki 1.6 1.8 ? skoro 2.6-2.8 pala tyle samo a maja osiagi o niebo lepsze.

po to robili 1.6 i 1.8 zeby mozna bylo sobie z nimi na kreske jechac:P i sie poscigac :)

Taaa i miec ponad 10s do setki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 AAH 174 PS Benzyna

Na trasie pali ~7.4l/100km

Ta a mi

4.2 ABZ 300 PS Benzyna

na trasie pali 8.03467l/100 km

w cyklu miesanym 9.74207189l/100 km

a po mieście 11.4567821002l/100km

Styl jazdy agresywny z przewagą wolnych obrotów i zjazdy z górki na luzie

:polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie maja fantazje ..wink

7,4l to moze on spali ale przy 60-70km/h na 5-tce - fajna mi trasa

dodatkowo piszesz ze pali 9l srednio - nie jezdzac jak stary dziadek ..... tez fajne

Ja tu sobie jaj nie robie bo po co -nie wierzycie to nie! A że pali na trasie ~7.4/100 to nie przy 60-70km/h tak jak tu kolega eMeM sie wysmiewa ale niech mu bedzie. Takie spalanie mi wychodzilo jeżdżąc do niemiec i nie 60-70km/h tylko do 140km/h. A silniki 30V pala troszkę więcej wiem bo jeździłem parę dni passatem szwagra to przy jeździe mieszanej 10l/100km- więc litr więcej niż mój gnojowóz. Jak ktoś chce sie przekonać to za 3 tyg. bedę jechał do szwajcarii to mogę kogoś zabrać to się przekona. A gazoliny nie założe bo po co jak spalanie niskie. Jeszcze dodam takie spalanie miałem jadac sam- a jak miałem 4 pasażerów i bagarze to ponad 8l/100km. POzdrawiam :rant:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na trasie 570km Warszawa - Szczecin średnie spalanie wg. komputera 9,2 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja żona jadąc wczoraj poznańską do Wawy (trasa jakieś 60km) zrobiła średnią 5.4l/100km i aż mi kopara opadła :shocked:

Tylko kurde zapomniałem sprawdzić średnią prędkość :naughty:

A dodam, że mam czipsa od Rogalottiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie maja fantazje ..wink

No widzicie trzeba umieć wyczuć samochód. Po kupnie przez 1 tydzień mi palił 10.5l/100km. Dopiero później go wyczułem i spalanie spadło. W moim jest takie przejście w pedale gazu takie jakby załamanie w połowie czuć, że ten pedał wciska się ciężej i wtedy samochód lepiej przyśpiesza. Jeżdżąc do tego przejścia widać efekty na 5 biegu jest to ok 130-140 km/h. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja zonka ostatnio pojezdzila po miescie i srednia : 8,3 l/100km :P ale to jest oczywiscie skrajnosc :)

Nie wierze wogole w to co niektorzy tu wypisuja , celem tego tematu bylo chyba pokazanie ludziom ile dany silnik naprawde pali w roznych warunkach jazdy , a tymczasem z tego co tu widac to kazdy sie przebija o ile mniej jego auto pali :) Co do diesli to w tym przypadku pewnie jest w wiekszosci prawda , chociaz tez niektorzy bajerke puszczaja :) Ale spalanie benzynowek niektorych to po prostu cud nad Wisla :P No nie wazne , wracajac do tematu:

Caly bak znowu przejechany, TYLKO MIASTO i dynaczna jazda wylacznie!!.

Spalanie na kompie srednie wyszlo 16,2 :) Jak mialbym jezdzic jak pipka to pewnie bym sie zmiescil kolo 12 ale kto tak jezdzi hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota rav4 2.0 150PS 3drzwiowa i ja za kierownicą => 11,3 w trasie

No ale do ok 150 potrafiła bujnąć przy wyprzedzaniu bez zmęczenia

Trasa Kraków Bochnia x2 i tyle wyszło wg kompa, a pewnie jest więcej :naughty:

Szkoda że nie ma silnika 2.8 bo by spaliła sporo mniej :D

Fajnie sie jeździ tenerówkami, ale nie jak sie chce szybko zakręty przejsć, no i cholernie tą ravką zarzuca, nawet na suchym to czuc, nie wiem czym to spowodowane jest, i to nie tylko moja opinia :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze wogole w to co niektorzy tu wypisuja , celem tego tematu bylo chyba pokazanie ludziom ile dany silnik naprawde pali w roznych warunkach jazdy , a tymczasem z tego co tu widac to kazdy sie przebija o ile mniej jego auto pali Co do diesli to w tym przypadku pewnie jest w wiekszosci prawda , chociaz tez niektorzy bajerke puszczaja Ale spalanie benzynowek niektorych to po prostu cud nad Wisla No nie wazne , wracajac do tematu:

Pisząc o moim spalaniu robiłem sobie jaja (bo ten 2.8 V6 jeszcze dodatkowo 12V pali mniej niż ktoś niżej napisał 2.5 TDI)

Chcesz prawdziwe dane benzyniaka to Ci podam

podaję po kilka danych (na kropelce, delikatnie, średnio, ostro, dawca organów)

Trasa:

9,9 11 12 14 17

Mieszany (około 70% trasy, trochę miasta, w tym też krótkioe odcinki na zimnym):

12 13,5 14,5 16 ?18? (nie wyjeździłem całego zbiornika jak dawca organów)

Miasto (typowo po mieście, 50% krótkie odcinki)

14 15-16 18 22 32

Masz spalanie benzyny bez upiekszania (jak widać da się poniżej 10 ale da się też powyżej 30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mialem nieprzyjemną sytuacje bo brakło mi paliwka :D ale że tankowany byl wczesniej do pełna to łatwo policzyc ile km na baku zrobiłem...860 km na 65 litrach to daje srednią 7,558/ 100 km. Dodam ze ok 600 km z tego to była trasa Rzeszów-Warszawa-Rzeszów i reszta miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mialem nieprzyjemną sytuacje bo brakło mi paliwka :D ale że tankowany byl wczesniej do pełna to łatwo policzyc ile km na baku zrobiłem...860 km na 65 litrach to daje srednią 7,558/ 100 km. Dodam ze ok 600 km z tego to była trasa Rzeszów-Warszawa-Rzeszów i reszta miasto.

"brakło paliwka" tzn auto stanęło?!?!?! ... to polecam poczytac co może się stać gdy jest zapowietrzona pompa lub/i o odpowietrzaniu pampy paliwowej w 2,5 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"brakło paliwka" tzn auto stanęło?!?!?! ... to polecam poczytac co może się stać gdy jest zapowietrzona pompa lub/i o odpowietrzaniu pampy paliwowej w 2,5 TDI.

Tak, auto stanęło... ale zalałem i działa normalnie.... Czy zawsze w takiej sytuacji trzeba odpowietrzyć pompe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mialem nieprzyjemną sytuacje bo brakło mi paliwka :D ale że tankowany byl wczesniej do pełna to łatwo policzyc ile km na baku zrobiłem...860 km na 65 litrach to daje srednią 7,558/ 100 km. Dodam ze ok 600 km z tego to była trasa Rzeszów-Warszawa-Rzeszów i reszta miasto.

Kurde aż tyle Ci wchodzi do Baku. Ja maxymalnie wcisnołem kiedyś prawie 55 litrów tyle, że jak zaraz sie rezerwa zaświeci to tankuje. A tak a propo ile zostaje w baku jak się rezerwa zapali.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360km trasa 140km miasto spalanie = 11l LPG

na pełnym baku gazu 360kilometrów max, choć ostatnio zatankowałem na bliskiej :> i wyszło mi 390, praktycznie wszystko robię w trasie po mieście mało jeżdżę

Ale jaki masz zbiornik ? mi wchodzi 41-42 gazu a to co pisalem wyzej to jeszcze dolalem 10L na tej samej stacji i tyle wyszlo .. Na pelnym baku czyli 42L robie od 330-380

do baku wchodzi mi około 41-42 litry czyli tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w trasie na zachodnim paliwie pelny bak i do zapalenia rezerwy 1100km,na polskim paliwie te same warunki, predkosc ,ta sama trasa 980km

trasa 4,8-4,9 l/km

miasto 7-7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...