Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi ostatnio pali śr. 8,5/100. Trasa (130-140) i troche miasta. Spalanie z calego okresu zimowego to 8,8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość puchatek27

Dokladnie tak. Przy jezdzie mojej zony-czytaj "piz*owatej jezdzie"-jak wiekszosc kobiet to robi,a wiec delikatne ruszanie z miejsca i zmiana biegow ponizej 2.5tys.obr ,spalanie z ostatniego miesiaca( jazd tylko po miescie) wyszlo 11.3l/100 :tongue4: :th: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma A3 1.9 110 KM w automacie. pali mu 12 w mieście i 7 na trasie teraz. Czy to normalne? Bo mi się wydaje że troche sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był telefon i jak stałem tak pyknęłem trasę i musiałem sie mocno spieszyć!!! Pełny bagażnik i 4 osoby na pokładzie:

1. Do granicy (wiadomo jak PL warunki na drodze):

460km 29,40litrów spalanie: 6,391 czas: 4h35min śr. prędkość: 100,36km/h

Warunki: temp. 1-4st.C, miejscowe mżawki. ,mocny wiatr

2. Po niemieckim autobahnie (środek nocy do rana):

697km 55,22litrów spalanie: 7,923!!! czas: 4h30min śr. prędkość: 154,89km/h

Warunki: temp. 4-9st.C, bardzo silny wiatr, część tego dystansu przejachał braciak a nie miałem mu czasu i chęci po nocy tłumaczyć oszczędnej techniki jazdy TDI.

Faktycznie jazda to 180-190km/h przez niemal 650km bo na więcej oponki nie pozwalają ale wiatrzysko było okropne, w tym 30 przed granicą i 20 po mieście. Do tego jeden postuj na zmianę za kółkiem i papierosa - jakieś 10 mint. Bez postoju śr. pr. wynosi ok. 160km/h.

3. Powrót (inną trasą):

840km 55,72litrów spalanie: 6,633

Pierwsze 60 km po mieście, następnie 720 km czas: 5h20min śr. prędkość: 135km/h, reszta w PL

Bardzo podobna trasa i warunki drogowe a wiadać jaka kolosalna różnica w zasięgu 140km!!! Reasumując: trochę wolniej = znacznie dalej. Wkońcu opory auta rosną z kwadratem prędkości więc i spalanie musi odpowienio wzrosnąć ( tu dodatko o silny wiatr).

4. Przejazd przez PL:

354km 20,60litrów spalanie: 5,819 czas: 5h30min (bez postoju w korku 4h50min) śr. prędkość: 64,5km/h (73,24km/h)

Witać po tym jak różnie może auto spalić. Oczywiście zależy to od kierowcy, prędkości jazdy jak i warunków drogowo-pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360km trasa 140km miasto spalanie = 11l LPG

na pełnym baku gazu 360kilometrów max, choć ostatnio zatankowałem na bliskiej :> i wyszło mi 390, praktycznie wszystko robię w trasie po mieście mało jeżdżę

Ale jaki masz zbiornik ? mi wchodzi 41-42 gazu a to co pisalem wyzej to jeszcze dolalem 10L na tej samej stacji i tyle wyszlo .. Na pelnym baku czyli 42L robie od 330-380

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów-Warszawa 298 km jazda bardzo spokojna ze wzgledu na warunki (deszcz, duzy ruch, tiry) srednia predkosc 70 km/h-spalił 5,8 l. Co ciekawe... mam walniety termostat, temp max 70 stopni wiec powinien palic wiecej..., czyli nawet przy spokojnej jezdzie to spalanie 5,8 jest jakies malo prawdopodobne... czyzby FIS aż tak mnie kłamał? :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T AEB + LPG

Benzyna :

trasa : ~8,3 / 100 km

miasto : 9,5 - 10 /100 km

mieszany : ~9 / 100 km

LPG:

trasa : 10,6 / 100 km

miasto : 13-14 / 100 km

mieszany : 12,2 /100 km

Obroty : 2,5k - 4,5 :) Firma placi :D

Wyliczenia powinny byc dosc dokladne bo licze km/na pelen bak i najczesciej tankuje na jednej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 AAH 174 PS Benzyna

Na trasie pali ~7.4l/100km

W cyklu mieszanym ~9.0l/100km

Ogólnie jestem zadowolony. Znajomemu z 2.0 silnikiem pali tyle samo. Ale przecież audi swoje warzy a taki silnik nie jest przynajmniej nadwyrężony -jest czym przyśpieszyć i wyprzedzić. Na autostradzie kiedyś spróbowałem to wyciągnołem z niego 240km/h. Moim zdaniem to dobrze w książce ma max. 239km/h. Na baku robie 650-690km. Oczywiście nie jadąc jak stary dziadek. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzilbym podjecie paru lekcji na temat uzywania kalkulatora

2.8 AAH 174 PS Benzyna[/b]

Na trasie pali ~7.4l/100km

Ludzie maja fantazje ..;)

7,4l to moze on spali ale przy 60-70km/h na 5-tce - fajna mi trasa

dodatkowo piszesz ze pali 9l srednio - nie jezdzac jak stary dziadek ..... tez fajne

mi najmniej spalil 11l/100km- 50%trasa predkosci 120-130 km/h + 50% miasto sredniej wielkosci

a z tego co mi wiadomo silniki V6 30V pala troche mniej od V6 12V

tak ogolnie teraz to mi pali 13,4-14,7 przy takim samym bilansie 50/50 miasto/trasa, tyle ze jakos na trasie mi sie teraz bardziej spieszy niz wczesniej

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 AAH 174 PS Benzyna[/b]

Na trasie pali ~7.4l/100km

Ludzie maja fantazje ..;)

I po co komu tełdej ? :P

Przy 90 na godzine non toper na tempomacie przy silniku 30v to spalanie jest niskie, ale nie poniżej 8. V6 lubią trasy i na trasie nie widac tak róznicy pojemności i mocy niż w mieście.. no ale wszystko w granicach rozsądku..

Ociepliło się i troche dłuższe trasy miejskie i spalanie już spada, ~10l dla 1.6; nie jest źle, ale mogłoby byc mniej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...