Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego paypal, napisałem, że to rekordowo niskie zużycie było w danych warunkach drogowych. Z cylku miesznego o którym wcześniej wspominałem i obliczeniach km/tankowanie wychodzi mi, i inaczej wyjść nie chce 6,5 L średnio na całym baku, gybyś robił codziennie dokładnie taką samą trasę to pewnie też byś doszedł do podobnej powtarzalności wyników.

Serdecznie pozdrawiam

A co do V-Powera mam przekonanie i innego nie tankuję od samego początku z jednym wyjątkiem (Częstochowa, zima, Statoil i paliwo Suprema, to było gówno a nie paliwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To panowie może zakład :gwizdanie: do wygrania pełny bak stawiam :) co Wy na to :)

sprawdzimy komu i ile pali :gwizdanie:

podaj jakie stawiasz warunki :mysli:

a co jest napisane :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, z chęcią bym udowodnił, że na trasie Poznań - Kalisz i tak samo ale z powrotem (120 km) z mojego miejsca zamieszkania, przy delikatnej jeździe do ok 100 na godzinę zejdę sporo poniżej 5,0, ale będzie to długo trwało, generalnie jadę 1g 23 min, tolerancja - 10 min, + 5 min, CODZIENNIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz prawdopodobnie najmniej spalające 1.9 w PL

w 4 osoby z bagażami i przy predkosciach 130-150 w porywach do 200 ( chwilowo )

koniec tej sprzeczki bo jest bezsensu i do niczego nie prowadzi :gwizdanie:

pokopałem troche po forum i :a4fan: cuber zapomniał jak pisał http://www.a4-klub.pl/smf/spalanie_10_l100_pomocy-t1743.0.html;msg31112#msg31112

Witam, Panowie zrobiłem Swoją 4-ką 3,5 tyś km ( byłem na urlopie w Bułgarii) 4 osoby + bagaże no i klima włączona prędkośc różnie ale jak się dało to się cisło ......spalanie wyszło 5,6 l wiec jestem bardzo zadowolony tylko czemu w miescie wciąga ok 9 litrów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz prawdopodobnie najmniej spalające 1.9 w PL

w 4 osoby z bagażami i przy predkosciach 130-150 w porywach do 200 ( chwilowo )

koniec tej sprzeczki bo jest bezsensu i do niczego nie prowadzi :gwizdanie:

pokopałem troche po forum i :a4fan:Cuber zapomniał jak pisał http://www.a4-klub.pl/smf/spalanie_10_l100_pomocy-t1743.0.html;msg31112#msg31112

Witam, Panowie zrobiłem Swoją 4-ką 3,5 tyś km ( byłem na urlopie w Bułgarii) 4 osoby + bagaże no i klima włączona prędkośc różnie ale jak się dało to się cisło ......spalanie wyszło 5,6 l wiec jestem bardzo zadowolony tylko czemu w miescie wciąga ok 9 litrów??

gosciu tyle ze to było 90 konnym B5 1,9 TDI z silnikiem AHU a to znacząca jest różnica!!!!!!!!!!! jak sprzerasz to szperaj dokładnie !!!! Jak coś cytujesz to cytuj najpierw upewniajac się jak to było i czy aby napewno był to pisane o modelu B6 :wallbash: !!!!!

ŻENUA :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To panowie może zakład :gwizdanie: do wygrania pełny bak stawiam :) co Wy na to :)

sprawdzimy komu i ile pali :gwizdanie:

podaj jakie stawiasz warunki :mysli:

i co kolego :gwizdanie: podwajam stawkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex181266 = > a Łyżka na to NIEMOŻLIWE :kox:

ten temat juz dawno stal sie ulubionym tematem bajkopisarzy

brakuje tu jeszcze postow w stylu : moja a4 1.6 ciagnie bez problemu 230km/h i ma jeszcze moc pod pedalem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, z chęcią bym udowodnił, że na trasie Poznań - Kalisz i tak samo ale z powrotem (120 km) z mojego miejsca zamieszkania, przy delikatnej jeździe do ok 100 na godzinę zejdę sporo poniżej 5,0, ale będzie to długo trwało, generalnie jadę 1g 23 min, tolerancja - 10 min, + 5 min, CODZIENNIE !

Ile to jest sporo ?? własnie 4,5 L ?? Bo jesli tak, to z checia moge sie załozyc ze 4,5l na 100km nie ma mozliwosci osiągnac tym autem no chyba ze chodzi ci o spalanie chwilowe lub odczytujesz wynik z kompa a nie mierzysz dystrybutorem i to tym samym.

Mam starszy silnik i słabszy i nigdy nie udało mi sie zejsc ponizej 5,2L nawet jadac 90-100km/h - chwilowo owszem gdy jade na 6 biegu 90km/h to pokazuje 4,5 ale w skali 100km jest to nierealne. Ludzie 4,5L to pali Vw lupo 1,4 diesel a nie krowa z silnikiem 2,0 co wazy 1,5 tony. :wallbash: :wallbash:

Pomijam juz fakt twojego maksymalnego spalania, bo w typowym miescie 6,7 to moj wynik rekordowy (rekordowo niski) osiagniety jezdzac na luzie, 90km/h i hamujac silnikiem, gdy przyjdzie zima a ja dam w deche to 7,5 wezmie spokojnie a mysle ze i 8 sie zdarzy. W twoim przypadku bedzie identycznie, chyba ze mieszkasz poza miastem i auto twoje zadko stoi w korkach czy na swiatłach.

Jak tu juz kolega wyzej napisał, ten post stał sie dobrym zbiorem bajek i baśni - chyba zaczne to czytac dziecku przed snem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy AFN jakas szansa na spalanie ponziej 5L jest, ale jesli ktos mi tu pisze ze w B6 przy 130KM wychodzi mu na trasie spalanie 5L czy ponizej to moge spokojnie usmiechnąć mu się w twarz. :decayed: To samo miasto (normalne miasto nie 10 tys mieszkanców, gdzie sa światła, ronda i korki) spalanie 7L to norma. Ja jezdze nie raz jak emeryt to moge lekko ponizej 7 zejść :> Oczywiscie wypowiadam sie na temat silników AVF i AWX 130KM, moze AFN spali jakies 6,5 w takim cyklu - nie wiem, nie miałem do czynienia.

MOj kolega ma b6 i przejechal na baku 1430 km i jeszcze cos bylo w zbiornku. WIec jest mozliwe- padalo na banie wiec jechal 100-110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, moje miasto na szczęście miasta i stania w korkach nie widzi generalnie wcale, sporadycznie jadę do centrum Poznania do którego mam 6 km, jedyny przejazd przez miasto to 5 km przez Kalisz obwodnicą i może mały koreczek na Górnośląskiej, koledzy z Kalisza wiedzą o czym, mowa. Dzisiaj jestem po trasie Poznań - Piła, czas przejazdu 1.15 spalanie 5,5 prędkości do 140, za Rogoźnem częste przyspieszanie przy wyprzedzanieu od 90-140. Piła - Poznań, duży ruch, wyprzedzanie i prędkość do max 160, spalanie 5,8 czas przejazdu 1.30. Żona jest świadkiem i dzieciary też :) nie chce być inaczej. Po za tym niższa moc + podobna masa, twój zawsze więcej weźmie paliwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi spali ile wleje ,ale sie tym nie martwie bo nie leje za swoje :gwizdanie: zapomnialem jak dziala dystrybutor :polew:

No i oczywiscie czekam na jakiegos magika ktury pierwszy wyskoczy z haslem ze jego A4 zeszla ponizej 4.0l/100km :polew: pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy AFN jakas szansa na spalanie ponziej 5L jest, ale jesli ktos mi tu pisze ze w B6 przy 130KM wychodzi mu na trasie spalanie 5L czy ponizej to moge spokojnie usmiechnąć mu się w twarz. :decayed: To samo miasto (normalne miasto nie 10 tys mieszkanców, gdzie sa światła, ronda i korki) spalanie 7L to norma. Ja jezdze nie raz jak emeryt to moge lekko ponizej 7 zejść :> Oczywiscie wypowiadam sie na temat silników AVF i AWX 130KM, moze AFN spali jakies 6,5 w takim cyklu - nie wiem, nie miałem do czynienia.

MOj kolega ma b6 i przejechal na baku 1430 km i jeszcze cos bylo w zbiornku. WIec jest mozliwe- padalo na banie wiec jechal 100-110

a mój kolega ma większego od murzyna :decayed:

ale mam polew z tego tematu :polew: jeśli w B6 robi się połowę z tego co napisałeś to wynik już jest bardzo dobry...

Proponuje na jakiś czas przenieść ten temat do humorku :cool1:

wychodzi na to że spalanie twojego kolegi to 4,5l , nieźle :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje identycznie jak Trzeńkowe, tylko na baku max 600 km, i podobnie jak on mam to w du....

moja spala hmmmmm :mysli: ale po co to pisać ? niewazne bo też mam to gdzieś że wypuszczam przez wydechy rocznie B5 po II lifcie jak mi to ktoś zarzucił :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...