Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

trasa poznań lublin z przejazdem przez Poznań Radom i pół Lublina, średnia prędkość z całej trasy 104km/h także gdzie się dało 160km/h plus klima całą trasę i spalanko 8,1L/100km, dla mnie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tydzień temu sprawdziłem pierwszy raz odkąd ją mam i tak:

Zalałem do pełna,wyjezdziłem 210 km,nie miasto,ale jazda prawie miejska,sto razy gaszony i zapalany.Robiłem poprostu odcinki max do 15 km....

Podjechałem pod tego samego LOTOSA,ten sam dystrybutor i weszło 9 l.

Czyli ok 4,5l :>

Trochę dziwne bo FIS pokazywał 6,2 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu sprawdziłem pierwszy raz odkąd ją mam i tak:

Zalałem do pełna,wyjezdziłem 210 km,nie miasto,ale jazda prawie miejska,sto razy gaszony i zapalany.Robiłem poprostu odcinki max do 15 km....

Podjechałem pod tego samego LOTOSA,ten sam dystrybutor i weszło 9 l.

Czyli ok 4,5l :>

Trochę dziwne bo FIS pokazywał 6,2 l.

No to jesli prawie jak miasto i 4,5L to na normalnej trasie bedzie ze 3L :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tojuz jest przeasada... moze tamtym razem nalales pod korek a tym razem do odbica bo ...sory ale 4.5, 4.7 no to ja w takie wyniki nie wierze... (chyba ze do 90km/h bez hamowania)

p.s. fis raczej o 1.5 l to nie przeklamuje... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tojuz jest przeasada... moze tamtym razem nalales pod korek a tym razem do odbica bo ...sory ale 4.5, 4.7 no to ja w takie wyniki nie wierze... (chyba ze do 90km/h bez hamowania)

p.s. fis raczej o 1.5 l to nie przeklamuje... :gwizdanie:

Z dopykaniem na dystrybutorze weszło mi 9.90l.Wcale się nie dziwię,że nikt nie wierzy no bo ja też bym nie uwierzył jak bym nie zobaczył i dlatego znowu zatankowałem full na tej samej stacji,skasowałem licznik,teraz zrobię 300 km i się okaże jak tym razem mi wyjdzie...

P.S.nogę zawsze miałem lekką do 120km...ale to i tak coś nie tak

Napiszę za około 2-3 tyg. co i jak....

Może Witek coś przekombinował ze spalaniem... :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak pod korek, wyjazd do zakopca, jazda po górach i Słowacji, powrót do domu, trochę jeszcze na miejscu i rezerwa zapaliła się przy 1142km.

Dodam że jeżdże głównie sam i raczej nie mam ciężkiej nogi.

Paliwo to verwa na orlenie w Puławach - nie wiem czy ma to jakieś znaczenie?

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pojeździłem troszkę po mieście tak zupełnie bez pośpiechu, korzystając z ielonej fali przy 60km/h itd. i po przejechaniu 50km wyszło średnie spalanie na poziomie 5.4l/100km na FIS. Przy szybkiej jeździe po Trójmieście, gdy zawsze mi się spieszy i wszędzie muszę być pierwszy (no bo jak inaczej!) spalanie i tak NIGDY nie przekracza 7,5l/100km. Przeważnie średnia wynosi u mnie 6,5-6,8l/100km. Uważam, że jak na 2.0l silnik, 140KM i taką masę auta to REWELACYJNY wynik. Od przeszczepu BLB na BKD i nowej turbince jeżdżę tylko na SHELL V-Power Diesel (od 1 kwietnia V-Power GTL - i nie widzę różnicy).

Zobaczymy jakie będzie spalanie po programie na ok. 200KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - Kielce 10,2, generalnie caly czas pedal w podlodze, na dwupasmowkach 180-200.

Kielce - Warszawa - Płońsk - Warszawa 8,1, 120-180, bez ciaglego pantofla w podlodze... a czas ten sam co pare dni wczesniej, po co przeplacac? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłem z Świąt ....

Kraków-Bukowina czas : 1-28 h spalanie 7,9 l

Bukowina-Kraków czas : 1-16 h spalanie 7,6 l :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piero masz ten sam silnik co kolega mydlo jechałem z nim do i z Bukowiny i wiem, że jest to motor, niesamowicie ekonomiczny.

Mój spala ok. 7litrów jazda mieszana i ok. 6.0 na trasie, ale kto w to uwierzy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS pokazał 5.1 L / 100 km ale że zawsze zawyża to i tym razem go sprawdziłem...

rano podjechałem na tą samą stację, ten sam dystrybutor (wąż) i zalałem 29,53l ....

co po przeliczeniu wychodzi 4,72 L / 100 km

nie umieszczam tego po to żeby coś udowadniać i się kłócić... ale z pewnością nowym może się przydać...

mam filmik nagrany dziś rano telefonem (z FIS) - jak ktoś chce to mogę umieścić... ale to żaden dowód jak wiadomo...

jak najbardziej sie zgadzam. wynik norma w sprawnym pojedzie... :cool1:

u mnie cisnienie opon 2,5 ba. srednia z trasy przy rozsadnej jezdzie z predkoscia ok 100-130 km/h zuzycie spokojnie wychodzilo ok. 4,8 l/100km

powrot z bukowiny, samochodow nie oszczedzalismy,gorskie drogi, co chwila redukcje i wyprzedzania, gaz do dechy, mialem srednia 5,4 a dieselki podazaly tempem wyznaczanym przez kuredowe TFSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS pokazał 5.1 L / 100 km ale że zawsze zawyża to i tym razem go sprawdziłem...

rano podjechałem na tą samą stację, ten sam dystrybutor (wąż) i zalałem 29,53l ....

co po przeliczeniu wychodzi 4,72 L / 100 km

nie umieszczam tego po to żeby coś udowadniać i się kłócić... ale z pewnością nowym może się przydać...

mam filmik nagrany dziś rano telefonem (z FIS) - jak ktoś chce to mogę umieścić... ale to żaden dowód jak wiadomo...

jak najbardziej sie zgadzam. wynik norma w sprawnym pojedzie... :cool1:

u mnie cisnienie opon 2,5 ba. srednia z trasy przy rozsadnej jezdzie z predkoscia ok 100-130 km/h zuzycie spokojnie wychodzilo ok. 4,8 l/100km

powrot z bukowiny, samochodow nie oszczedzalismy,gorskie drogi, co chwila redukcje i wyprzedzania, gaz do dechy, mialem srednia 5,4 a dieselki podazaly tempem wyznaczanym przez kuredowe TFSI

Nie wiem jak wy to robicie. Dzis miałem trase Chorzów - Warszawa - Chorzów. Powiedziałem sobie ze jade max ekonomicznie i na trasie trzymałem sie 120-130km/h a wymagało to ode mnie nie lada cierpliwości (normalnie trzymam sie 150-170km/h), tylko w Czestochowie stałem 25 minut w korku. Spalanie wyszło mi 5,4L. Myslałem ze takie spalanie na to auto które waży 1,6T to dobry wynik ale jak widze z waszych wypowiedzi chyba mam cos nie tak z samochodem ze nie pali mi 4,6-4,8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie buty masz bo to też zależy :naughty: możesz jechać 120 ale dynamikę jazdy też weź pod

uwagę przecież takie prędkości to nie problem uzyskać wciskając pedał w podłogę ,a musnąć pedał do tej prędkości :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie buty masz bo to też zależy :naughty: możesz jechać 120 ale dynamikę jazdy też weź pod

uwagę przecież takie prędkości to nie problem uzyskać wciskając pedał w podłogę ,a musnąć pedał do tej prędkości :decayed:

Na zadnym z biegów podczas całej trasy nie przekroczyłem 2,5 tys obrotów :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie masz auto zepsute bo nie pali Ci 4.8 :polew: :polew:

a tak na powaznie... to wydaje mi sie ze normalne Ci pali i tyle. 4.7 - 4.8 to emeryt Skoda w kapeluszu...

* przypominam tobie oraz innym.

wypowiadamy sie nt wlasnych wynikow, ewentualnie je porownujemy do innych.

Wiec na przyszlosc. zanim sie wypowiesz, zastanow sie czy twoj post, cokolwiek wniesie do dyskusji [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.7 - 4.8 to emeryt Skoda w kapeluszu...

potwierdzam... ostatnie 500km 80% trasa 20% miasto - 6,1 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wg. Fisu średnie spalanie na trasie bielsko-kraków-bielsko (200km) wyszło 4.9l/100km.

Ale kosztowało mnie to tyle nerwów i zdrowia że to co zaoszczędze na paliwie będe musiał wydawać na psychologa...

Co do maksynalnych spalań to ostatnio po spocie wyszło mi średnie 22,4l/100 na odcinku 45km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maksynalnych spalań to ostatnio po spocie wyszło mi średnie 22,4l/100 na odcinku 45km.

Dobry soft... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer źle przeczytałeś. Nie po sofice lecz po spocie. Jechaliśmy do KFC i próbowałem się utrzymać za Cuberem.... :decayed:[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 22:18_________________________________________________a może lepiej napisze... utrzyamć go w polu widzenia :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...