Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się ostatnio udało zejsc do 9-10 w miescie :naughty: oczywiście przy spokojnej jeździe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmm dokladnie trasa wygladala tak (w jedna i druga podobnie):

francja autostrady - 130-160 czasem szybciej, ale krotko i wolniej, no i czeste bramki gdzie trzeba bylo placic.

wlochy autostrady - 140-160, blizej 160 i tez odcinkami szybciej, zdazalo sie i wolniej, korki bywaja, zjazdy z autostrad ale wiekszosc trasy ok 150

potem przed szwajcaria korek, szwajcaria cala przepisowo :)) ciezkie to bylo...

no i niemcy, tam jechalismy 150 i wiecej, choc odcinkami mniej bo zmeczeni bylismy, no powiedzmy ze pol na pol choc wydaje mi sie ze wieksza czesc jechalismy szybciej :mysli:

a w polsce juz jakos spokojniej, troche tirow trzeba bylo wyprzedzac wiec srednai predkosc mniejsza, przyspieszanie i hamowanie w okolicach 90-110 a na autostradzie tak kolo 120-140 blizej 120 bo juz mielismy dosyc podrozy

i komputer pokazal 6,5 albo 6,6 nie pamietam juz, nie wiem moze to kwestia dlugiej naprawde trasy, bo na krotszych ja tez mam blizej 7-7,5 przy takich predkosciach. Dlatego bylem pozytywnie zaskoczony, srednia predkosc z calej trasy do granicy z polska byla niecale 110km/h potem zmalalo mocno. Poza tym tam prawie hamulca sie nie uzywa, po prostu sie jedzie, tiry nie zajezdzaja drogi, czasem ktos wyjedzie ale noge z gazu sie spuszcza na chwile i juz. A moze to przez szwajcarie, bo w szwajcarii przy wjezdzie mialem 6,6 a przy wyjezdzie 6,2 a potem znowu uroslo, wiec moze normalnie wyszlo by kolo 7.

A co do tego spalania 5,6 to sie tak nie da jechac normalnie, to bylo w sobote wielkanocna i prawie samochodow nie bylo, do autostrady mialem 5,5 :kox: do poznania uroslo do 5,6 a jak musialem wyprzedzic kilka samochodow to uroslo do 5,7 od razu :D potem zmalalo ale ja na mnicha sie nie nadaje ;)

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowalem dzis 3-ci z rzedu pelen bak V-Powera z GTL i znowu FIS pokazuje mi wiecej km do przejechania niz na Vervie do tej pory...

Sam nie wiem, czy to zasluga temperatur, czy paliwa. :rolleyes:

Spalanie w sumie spadlo minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa : Kraków -Kazimierza Wielka - Kraków

A4 B7 3,0 TDI srednie 6,5 :kox:

A4 B6 1,8 T srednie 6,5 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowalem dzis 3-ci z rzedu pelen bak V-Powera z GTL i znowu FIS pokazuje mi wiecej km do przejechania niz na Vervie do tej pory...

Sam nie wiem, czy to zasluga temperatur, czy paliwa. :rolleyes:

Spalanie w sumie spadlo minimalnie.

Flyer... ja też się nadziwić nie mogę... nie chciałem pisać żebyście znowu nie pisali bzdur bo różnie z tym bywało... dziś miałem trasę z 8mioma przystankami w pracy... jazda taka jaką ciężko wytrzymać no ale w pracy mi się nie śpieszyło... wyszło 5.2 (z tym 8 x odpalaniem i rozpędzaniem...)

ostatnio żona, dziecko... jedziemy na grilla - odległość w jedną stronę 21km - spalanie 4,2 na FIS :shocked: z powrotem było 4,4

oczywiście wszystko bez klimy... na econ - bo nie było potrzeby

upalam ten GTL odkąd wszedł i na razie nie zamierzam zmieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzis zobaczylem na FISie 680km do przejechania [w miescie].

Na Vervie maks. co ogladalem to 550-600.

Dzis od momentu ruszenia ze stacji na dolnym mokotowie do biura [15km] mialem spalanie 9,2 co w miescie mi sie zdarza baaaardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zwierz ten GTL? :mysli: (nie oglądam TV więc nie mam kontaktu z reklamami :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zwierz ten GTL? :mysli: (nie oglądam TV więc nie mam kontaktu z reklamami :decayed:)

a na stacje benzynowe masz czas podjechać ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zwierz ten GTL? :mysli: (nie oglądam TV więc nie mam kontaktu z reklamami :decayed:)

a na stacje benzynowe masz czas podjechać ? :decayed:

Na stacji przy Biedronce nie ma takiego paliwa :tongue4::naughty:

---

Jaka jest różnica w cenie w porównaniu ze "zwykłą" V-Power?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zwierz ten GTL? :mysli: (nie oglądam TV więc nie mam kontaktu z reklamami :decayed:)

a na stacje benzynowe masz czas podjechać ? :decayed:

Na stacji przy Biedronce nie ma takiego paliwa :tongue4::naughty:

---

Jaka jest różnica w cenie w porównaniu ze "zwykłą" V-Power?

każdy V-POWER DIESEL ma syntetyczny GTL od (?) 1 Kwietnia... taki żart prima aprilisowy :polew:

no ale chyba im coś wyszło z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wam srednia tak nie szła w dól to ja cos dodam :

850km z czego :

600 Trasa Wawa- Katowice

100 Trasa po jednopasmówkach w weekend

150 Miasto

W aucie 3 osóby plus bagaż

Klima non stop

Na trasie 140-160km/h, jednopasmóki 80-120km/h, miasto wiadomo

5,9L/100km

Tankuje na Shell, ale zwykły najtanszy ON. Kosztuje 3,44zł a ten najdrozszy 3,95zł, nawet wiec jak spali 0,5L mniej to sie nie kali brac drozszego :>

P.s. Dzis mi 200 tys km wskoczyło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróż do Włoch - mocno w Niemczech [150-180] i spokojniej przez Austrię i Włochy[do 150]. W Polsce wiadomo szarpanie z TIRAMI...

~7.3 l

Dziś 22,5/100km :]

No ale to były testy po naprawie/wymianach i non stop pedał w podłodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje na Shell, ale zwykły najtanszy ON. Kosztuje 3,44zł a ten najdrozszy 3,95zł, nawet wiec jak spali 0,5L mniej to sie nie kali brac drozszego :>

Gdzie Ty masz takie ceny?

Jak tankowalem V-P ostatnio, to kosztowal 4.04, a Diesel Extra raptem 3.79.

Na 50l, ktore z reguly wlewam to raptem 7,50PLN roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer, zgaduję, że tankujesz w centrum?

Ceny z Orlenu u mnie: Ekodiesel-3,51; Verva-3,64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje na Shell, ale zwykły najtanszy ON. Kosztuje 3,44zł a ten najdrozszy 3,95zł, nawet wiec jak spali 0,5L mniej to sie nie kali brac drozszego :>

Gdzie Ty masz takie ceny?

Jak tankowalem V-P ostatnio, to kosztowal 4.04, a Diesel Extra raptem 3.79.

Na 50l, ktore z reguly wlewam to raptem 7,50PLN roznicy.

Cały śląsk - a cena 3,44zł na shellu jest jedna z drozszych za zwykłego ON, na takich stacjach jak Bliska czy Neste to koszt 3,30-3,35zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie przeplacamy w wawie :)

Nie tankuje w centrum, to stacja na rogu sobieskiego/sikorskiego. Pod domem mam pewnie taniej :confused4:

Jednak ja ZWRACALEM UWAGE NA ROZNICE w cenie diesel extra/v-power, a nie na to, ze sa niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek lutego 2009

Wrocław - Livigno - 1250 km

Livingo - Wrocław - 1250 km

W sumie 2500 km z czego 2200 km po autostradzie.

Średnio 160-180 km/h po autostradzie, 300 km po górach zasypanych śniegiem 50 km/h.

Średnia na całej trasie 5,8 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele zatankowalem znowu VP GTL do pelna, wczoraj zrobilem 50km po miescie normalnym tempem i jak stanalem w garazu to zobaczylem 650km do przejechania... niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...