Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobrze doczytalem... to taka moja ironia. Nie mam pojecia jak zrobic takie spalanie w dieslu...

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Wyświetleń 622 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Ha ja będę miał chyba rekord, zawsze tankowałem na Bliskiej i mi wychodziło 5,7 a teraz przekroczyłem 600 km (Neste) na połowie baku (na bliskiej było 500), jak dotankuje i podliczę to się pochwalę.

Opublikowano

Dobrze doczytalem... to taka moja ironia. Nie mam pojecia jak zrobic takie spalanie w dieslu...

No widzisz a zdolny potrafi... :decayed:

Opublikowano

Ostatnio zalałem za 80zł i przejechałem 240 km miasto/trasa. Jak myślicie czy to mało, czy dużo na taki silniczek [AWM]

Opublikowano

Ostatnio zalałem za 80zł i przejechałem 240 km miasto/trasa. Jak myślicie czy to mało, czy dużo na taki silniczek [AWM]

W normie.

Opublikowano

Ostatnio zalałem za 80zł i przejechałem 240 km miasto/trasa. Jak myślicie czy to mało, czy dużo na taki silniczek [AWM]

tak się nie mierzy...

Opublikowano

a jak dokładnie się mierzy :confused4:

Opublikowano

Do pełna przejechac z pół baku i dolac do pełna :)

Opublikowano

od pełnego do pełnego... wiesz ile litrów weszło... i ile kilometrów przejechałeś

później ilość litrów dzielisz na kilometry i mnożysz przez 100

przykład:

wyzerowanie licznika

pełny bak do strzału

przejechane 348km

pełny bak do strzału

nalane 21,3 litra

spalanie 21,3 / 348 * 100 = 6,12 litra

:hi:

PS: i nie ma się co śmiać Panowie bo w szoku byłem czasami jakie ludzie mają z takim wyliczeniem problemy...

Opublikowano

Heh to i ja się pochwalę tyle że u mnie nie ma co się spalać :polew: i w czym :kox: w końcu 1.6 ale przeprowadziłem sobie mały test cały bak ok. 1,5 tygodnia jeżdziłem spokojnie (proszę się nie śmiać 1.6 też ma pazur)

I tak trasa 70% miasto 30% ( w tym że miasto zero stania w korkach co najwyżej światła ,a trasa nie przekraczałem 110km/h)

Spalanie średnie wyszło 7,73 zrobiłem 720km na 55,69 litrów paliwa.

Jeżdżąc starałem się jak najmniej używać hamulca , hamowałem silnikiem i przy 60km/h miałem już zapięty 5 bieg trochę zamułka była ale wynik daje do myślenia :evil:.(tyle że mi trochę więcej oleju zeżarło) .

Poprzednio samochód cisnąłem ile fabryka dała stosunek trasy do miasta był podobny i samochód miał średnie spalanie 9,59 zrobiłem wtedy 570km na 54,67 litrów. Ale trza wróćić do spokojnej jazdy bo lada moment przesiadka na 1.8 lub 1.8T :naughty: :naughty: :decayed:

Opublikowano

Robiłem ostatnio długą trasę ok 1000km. Po przejechaniu 915km zaświeciła mi się rezerwa przy 938 zjechałem na stację. I do baku wlazło mi ponad 61 litrów , czy to możliwe?? Przecież bak ma 62 litry.

Opublikowano

Robiłem ostatnio długą trasę ok 1000km. Po przejechaniu 915km zaświeciła mi się rezerwa przy 938 zjechałem na stację. I do baku wlazło mi ponad 61 litrów , czy to możliwe?? Przecież bak ma 62 litry.

Nie wiem jak w B5 ale ja w B6 mam 70L bak a rezerwa zapala mi sie przy okolo 9L w zbiorniku

Opublikowano

Wynik 7.73 przy zamulce w silniku 1.6 nie jest dla mnie jakis super osiagnieciem tego motoru ... to tyko potwierdza fakt ze 1.6 spod znaku VW jest slabe i nie ekonomiczne...

w fordzie escorcie mialem 1.6 i 7l to osiagalem spokojnie 8 jak naprawde dawalem w palnik na non stopie... Vectra 1.6 160 autostrada wyszlo chyba 7l jak dobrze pamietam normalnie przy palowaniu - a vectra zaloze sie ze odstawi audi 1.6 wychodzilo lekko powyzej 8 ...

Opublikowano

Robiłem ostatnio długą trasę ok 1000km. Po przejechaniu 915km zaświeciła mi się rezerwa przy 938 zjechałem na stację. I do baku wlazło mi ponad 61 litrów , czy to możliwe?? Przecież bak ma 62 litry.

Nie wiem jak w B5 ale ja w B6 mam 70L bak a rezerwa zapala mi sie przy okolo 9L w zbiorniku

Jest wiele różnic między B5 i B6, między innymi różnią się wielkością baku :decayed:

Opublikowano

Wynik 7.73 przy zamulce w silniku 1.6 nie jest dla mnie jakis super osiagnieciem tego motoru ... to tyko potwierdza fakt ze 1.6 spod znaku VW jest slabe i nie ekonomiczne...

w fordzie escorcie mialem 1.6 i 7l to osiagalem spokojnie 8 jak naprawde dawalem w palnik na non stopie... Vectra 1.6 160 autostrada wyszlo chyba 7l jak dobrze pamietam normalnie przy palowaniu - a vectra zaloze sie ze odstawi audi 1.6 wychodzilo lekko powyzej 8 ...

Ale co porównujesz Escorta do A4 po pierwsze waga tego pierwszego to ok 1060kg przy 1260 a4, więc z prostej przyczyny taki silnik będzie palił więcej a osiągi będą mniejsze. A po za tym to są dwie różne klasy samochodów , jeszcze mi powiedz że escortem jeżdziło ci się wygodniej , bezpieczniej ect.

A druga sprawa mamy chyba odmienne rozumowanie pojęcia "dawania silnikowi w palnik" bo nie wierzę że spokojna jazda wynosiła 7 a ciśnięcie ile fabryka da 8 coś chyba kolega byłeś noga z matematyki albo pisałeś tak z głupa :evil: :evil: :evil:

A co do vectry też się nie zgodzę gdyż kolega ma taką 1.6 101km i może odrobinę silnik jest żwawszy ale to spalanie to chyba sobie sam wymyśliłeś :cool1: :cool1: :cool1:

Opublikowano

Vectra jezdzilem krotko bo nie byla ani dla mnie ani moja. Ale przy powrocie z DE tyle wyszlo. Co do Escorta to fakt ze zrobilem blad :embarrassed:- chodzilo o trase gdzie zadko kiedy przekraczalem 8.0-8.2l- .Palowanie mialem na mysli ciagle wyprzedzanie( oile tym samochodem mozna wyprzedzac). . Nie jezdzilem b5 w zyciu wiec nie powiem Ci czy jest wygodniejsze od escorta :polew: :polew:, ale zakladam ze jest :wink4:. Dla mnie 1.6 na Audi A4 to stanowczo zamalo ale nie robmy OT. Co do bezpieczenstwa to gwoli scislosci b5 ma 0.5 gwiazdki wiecej wg NCAP niz biedna escorcina :gwizdanie: :gwizdanie: .

Koniec OT.

Opublikowano

Opony 235/45R17 w 1.6 :) Trasa 1040 km. Spokojnie 100-110, nie było autostrady, nie spieszyłem się. W tym było trochę pokręcenia się po mieście (może ze 100km). Spalił 75l, co daje 7,21l/100km :)

Opublikowano

Mi ostatnio spalanie w mieście spadło do 9,0 l :good:

Opublikowano

Mi ostatnio spalanie w mieście spadło do 9,0 l :good:

Kurde, sporo.

Mi pali w miescie od 9 do 10,5.

9 to spokojna jazda, plynnie z reszta drajwerow, bez palowania.

10,5 to normalna, plynnie, co jakis czas pedal w podloge :D

Rekordowo udalo mi sie zejsc do 8,7 wracajac z pracy [sporo zielonych swiatel, ruch spory, ale w miare plynny]. Oczywiscie male korki tez byly. I niech nikt nie mowi, ze 2.5 nie schodzi ponizej 10 w miescie :tongue4:

Opublikowano

Mi ostatnio spalanie w mieście spadło do 9,0 l :good:

eco driving :naughty:

Ja nie zejdę w KRK poniżej 10 litrów (oczywiście przy bardzo spokojnej jeździe) o tej niespokojnej nawet nie będę pisał :polew:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.