Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa -> Nowy Tomyśl [okolice] -> Warszawa

autostrada 160-200 km/h [momentami 220 :evil:]

poza autostrada - do 140 km/h

2 osoby + bagaże : według FIS 6.9l/100 km (według ręcznego wyliczenia 6.85 l/100 km)

p.s kapeć: 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ostatnio zatankowałem 78 litrów

zrobiłem 1020 km - cykl mieszany

prędkość różna: od przepisowej do 200 na autostradzie i obwodnicy

zostało jeszcze wg. FIS na 40 km

koła 225/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78l? :blink:

taaaa 78 ltr

dzisiaj zatankowałem z dobrym odpowietrzeniem 76,17 ltr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za cholere nie byłbym w stanie osiągnąć na typowej polskiej trasie średniej prędkości 140 ani moim 2.0 ani nawet s8, te diesle to jednak szybkie muszą być i zdecydowanie ich nie doceniałem :wink4:

Kolega pisał o autostradzie w Niemczech i do tego się odniosłem, taka średnia w Polsce to za 10-20 lat :kox::naughty::decayed:

Trasa Warszawa-Lublin klima + full house + korki + cegła w bucie + akcja powroty 8,6 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78l? :blink:

taaaa 78 ltr

dzisiaj zatankowałem z dobrym odpowietrzeniem 76,17 ltr

Ciekawe .... :blink:

http://www.audiklub.org/dane/a4/b6/a4_1.9tdi.html

» Pojemność zbiornika paliwa 70

Zmień stację albo przynajmniej dystrybutor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że jest napisane 70l to nic jeszcze nie znaczy :gwizdanie:

zawsze wejdzie więcej, lejąc trzymam cały czas na odpowietrzniku i pod sam korek tyle wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Elbląg - Hamburg - Luxemburg - Lyon - Barcelona - Murcia = ok. 3400km

3 osoby z bagażami + klima, Niemcy średnio szybko, Francja przepisowo a Hiszpanii trochę się śpieszyłem (150 - 170km/h) średnia z FIS wyszła 5,4... z baków do baków wyszło 5,21l/100km

z powrotem zdam relację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend troche pojezdzilem...

Plonsk > Selwa [taka wiocha niedaleko Olsztynka] 8.2 [120-150]

Selwa > Plonsk 7.8 [110-130, nie spieszylo mi sie]

Wczoraj wracalem...

Plonsk > Warszawa 7.2 [wolno sie jechalo - 110-120, bo tlumy na drodze] :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że jest napisane 70l to nic jeszcze nie znaczy :gwizdanie:

zawsze wejdzie więcej, lejąc trzymam cały czas na odpowietrzniku i pod sam korek tyle wchodzi

taaa, i zawsze wyjeżdzasz paliwo do zera czy tyle Ci wchodzi po zaświeceniu rezerwy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaświeciła mi się rezerwa i zrobiłem 40km od zaświecenia i dziś tankowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AJM 115 km tiptronic po mieście pali 9.4-9.6 z klimą trasa Szczecin Międzyzdroje wyszło 5.5 na kompie jazda tak 120 km\h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaświeciła mi się rezerwa i zrobiłem 40km od zaświecenia i dziś tankowałem

Zmien kolego stacje, bo z tego co piszesz (40km po zaswieceniu czyli jeszcze jakies 5L w baku) wchodzi ci tam 83L a to kompletna bzdura nawet z całkowitym odpowietrzeniem :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paypal zaświeciła mi się rezerwa jak na FISie pokazywało mi 80km, przejechałem jeszcze 40km i tankowałem (FIS pokazywał jeszcze 40km)

czyli na tych 78 litrach zrobiłbym jakieś 1070km

rozumiesz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne ile bys zrobił, wazne jest to ile zostało w baku a wg tego co piszesz było tam minimum 3L tak wiec weszłoby ci do baku 81L (no bo 78 zatankowałes) co jest wyniekiem lekko mówiac - smiesznym. Chyba cie ktos na stacji robi w bambuko bo chocby nie wiem jak odpowietrzyc i nie wiem ile wlac poza bak po rurach to 81L nie wejdzie i moge sie spokonie o dobra flaszke o to założyc.

Ja ostatnio gdy tankowałem v+power i spalil mi srednio 7L mialem do konca baku okolo 7L - zaswieciła sie rezerwa i pokazywało 100km. Przy tankowaniu do odbicia bez odpowietrzenia weszło mi 62L, czyli gdyzbym wyjezdził jeszcze 50km i mega odpowietrzał to max dodatkowy jaki by mi wszedł to okolo 5-7L co daje 67-69L. Przyjmijmy nawet ze 70L - to gdzie te dodatkowe 11L :shocked: :shocked: (bo wg twojego schematu wchodzi 81L)

Fikcja kolego, ale ja tu nie jestem od spierania sie, chcesz to wlewaj i 100L ale ktos cie niezle rąbie i pewnie nie tylko ciebie.

P.s. Jako ze została mi cwiatrka baku wyjezdze to paliwo tak aby pokazywało mi 40km, bede trzymał odpowietrznik ciagle i zobacze ile mi wejdzie - wtedy porównamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paypal zaświeciła mi się rezerwa jak na FISie pokazywało mi 80km, przejechałem jeszcze 40km i tankowałem (FIS pokazywał jeszcze 40km)

czyli na tych 78 litrach zrobiłbym jakieś 1070km

rozumiesz teraz?

Nie ważne co pokazywał FIS..., skoro od rezerwy (10 litrów) zrobiłeś 40 km to w baku zostało ok 5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...