Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

trasa i miasto razem to 9litrow diesla

a sama bana srednio 150kmh to wynik 7.5litra

Czy te wasze "średnio" to średnia z FIS'a?? Bo mi po trasie 350 km z tego 230km autostrada wyszła średnia 8,6 litra a średnia prędkość "tylko" 111km/h :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paypal zaświeciła mi się rezerwa jak na FISie pokazywało mi 80km, przejechałem jeszcze 40km i tankowałem (FIS pokazywał jeszcze 40km)

czyli na tych 78 litrach zrobiłbym jakieś 1070km

rozumiesz teraz?

Jak pisałem tak zrobiłem i dzis mam wyniki testu

W momencie gdy zaswieciła sie rezerwa fis pokazywał mi 90km, zrobiłem od tego momentu jeszcze 55km - fis pokazywał 40km do konca baku no i podjechałem na Shell-a.

Włozyłem bagnet, wcisłem odpowietrznik i heja do przodu trzymiac cały czas odpowietrznik.

Pistolet odbił przy 62,5L, ale mysle sobie leje do oporu. W momencie gdy było juz widac paliwo przestałem wlewac. Weszło dokładnie 64,8L. Jako ze fis moze ciut oszukiwac licze ze w baku było okolo 5-6,5L co daje nam jak nabjardziej prawidłowy wynik ok 70-72L całość.

Reasumując - ktos cie poprostu oszukuje - nie ma szans aby weszło do baku 80L czy wiecej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paypal zaświeciła mi się rezerwa jak na FISie pokazywało mi 80km, przejechałem jeszcze 40km i tankowałem (FIS pokazywał jeszcze 40km)

czyli na tych 78 litrach zrobiłbym jakieś 1070km

rozumiesz teraz?

Jak pisałem tak zrobiłem i dzis mam wyniki testu

W momencie gdy zaswieciła sie rezerwa fis pokazywał mi 90km, zrobiłem od tego momentu jeszcze 55km - fis pokazywał 40km do konca baku no i podjechałem na Shell-a.

Włozyłem bagnet, wcisłem odpowietrznik i heja do przodu trzymiac cały czas odpowietrznik.

Pistolet odbił przy 62,5L, ale mysle sobie leje do oporu. W momencie gdy było juz widac paliwo przestałem wlewac. Weszło dokładnie 64,8L. Jako ze fis moze ciut oszukiwac licze ze w baku było okolo 5-6,5L co daje nam jak nabjardziej prawidłowy wynik ok 70-72L całość.

Reasumując - ktos cie poprostu oszukuje - nie ma szans aby weszło do baku 80L czy wiecej

Pozdrawiam

Ośka: Pojemność zbiornika paliwa 70

Quattro: Pojemność zbiornika paliwa 66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa i miasto razem to 9litrow diesla

a sama bana srednio 150kmh to wynik 7.5litra

Czy te wasze "średnio" to średnia z FIS'a?? Bo mi po trasie 350 km z tego 230km autostrada wyszła średnia 8,6 litra a średnia prędkość "tylko" 111km/h :cool1:

na moje oko ludzie myla pojecie "srednia" z "najczesciej utrzymywana" bo zeby miec srednia powyzej 100 na polskich drogach , nawet jak sa odcinki dwupaasmowe to trzeba naprawde konkretnie zaginac... no ale zapomnialem 1,9 sa najszybsze :D v6 sa ciezkie i nie jada to co my mozemy wiedziec:D:D

jako ciekawostke to przejezdzajac w nocy autostrade A1 - od bramek do bramek - z gazem w podlodze - non stop kolo 240 az do konca licznika.., a1 ma kolo 98 kilometrow - przejechane w 23 minuty. spalanie w/g FIS = 15,5 L/100 ... jezeli to prawda to wynik jest naprawde zacny.

aha , dzieci nie probujcie tego w domu :D:D :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostke to przejezdzajac w nocy autostrade A1 - od bramek do bramek - z gazem w podlodze - non stop kolo 240 az do konca licznika.., a1 ma kolo 98 kilometrow - przejechane w 23 minuty. spalanie w/g FIS = 15,5 L/100 ... jezeli to prawda to wynik jest naprawde zacny.

aha , dzieci nie probujcie tego w domu :D

Ciekawe czy jest to mozliwe 15,5L jadac 240km/h :mysli: Dziwnie malo :shocked:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostke to przejezdzajac w nocy autostrade A1 - od bramek do bramek - z gazem w podlodze - non stop kolo 240 az do konca licznika.., a1 ma kolo 98 kilometrow - przejechane w 23 minuty. spalanie w/g FIS = 15,5 L/100 ... jezeli to prawda to wynik jest naprawde zacny.

aha , dzieci nie probujcie tego w domu :D

Ciekawe czy jest to mozliwe 15,5L jadac 240km/h :mysli: Dziwnie malo :shocked:

tez mi sie tak wydaje. ale przy tankowaniu dane z FIS sie powierdziły i jakos nie miałem sie do czego przyczepic.

dlatego nie zapieram sie ze tak bylo tylko ze FIS tak pokazal, do tego specjalnie wyzerowałem FIS na bramkach zeby zobaczyc ile pokaze wiec nie byl to wynik przeklamany wszesniejsza czy pozniejsza jazda , tylko prawie 100 km ciaglego "cała naprzód" ;];]

... ale jezeli wynik był chociaz zblizony to moim zdaniem mistrzowski wynik ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja A4 przy prędkościach rzędu 240 nie jest już tak skromna :kox:

jednak żaden zaturbiony silnik nie zachwycony takimi prędkościami przez dłuższy czas :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny wynik.

Jak lece caly czas ~200-210 to pali mi 11-12 :)

wierz mi ze 200-210 a 240-260 (zanim sie oburzycie to mowie o wartosciach LICZNIKOWYCH zebym sie nie musial tlumaczyc czemu zamykam licznik ;]) to naprawde duuuuza roznica...

to nie jest tak ze 160 a 190 roznica bedzie taka sama jak 210 a 240... taki maks to naprawde musi przepompowac sporo paliwa.

a do 200 to mi pokazuje ponizej 11...

a ze nie jest to idealne dla turba to wiem , dlatego tylko raz pozwolilem sobie sprawdzic jak szybko da sie to przejechac ... teraz wole na tempomacie wbic 180 i spokojnie leciec. roznica na tym odcinku to kilka minut wiec nie warto katowac auta.

a jestem ciekawy ile takie 2.0T łyka przy v-max. z moich doswiadczen to kazda benzyna traktowana przeze mnie w taki sposob lykala dobrze ponad 20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do osób posiadajacych S4 B5 zeby napisaly ile pali es przy predkosciach rzedu 200km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO_GDA nic dodać nic ująć :wink4:

no może co najwyżej coś dodać :kox: :>

ja jestem może i przeczulony, ale pojeździłem trochę samochodami z wskaźnikami i to co się zaczyna dziać powyżej pewnych prędkości choćby z temp bywa stresujące :wink4:

jako ciekawostka, powiem, że s8 na trasie z niemiec i raczej wyższych prędkościach niż niższych raczyła się zadowolić 18 :naughty:

więc 15 to marny wynik :tongue4: :tongue4: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny wynik.

Jak lece caly czas ~200-210 to pali mi 11-12 :)

wierz mi ze 200-210 a 240-260 (zanim sie oburzycie to mowie o wartosciach LICZNIKOWYCH zebym sie nie musial tlumaczyc czemu zamykam licznik ;]) to naprawde duuuuza roznica...

to nie jest tak ze 160 a 190 roznica bedzie taka sama jak 210 a 240... taki maks to naprawde musi przepompowac sporo paliwa.

a do 200 to mi pokazuje ponizej 11...

a ze nie jest to idealne dla turba to wiem , dlatego tylko raz pozwolilem sobie sprawdzic jak szybko da sie to przejechac ... teraz wole na tempomacie wbic 180 i spokojnie leciec. roznica na tym odcinku to kilka minut wiec nie warto katowac auta.

a jestem ciekawy ile takie 2.0T łyka przy v-max. z moich doswiadczen to kazda benzyna traktowana przeze mnie w taki sposob lykala dobrze ponad 20...

tak to jest niestety z benzyniakami i dizle maja ta przewage ze nawet jesli ciagniesz do przysłowiowego odciecia to nie robia takiej wielkiej roznicy w spalaniu przy normalnej jezdzie co benzyna. dizel wezmie kilka litrów wiecej na pełnym gazie a benzyna to juz trzeba mówić czasami o kilkunastu litrach wiecej :decayed:

[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2009, 19:14_________________________________________________a4 avant quattro 1,9 tdi 110 kM. jak cisłem dosć godnie przez miasto czyli szybko sie rozpedzałem potem mocno hamowałem przed światłami i znowu a potem po trasie 150-160 czyli ok 3,5- 4 tys obr. (ok 400 km a w miescie ok 100 km) to jak zatankowałem i przeliczyłem to wyszło ok 6 litrów co uważam ze na quattro jest mało lub w normie :D:naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było na ponad 5oo kilometrów dotankowałem ok 32 litry a znajomy a6 co jechał ze mna 2,5tdi tez quattro 180 kM bodajze to wyszło mu ok 9 :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nie wierze... :gwizdanie: 6l w Q przy palowaniu ...

to chyba zalezy co kto rozumie przez "pałowanie"... bo dynamicznie to mozna dieslem jezdzic i wcale nie przepalac duzej ilosci... ale jak ktos wycisnie ostatnie soki z silnika to faktycznie nierealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...