Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatie pół roku palił ponad 10 l..., Ostatnio spadło do 9,0 a stylu jazdy nie zmieniłem :mysli: Mam nową pompe wtryskową i leje to nowe paliwo Shella, ale czy to by miało wpływ na niższe spalanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czekałeś w zimę w włączaniem ogrzewania aż silnik zagrzeje się przynajmniej do 60-70 st.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekałem..., a jakie to ma znaczenie do ogólnego spalania?

Że w zimę silnik dłużej jeździł niedogrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekałem..., a jakie to ma znaczenie do ogólnego spalania?

Że w zimę silnik dłużej jeździł niedogrzany.

Spoko, ale to jest przeciez śladowy % ogólnej jazdy. Biorąc pod uwage opony (195 zima i 225 teraz) to wszystko powinno się wyrównywać a spalanie spadło o 1 l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60/40 trasa miasto czasem prędzej, czasem spokojnie, wynik - 8l/100km. Opony oczywiście 235 szerokie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tojuz jest przeasada... moze tamtym razem nalales pod korek a tym razem do odbica bo ...sory ale 4.5, 4.7 no to ja w takie wyniki nie wierze... (chyba ze do 90km/h bez hamowania)

p.s. fis raczej o 1.5 l to nie przeklamuje... :gwizdanie:

Z dopykaniem na dystrybutorze weszło mi 9.90l.Wcale się nie dziwię,że nikt nie wierzy no bo ja też bym nie uwierzył jak bym nie zobaczył i dlatego znowu zatankowałem full na tej samej stacji,skasowałem licznik,teraz zrobię 300 km i się okaże jak tym razem mi wyjdzie...

P.S.nogę zawsze miałem lekką do 120km...ale to i tak coś nie tak

Napiszę za około 2-3 tyg. co i jak....

Może Witek coś przekombinował ze spalaniem... :polew: :polew: :polew:

Tym razem zrobiłem 400 km,bez kilkuset metrów i weszło mi 20,4 litra z kilkukrotnym dopykaniem,aby dobić do 75 zł,czyli wynik 5l.

Najdłuższa trasa 2x35 km w tę sobotę na wesele,reszta do max odcinki do 15 km,praca i takie tam,

zadowolenie obowiązkowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem ropkę z Neste efekt powalający:

Ja zawsze tankuje do pełna (wystrzał pistoletu) i resetuje licznik, na tej podstawie przeliczam spalanie.

Na Bliskiej spalanie wynosiło 5,7l (pomiar powtórzony 3 razy),

Na Neste spalanie wyniosło 5,2l (narazie 1 pomiar, ale chyba tu zostanę).

Więc 0,5l różnicy i ropka tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer źle przeczytałeś. Nie po sofice lecz po spocie. Jechaliśmy do KFC i próbowałem się utrzymać za Cuberem.... :decayed:[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 22:18_________________________________________________a może lepiej napisze... utrzyamć go w polu widzenia :> :> :>

Dobrze doczytalem... to taka moja ironia. Nie mam pojecia jak zrobic takie spalanie w dieslu...

Da sie, da mi wysralo 21 litrow po tej jezdzie.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od silnika, softu itp. Kiedyś upalałem Vectrę C 2.2DTI i powyżej 10 na trasie nie dało się wspiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płońsk > Łomianki 5,9 (bo w wawie to juz skoczylo do 6,5 :polew:), srednia predkosc 78km/h! [na fisie], a vmax to 100km/h przez krotka chwile... :polew:

Dystane mi bily i nie dalo rady szybciej jechac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

4 lata temu pokusilem sie o zrobienie testu od pelnego baku do pelnego baku (wraz z odpowietrznikiem).

Przejechalem 1435 km na 63 litrah ON - srednia 4,4 - delikatnie traktujac pedal gazu z max. predkosicia 90 km/h. 90% trasa.

Taka jazde polecam komus o silnym samozaparciu, lub na kroplach uspakajacych.

ps

Nigdy wiecej juz nie zrobie takiego testu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przejechałem tak 600KM i podpisuję się pod Twoje zdanie... wyszło co prawda niewiele spalania ale jazda 90-110 to męczarnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem z 4 tysiecznej w sumie trasy polska - francja - polska i srednie spalanie na calej trasie wyszlo ok 6,5-6,6l/100 styl jazdy normalny ale bez specjalnego oszczedzania, na autostradach 150-160 (poza szwajcaria ;) ) i jestem naprawde bardzo pozytywnie zaskoczony ;)

a apropos jazdy na uspokajaczach to jechalem tak ostatnio ok 450 km (tyle ze zamiast 90-ciu jechalem 100 - 110) i podpisuje sie pod postami skansenika i GRaznego, ale spalanie wyszlo 5,6l/100 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie wyszlo 5,6l/100 :kox:

no to kosmos jak na ten silnik... niewiele więcej niż nasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie wyszlo 5,6l/100 :kox:

no to kosmos jak na ten silnik... niewiele więcej niż nasze

Potwierdzam, jest to realne... ale trasa musi byc naprawde dluga i plaska :cool1:

Sam ostatnio wykrecilem 5,8-9 na odcinku 50km, ale to bylo turlanie sie po 2-pasmowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co więcej jeśli przy 150 pali 6.5 a przy 110 pali 5.5 to naprawde jazda taka wydaje się być skrajnie chora, bo w ramach oszczędności zyskuje się ~5zł na 100km :kox::polew:

u mnie jest większa różnica ~10 i ~7.5 jednak żeby nawet palił 5 przy 100 to za skarby świata tak się jeździć nie da :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde przy 150 bau z Q ciezszy od bdg o jakeis 150 kg sorki nawet chyba 200kg pali 6.5 litra... hmm nie dokonca chce mi sie w to wierzyc. Czy te skrzynie bdg i bau maja az tak rozne przelozenia?? bo jakos mnie sie nie wydaje . Umnie przy 150-160 wyjdzei podobny wynik ztym ze bardziej obstawialbym blizej 7l nie 6.5 ... no ale ...wszystko jest mozliwe :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 6.5 nie chce mi sie wierzyc, ew. kolega poprostu odcinki po 150-160 jechal rzadko i w miare krotko.

Jak wracalem z Niemiec swoim autem, to jechalem z predkosciami 140-180, oczywiscie zdarzalo sie jechac tez wolno 90-100 jak byl zator na autobahnie.

Po 900km trasy mialem spalanie 7.6

Przy krotszych trasach [np. 50km dwupasmowki warszawa > plonsk] i jezdzie ze stala predkoscia 150-160 moje 2.5 pali mi 8,5-9l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...