Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

czyli wirusik = wieksze spalanie niezaleznie od tego czy miej na 100 wypije bo i tak nozka wtedy bardziej ciezsza sie robi :polew:

ps. tak czy siak - wirusika zapuszczam i to juz na poczatku sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

DAWIDBORI jak ktos umie jezdzic to AFN na trasie zejdzie ponizej 5 :evil:

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWIDBORI jak ktos umie jezdzic to AFN na trasie zejdzie ponizej 5 :evil:

EOT

moj brat kiedys na 16" w AFN`ie moim zrobil spalanie na trasie 3.9-4.2 L w tym przedziale ( i to bylo srednie )

mi obecnie przy mojej ciezkiej nodze na trasie na 17" i zaladunku w 4 osoby + sprzet i opony 225/45R17 ( po chipie ) przy srednich predkosciach 120-160km/h udalo sie zrobic spalanie 5.4L :) z trasy o dlugosci 1200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy AFN jakas szansa na spalanie ponziej 5L jest, ale jesli ktos mi tu pisze ze w B6 przy 130KM wychodzi mu na trasie spalanie 5L czy ponizej to moge spokojnie usmiechnąć mu się w twarz. :decayed: To samo miasto (normalne miasto nie 10 tys mieszkanców, gdzie sa światła, ronda i korki) spalanie 7L to norma. Ja jezdze nie raz jak emeryt to moge lekko ponizej 7 zejść :> Oczywiscie wypowiadam sie na temat silników AVF i AWX 130KM, moze AFN spali jakies 6,5 w takim cyklu - nie wiem, nie miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie nie ma szans poniżej 7 na mieście a nawet poniżej 8 i to po emerycku próbowałem i raczej nie wierze żeby to było możliwe, w trasie mi natomiast spalił 5,6 L i tam gdzie się dało to mu wstawiałem coby rozruszać kierownice bo cały miesiąc po mieście dymam, rozrząd, olej i wszystkie filtry wymienione 2 miechy temu, od miesiąca przestawiłem się na V-pawera, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje BRE pali w trasie, średnia przelotowa 110-130 spalanie 5,0 5,7, ostatnio rezerwa zapaliła się przy 1050 km, tankuję przeważnie ok 65 litrów, mam założone znienawidzone magnetyzery i czyszczę siatkę przed filtrem co 2-3 tys. km, no i płynna jazda to podstawa. Stosunek trasa miasto 80% trasa 20 % miasto (6,0 - 6,7 ltr).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czyszczę siatkę przed filtrem co 2-3 tys. km,

:mysli:

Hmm, co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolocie przed filtrem masz siateczkę na duże ustrojstwa, robię dziennie 300 km więc po tygodniu mam zapchaną, pszczoły, muchy itd itd, jak dużo syfu jest to myślę, że ssanie nie jest optymalne, nie dodałem, że przedmucham filtr powietrza też co jakiś czas, serwis się uparł i filtr zmienia co 30 tkm, uważam, że to za duże przebiegi. Tyle na temat czystości układu dolotowego.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie nie ma szans poniżej 7 na mieście a nawet poniżej 8 i to po emerycku próbowałem i raczej nie wierze żeby to było możliwe, w trasie mi natomiast spalił 5,6 L i tam gdzie się dało to mu wstawiałem coby rozruszać kierownice bo cały miesiąc po mieście dymam, rozrząd, olej i wszystkie filtry wymienione 2 miechy temu, od miesiąca przestawiłem się na V-pawera, pozdro

kolejny co ma spalanie takie jak Ja :good: a juz myślalem ze z Waskim jesteśmy sami w 1,9 Tdikach z takim spalaniem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny co ma spalanie takie jak Ja :good: a juz myślalem ze z Waskim jesteśmy sami w 1,9 Tdikach z takim spalaniem :gwizdanie:

Nie jesteś osamotniony, bo mój też pali po 8-8,5 L w mieście i nie da się praktycznie zejść niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spalanie na trasie 7,3 l/100 km jest prawidłowe gdy wg danych katalogowych w mieście ma wynosić 6,1

chyba na autostradzie przy 150-180 non stop :gwizdanie: dużo pali... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś osamotniony, bo mój też pali po 8-8,5 L w mieście i nie da się praktycznie zejść niżej.

No to teraz razniej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem da sie , tylko niech nie pisza ludzie ze jada z pełnym bagażem i 4 osobami + prędkosci do 150 a nawet 200 i spala 5 litrów no nie róbmy jaj

to zrób trase 3000 km po zachodnich autostradach to się przekonasz.Jeśli Ci nie zależy na mniejszym spalaniu to pomyśl o AKE :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrób trase 3000 km po zachodnich autostradach to się przekonasz.Jeśli Ci nie zależy na mniejszym spalaniu to pomyśl o AKE

co Ty teraz opowiadasz ? 4 osoby + bagaz + predkosci powyzej 150km/h i spalanie 5 litrów ? chyba sobie jaja kolego robisz :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem da sie , tylko niech nie pisza ludzie ze jada z pełnym bagażem i 4 osobami + prędkosci do 150 a nawet 200 i spala 5 litrów no nie róbmy jaj

jak ktoś podaje realne dane (do tego miał służyć ten post)to piszesz, że jaja sobie robie,czyli jak mam traktować twoje dane-też, jako jaja ?

Trasa :

Kraków=> Piotrków Trybunalski=>Kraków pedkosci do 200 no moze czasami 220 km/h spalanie 8,4 l/100 km

jaka to jest trasa? ile kilometrów jechałeś ze stałą prędkością? ilu ludzi tak jeździ? jak ktoś będzie chciał kupić :a4fan: to super reklame robisz. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem da sie , tylko niech nie pisza ludzie ze jada z pełnym bagażem i 4 osobami + prędkosci do 150 a nawet 200 i spala 5 litrów no nie róbmy jaj

jak ktoś podaje realne dane (do tego miał służyć ten post)to piszesz, że jaja sobie robie,czyli jak mam traktować twoje dane-też, jako jaja ?

Trasa :

Kraków=> Piotrków Trybunalski=>Kraków pedkosci do 200 no moze czasami 220 km/h spalanie 8,4 l/100 km

jaka to jest trasa? ile kilometrów jechałeś ze stałą prędkością? ilu ludzi tak jeździ? jak ktoś będzie chciał kupić :a4fan: to super reklame robisz. :thumbdown:

Jaka reklama :gwizdanie: pisze prawdę o spalaniu :angry: Trasy w Polsce są jakie są to o czym ma pisać :evil: ma jechać do niemiec i pisać brednie że Mu pali o 2 l mniej :polew:

Panowie może jak ktoś jedzi z prędkością przepisową 40-70 to może tak jest.

Ale realnia są inne.Nie znam nikogo wśród znajomych któremu diesel pali 5 może 6 litrów na 100.

Może panowie na TAXI oni lubią raj o kropelkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka reklama pisze prawdę o spalaniu Trasy w Polsce są jakie są to o czym ma pisać ma jechać do niemiec i pisać brednie że Mu pali o 2 l mniej

Panowie może jak ktoś jedzi z prędkością przepisową 40-70 to może tak jest.

Ale realnia są inne.Nie znam nikogo wśród znajomych któremu diesel pali 5 może 6 litrów na 100.

Może panowie na TAXI oni lubią raj o kropelkę

jak butuje po mieście to też FIS pokazuje mi średnią 8,5

Podałem wyniki relne w 1000%

Nie wiedziałem że to forum jest dla rajdowców !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Z robię średnio 860 km na baku, co daje średnią około 7 litów. Cykl 30% trasa 70% miasto.

AFN po chipie 920 na baku co daje 6.5. Cykl 30% trasa 70% miasto.

Zmniejszając dynamikę jazdy udaje się zbić spalanie w obu przypadkach o mniej niż litr.. więc nie opłaca się jeździć wolniej bo ślimaki opony wpieprzają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka reklama pisze prawdę o spalaniu Trasy w Polsce są jakie są to o czym ma pisać ma jechać do niemiec i pisać brednie że Mu pali o 2 l mniej

Panowie może jak ktoś jedzi z prędkością przepisową 40-70 to może tak jest.

Ale realnia są inne.Nie znam nikogo wśród znajomych któremu diesel pali 5 może 6 litrów na 100.

Może panowie na TAXI oni lubią raj o kropelkę

jak butuje po mieście to też FIS pokazuje mi średnią 8,5

Podałem wyniki relne w 1000%

Nie wiedziałem że to forum jest dla rajdowców !!!

Jak butuje to Fis pokaże 12 l :gwizdanie: Wyniki realne :mysli: na niemieckie drogi bez korków :) do rajdowców jeszcze daleko nam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...